Vikipedija:Šaltinių nurodymas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
nėra keitimo aprašymo
SNo edit summary
 
== Išnašos ==
Išnašos yra tekste pateikiamos nuorodos į šaltinius. Jos įterpiamos tarp <nowiki><ref></ref></nowiki> tagų. Pvz., <nowiki><ref>PAVARDĖ,Aleksandras Vardai. Skyriaus pavadinimas [skyriaus pavadinimas lietuviškai]. InPuškinas ''KnygosRinktiniai pavadinimasraštai''. Išleidimo vietaVilnius: LeidėjasVaga, išleidimo metai, puslapis. Serija. Standartinis numeris2017.</ref></nowiki>
 
Išnašos naudojamos:
* jei teigiamas reiškinio ar objekto išskirtinis ypatingumas (greičiausias, aukščiausias ir pan).
 
=== Nuorodų išnašose stiliai ===
Išnašose šaltiniai gali būti nurodyti įvairiais stiliais, tačiau turi būti laikomasi vieningo stiliaus visame straipsnyje. Paprasčiausia yra naudotis specialiais citavimo šablonais, į kuriuos tereikia įvesti duomenis, o pats šablonas suformatuoja nuorodą (pasviri tekstai, skliaustai, nuorodos ir pan.).
 
Nurodant informacijos šaltinį bendriausias formatas yra toks. Pirma nurodomas autorius arba sudarytojas, baigiant tašku. Toliau kursyvu pateikiamas pavadinimas, kuris baigiamas tašku. Po to pateikiami kiti duomenys, pvz., išleidimo vieta, išleidimo metai arba nuorodos į duomenų bazes (įskaitant interneto nuorodas). Bendros nuroods į internetinius resursus arba papildomi domenys ir komentarai rašomi pačioje pabaigoje skliausteliuose. Pavyzdys:
 
*Autorius arba leidėjas. ''Pavadinimas''. Kiti duomenys, nuruodanuoruoda į duomenų bazę (interneto nuoroda, komentaras).
 
Nuorodoje į informacijos šaltinį nededamos vidinės nuorodos į atskiras sąvokas, kurios yra pavadinime, taip pat į leidimo vietą, leidyklos pavadinimą ar panašius duomenis. Jei Vikipedijoje yra straipsnis apie autorių arba cituojamą darbą galima daryti vidines nuorodas į straipsnius apie autorių ar darbą.

Naršymo meniu