Frydrichas II (Prūsija): Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
203 baitai pašalinti ,  prieš 4 metus
Hipotezę, kuri niekaip ir niekur nepatvirtinta
(Hipotezę, kuri niekaip ir niekur nepatvirtinta)
Frydrichas II, kilęs iš [[Hohenzollernai|Hohenzollernų]] dinastijos, buvo vyriausias išgyvenęs sūnus iš karaliaus [[Frydrichas Vilhelmas I|Frydricho Vilhelmo I]] ir Sofijos Dorotėjos Hanoverietės santuokos. Turėjo septynias seseris ir keturis brolius, iš kurių vienas mirė kūdikystėje.
 
Dar vaikystėje pradėjo muzikuoti ir tapo frankofilu. Frydricho II ir militaristiškojo jo tėvo santykiai buvo komplikuoti. [[1730]] m., prieštaraudamas tėvo nuostatoms, Frydrichas II ryžosi pabėgti su draugu leitenantu Hansu Hermannu von Katte į [[Prancūzija|Prancūziją]]. Pagauti jie buvo traktuoti kaip dezertyravę Prūsijos armijos karininkai. Frydrichas II turėjo stebėti savo draugo egzekuciją, o vėliau buvo įkalintas [[Kiustrinas|Kiustrine]]. Po kelerių metų tėvas atleido, sūnus irgi ėjo į kompromisus ir pakluso tėvo sprendimams: [[1733]] m. jis buvo priverstas vesti Braunšveigo-Volfenbiutelio hercogaitę Elžbietą Kristiną. Bet kokiu atveju, jokio susidomėjimo savo žmona Frydrichas nerodė ir gyveno su ja atskirose pilyse, tad vaikų nepaliko. Kai kuriems istorikams ši aplinkybė, kaip ir ypatingas ryšys jaunystėje su Hansu Hermannu von Katte, o vėliau – su filosofu [[Volteras|Voltairu]], leido teigti, kad Frydrichas buvo homoseksualus.
 
Frydrichas parašė politinių ir istorinių traktatų. Buvo meno mecenatas, grojo fleita, rašė muzikinius kūrinius. Sukūrė 121 sonatą ir keturias simfonijas, operų arijų, pasaulietinių kantatų, tris karinius maršus ir kitų kūrinių.
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu