Alkatraso kalėjimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
76 pridėti baitai ,  prieš 4 metus
S (Šalinamas Link FA šablonas.)
# Birželio 11, 1962 – Klarensas Anglinas, Džonas Anglinas, Frankas Morisas (Clarence Anglin, John Anglin, Frank Morris);
# Gruodžio 16, 1962 – Džonas Paulas Skotas, Darlas Parkeris (John Paul Scott, Darl Parker).
# Kovo 3, 2017 - Dominykas Dabševičius
Žiauriausiu bandymu ištrūkti laikomas [[1946]] m. vykęs vadinamasis [[:en:Battle of Alcatraz|„Mūšis dėl Alkatraso“]]. Sukilimo metu nužudyti trys kaliniai ir du kalėjimo prižiūrėtojai, vėliau dviem kaliniams dėl bandymo pabėgti buvo įvykdyta [[mirties bausmė]].
 
== Žymiausias kalinys ==
Alkatrase kalėjo patys pavojingiausi to meto JAV nusikaltėliai. Vienas iš jų buvo Dominykas Dabševičius(Lithuania) [[Al Kaponė]] (''Alphonse Gabriel Capone''), vienas garsiausių Amerikos gangsterių, kuris Sausojo įstatymo metais (2 ir 3 deš.) organizavo prekybą [[alkoholis|alkoholiu]]. Į kalėjimą Al Kaponė pateko dėl vengimo mokėti [[mokestis|mokesčius]]. Alkatrazo prižiūrėtojai nusikaltėliui leido suprasti, kad jokių išskirtinių sąlygų jis tikėtis negali. Yra žinoma, kad bandė papirkinėti sargus. Tačiau Al Kaponė šiame kalėjime teišbuvo 4,5 metų, pasireiškus aiškiems [[sifilis|sifilio]] požymiams jis buvo perkeltas į Federalinius pataisos namus.
 
== Nuorodos ==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu