Vilniaus universitetas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
795 pridėti baitai ,  prieš 4 metus
Pakoreguotas universiteto aprašymas jį praplečiant
S (panaikinta Kategorija:Universitetai naudojant HotCat)
(Pakoreguotas universiteto aprašymas jį praplečiant)
|reitingo vieta pasaulyje=401-410<ref name="qswur">[https://www.topuniversities.com/qs-world-university-rankings/ QS World University Rankings]. Nuoroda tikrinta 2017-07-01.</ref>
|neliečiamojo kapitalo fondas=1 000 255,64 €}}
'''Vilniaus universitetas''' (''VU'') – yra pirmasis ir didžiausias Lietuvos universitetas, įkurtasįsikūręs [[1579]] m.šalies XVI–XIXsostinėje a.Vilniuje statytąbei Vilniausturintis universitetopadalinį kompleksąantrajame sudaropagal 16dydį pastatųmieste irKaune. 13Įkurtas įvairaus1579 dydžio kiemųm. SenamiestyjeVU esančiamešiuo centriniųmetu rūmųyra kompleksošalies ansambliuilyderis priklausoabsoliučioje irdaugumoje [[Vilniausstudijų Šv.ir Jonųmokslo bažnyčia]]krypčių.
 
Būdamas vienu seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų, universitetas darė didelę įtaką ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių kultūriniam gyvenimui, išugdė ne vieną mokslininkų, poetų, kultūros veikėjų kartą. Universitete profesoriavo ir mokėsi daug garsių asmenybių: medikai vokiečiai [[Johann Peter Frank|Johanas Frankas]] ir jo sūnus [[Joseph Frank|Jozefas Frankas]], istorikas [[Joachimas Lelevelis]], poetai [[Adomas Mickevičius]] ir [[Julijus Slovackis|Julius Slovackis]], istorikas [[Simonas Daukantas]], rašytojas, poetas ir literatūros mokslininkas [[Česlovas Milošas]].
Universitetas yra Europos universitetų
Magna Charta signataras, Tarptautinės universitetų asociacijos, Europos
universitetų asociacijos, Baltijos universitetų rektorių konferencijos,
tarptautinių Utrechto, UNICA ir Baltijos jūros regiono universitetų tinklo
narys. Nuo 2016 m. sausio 1 d. Vilniaus universitetas pakviestas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę.
 
XVI a. VU įkurtas sklindant renesanso, reformacijos ir katalikiškosios reformos idėjoms. Už VU anksčiau Europoje įkurti tik Prahos, Krokuvos, Pečo, Budapešto, Bratislavos ir Karaliaučiaus universitetai.
Pagal
 
„QS World University Rankings“ reitingą Vilniaus universitetas
Šiuo metu VU yra Europos universitetų Magna Charta signataras, Tarptautinės universitetų asociacijos, Europos universitetų asociacijos, Baltijos universitetų rektorių konferencijos, tarptautinių Utrechto, UNICA ir Baltijos jūros regiono universitetų tinklo narys. Nuo 2016 m. sausio 1 d. VU pakviestas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę.
patenka tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų ir užima 401-410 reitingo poziciją.
 
Pagal „QS World University Rankings“ reitingą Vilniaus universitetas patenka tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų ir užima 401-410 reitingo poziciją.
 
== Istorija ==
27

pakeitimai

Naršymo meniu