Erich Fromm: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
SNėra keitimo santraukos
Pataisyta gramatika
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
Eilutė 32: Eilutė 32:
|vikiteka=Category:Erich Fromm
|vikiteka=Category:Erich Fromm
}}
}}
'''Erichas Fromas''' (''Erich Fromm'', [[1900]] m. [[kovo 23]] d. – [[1980]] m. [[kovo 18]] d.) – [[Vokietija|Vokietijos]] ir [[JAV]] psichologas bei filosofas [[Humanizmas|humanistas]], vienas neofroidizmo šakų [[psichoanalizė]]je įkūrėjų. Buvo [[Frankfurto mokykla|Frankfurto mokyklos]] narys. Jo teoriniai modeliai įtakojo [[pozityvioji psichologija|pozityviosios psichologijos]] susikūrimą XX a. pabaigoje.
'''Erichas Fromas''' (''Erich Fromm'', [[1900]] m. [[kovo 23]] d. – [[1980]] m. [[kovo 18]] d.) – [[Vokietija|Vokietijos]] ir [[JAV]] psichologas bei filosofas [[Humanizmas|humanistas]], vienas neofroidizmo šakų [[psichoanalizė]]je įkūrėjų. Buvo [[Frankfurto mokykla|Frankfurto mokyklos]] narys. Jo teoriniai modeliai darė įtaką [[pozityvioji psichologija|pozityviosios psichologijos]] susikūrimui XX a. pabaigoje.


== Biografija ==
== Biografija ==

08:09, 7 rugsėjo 2017 versija

Erich Fromm
Erichas Fromas, 1974 m.
Visas vardas Erich Seligmann Fromm
Gimė 1900 m. kovo 23 d.
Frankfurtas prie Maino, Vokietija
Mirė 1980 m. kovo 18 d. (79 metai)
Muraltas, Tičinas, Šveicarija
Tautybė žydas
Veikla psichologas, filosofas
Sritis humanistinė psichoanalizė, būties, laisvės problema
Alma mater Heidelbergo universitetas
Vikiteka Erich Fromm

Erichas Fromas (Erich Fromm, 1900 m. kovo 23 d. – 1980 m. kovo 18 d.) – Vokietijos ir JAV psichologas bei filosofas humanistas, vienas neofroidizmo šakų psichoanalizėje įkūrėjų. Buvo Frankfurto mokyklos narys. Jo teoriniai modeliai darė įtaką pozityviosios psichologijos susikūrimui XX a. pabaigoje.

Biografija

E. Fromas gimė Frankfurte prie Maino (Vokietija), žydų ortodoksų šeimoje. Jo protėviai buvo rabinai.

Po studijų Frankfurto ir Heidelbergo universitetuose 22 metų jaunuoliui buvo suteiktas filosofijos daktaro laipsnis. Vėliau E. Fromas tęsė mokslą Berlyno psichoanalizės institute.

Nuo 1930 m. E. Fromas bendradarbiavo Frakfurto intituto socialiniuose tyrinėjimuose. Tapo garsiosios Frankfurto mokyklos nariu. 1933 m. į valdžią atėjus nacistams, E. Fromas kartu su Frankfurto universiteto šviesuomene persikėlė į JAV.

Savo tyrinėjimų pradžioje E. Fromas gilinosi į Z. Froido idėjas, taikė jas praktiškai ir radęs silpnų vietų vėliau kritikavo ortodoksinį froidizmą. Tai paskatino jį sukurti savo koncepciją, pavadintą neofroidizmu. Savo darbuose ir veikaluose humanistas didelį dėmesį skyrė laisvės dualizmo sampratai, vyro ir moters santykiams, sukūrė originalią meilės teoriją.

E. Fromas parašė didžiulio pasaulinio įvertinimo sulaukusias knygas: „Menas mylėti“, „Laisvės baimė“, „Žmogus sau“, „Sveikoji visuomenė“, „Psichoanalizė ir religija“, Psichoanalizė ir Dzenbudizmas", „Turėti ar Būti“ ir kt.

1969 m., pablogėjus sveikatai, E. Fromas persikėlė gyventi į Šveicariją, kur gyveno iki mirties.

Nuorodos

Vikicitatos

Wikiquote logo
Wikiquote logo