Kapitonas Amerika: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
115 pridėta baitų ,  prieš 3 metus
S (Automatizuotas brūkšnių taisymas.)
|}}
 
'''Kapitonas Amerika''' yra pramanytas veikėjas, [[Marvel Comics]] superherojus. Sukurtas Joe Simon ir Jack Kirby, jis pirmą kartą pasirodė Captain America Comics #1 (kovas 1941 m. kovo mėnesį), kuriuos leido Marvel Comics 1940-ųjų pirmtakas, Timely Comics. Per tuos metus, apytiksliai 210 milijonų "Kapitono„Kapitono Amerika"Amerika“ komiksų kopijų buvo parduoti 75 šalyse.
 
Nors "Kapitonas„Kapitonas Amerika"Amerika“ yra titulas, suteikiamas asmeniui, dėvinčiam kostiumą ir skydą, dažniausiai jis asocijuojamas su Steve'uSteve’u Rogers'uRogers’u.
 
== Veikėjo biografija ==
Steve Rogers gimė 1917  m. liepos 4-ąją d. Manhatene, Niujorke, imigrantams iš Airijos Sarah ir Joseph Rogers. 1940-ųjų m. pradžioje, prieš Amerikai įsitraukiant į [[Antrasis pasaulinis karas|Antrąjį pasaulinį karą]], Rogers'asRogers’as buvo aukštas, bet liesas vaizduojamojo meno studentas, besispecializuojantis iliustracijoje. Sutrikdytas Trečio[[Trečiasis Reichas|Trečiojo Reicho]] kilimo, jis bando stoti į karo tarnybą, tačiau atmetamas dėl savo blogos fizinės būklės. JAV Kariniskarinis pareigūnas, ieškantis savanorių bandymams, pasiūlo Rogers'uiRogers’ui galimybę pasitarnauti jo šaliai, dalyvaujant itin slaptame gynybos projekte  – Operacija: Atgimimas, kurio tikslas - – kurti fiziškai geresnius kareivius. Rogers'asRogers’as sutinka, ir yra pasirenkamas kaip pirmasis žmogus, kuris išmėgins Superkareivio serumą, kurį sukūrė daktaras Josef Reinstein, vėliau pervadintas į Abraham Erskine.
 
Priėmęs Superkareivio serumą, Steve'oSteve’o Rogers'oRogers’o fizinė būklė tampa geriausia, kokią tik gali pasiekti žmogus. Tačiau po sėkmingo eksperimento laboratorijoje atsiranda nacių šnipas, kuris nušauna daktarą Erskine. Rogers'asRogers’as nužudo šnipą. Tačiau kadangi buvo suvartotas visas superkareivio serumas, o daktaras Erskine visą formulę laikė savo galvoje, Steve'asSteve’as Rogers'asRogers’as tampa vieninteliu žmogumi, gavusiu superkareivio serumą.
Steve Rogers gimė 1917 m. liepos 4-ąją Manhatene, Niujorke, imigrantams iš Airijos Sarah ir Joseph Rogers. 1940-ųjų pradžioje, prieš Amerikai įsitraukiant į Antrąjį pasaulinį karą, Rogers'as buvo aukštas bet liesas vaizduojamojo meno studentas, besispecializuojantis iliustracijoje. Sutrikdytas Trečio Reicho kilimo, jis bando stoti į karo tarnybą, tačiau atmetamas dėl savo blogos fizinės būklės. JAV Karinis pareigūnas, ieškantis savanorių bandymams, pasiūlo Rogers'ui galimybę pasitarnauti jo šaliai, dalyvaujant itin slaptame gynybos projekte – Operacija: Atgimimas, kurio tikslas - kurti fiziškai geresnius kareivius. Rogers'as sutinka, ir yra pasirenkamas kaip pirmasis žmogus, kuris išmėgins Superkareivio serumą, kurį sukūrė daktaras Josef Reinstein, vėliau pervadintas į Abraham Erskine.
 
Priėmęs Superkareivio serumą, Steve'o Rogers'o fizinė būklė tampa geriausia, kokią tik gali pasiekti žmogus. Tačiau po sėkmingo eksperimento laboratorijoje atsiranda nacių šnipas, kuris nušauna daktarą Erskine. Rogers'as nužudo šnipą. Tačiau kadangi buvo suvartotas visas superkareivio serumas, o daktaras Erskine visą formulę laikė savo galvoje, Steve'as Rogers'as tampa vieninteliu žmogumi, gavusiu superkareivio serumą.
 
Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Kapitonas Amerika su savo padėjėju [[Bakis|Bakiu]] bando nugalėti Baroną Zemo. Tačiau operacijos metu sprogsta bomba, tad galvojama, kad Bakis žuvo, o pats kapitonas įkrenta į jūrą.
Po maždaug 20 metų jį, užšalusį lede, atranda [[Keršytojai]]. Greitai jis tampa komandos lyderiu.
 
2006-2007 metų2006–2007 m. serijoje "[[Pilietinis karas]]" Kapitonas Amerika palaiko superherojus, nepaklūstančius įstatymui ir atsisakančius registruotis. Taip jis tampa pogrindinio pasipriešinimo judėjimo lyderiu. Tačiau po galutinės kovos, kurios metu suniokojama didelė dalis miesto, Kapitonas Amerika pasiduoda valdžios organams. Vedamas į galutinį teismą, jis nušaunamas.
 
Steve'oSteve’o Rogers'oRogers’o kūnas užšaldomas ir nuvežamas į Arktį, kur [[Namoras]] prisiekia, kad niekas nedrums tos vietos ramybės.
 
Po Steve'oSteve’o Rogers'oRogers’o mirties, Kapitono Amerikos titulas perduodamas jo buvusiam padėjėjui Bakiui.
 
== Galios ir sugebėjimai ==
Kapitonas Amerika neturi jokių antžmogiškų galių. Tačiau superkareivio serumo dėka jo jėga, ištvermė, greitis, pojūčiai, refleksai yra geriausi, kokius tik gali turėti žmogus. Steve'oSteve’o Rogers'oRogers’o organizmas pats nuolat pasigamina superkareivio serumo, todėl poveikis niekada nesibaigia.
 
Kapitonas Amerika neturi jokių antžmogiškų galių. Tačiau superkareivio serumo dėka jo jėga, ištvermė, greitis, pojūčiai, refleksai yra geriausi, kokius tik gali turėti žmogus. Steve'o Rogers'o organizmas pats nuolat pasigamina superkareivio serumo, todėl poveikis niekada nesibaigia.
 
Serumo dėka organizmas sugebėjo išbūti užšalęs kelis dešimtmečius, taip pat greičiau gyja bei lėčiau sensta.
 
Ilgametės patirties dėka Kapitonas Amerika yra puikus taktikas ir būrio vadas. Taip pat jis yra kovos menų ekspertas. Daugelis Marvel Visatos veikėjų pripažįsta, kad Steve'asSteve’as Rogers'asRogers’as yra vienas geriausių kovotojų pasaulyje.
 
== Kitoje medijoje ==
 
=== Filmai ===
 
Buvo sukurti vaidybiniai filmai apie Kapitoną Ameriką:
* [[Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas]], 2011  m.
* [[Kapitonas Amerika: žiemos karys]], 2014  m.
 
{{Comics-stub}}
16 228

pakeitimai

Naršymo meniu