Turino karalių sąrašas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 baitai pašalinti ,  prieš 5 metus
S
nėra keitimo aprašymo
SNo edit summary
SNo edit summary
Turino papirusas užrašytas faraono [[Ramzis II|Ramzio II]] valdymo metu XIII a. pr. m. e. Apie tai sprendžiama iš pagrindinėje (''recto'') pusėje esančių apskaitos ir mokesčių įrašų. Karalių sąrašas pateiktas kitoje papiruso pusėje. Šis sąrašas, matyt, buvo tik pagalbinė priemonė tam, kuris turėjo šį papirusą. Tikriausiai todėl sąrašas yra objektyvus ir pateikia svetimšalių [[hiksai|hiksų]] valdymo faraonų vardus, kurie senovės egiptiečių buvo ignoruojami. Papirusas buvo nupjautas apatinėje dalyje ir jame turėjo būti išvardinti dar apie 30 faraonų iki Ramzio II laikų.
 
Turino papiruso sąraše atsispindi šiuolaikinis Egipto faraonų valdymo skirstymas karalių dinastijomis. III a. pr. m. e. paruoštos [[Manetas|Maneto]] Egipto istorijos faraonų sąrašas tikriausiai buvo paremtas panašiu į Turino papirusą dokumentu. Turino papiruse specifiškai pažymėta, kad nuo Meno valdymo pradžios iki 8-os dinastijos pabaigos praėjo 955 metai ir 10 dienų. Nepaisant įrašų preciziškumo dokumento duomenys yra netikslūs ir tikriausiai nurašyti išparemti kurios nors šventyklos archyvų netiksliųnetiksliais duomenųduomenimis. Randama neatitikimų su kitais senoviniais dokumentais.
 
Skirtingai nuo [[Palermo akmuo|Palermo akmens]], kuriame priešdinastiniai faraonai tik išvardinti ir suskirstyti į Žemutinio ir Aukštutinio Egipto karalius, Turino papiruse priešdinastiniai faraonai minimi kaip dieviškos būtybės ir jiems priskirti labai ilgi valdymo laikotarpiai. Pavyzdžiui, [[Totas]] esą valdė Egiptą 7726 metus.
9 756

pakeitimai

Naršymo meniu