Siela (grupė): Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
Wh (aptarimas | indėlis)
Eilutė 14: Eilutė 14:
'''„Siela“''' – Lietuvos [[gotikinis rokas|gotikinio roko]] grupė, susikūrusi [[1990]] metais ir tebegyvuojanti iki šių dienų. „Siela“ tapo savo stiliaus pioniere Lietuvoje. Daugiau kaip du dešimtmečius gyvuojanti grupė išleido ne vieną kultinį albumą.
'''„Siela“''' – Lietuvos [[gotikinis rokas|gotikinio roko]] grupė, susikūrusi [[1990]] metais ir tebegyvuojanti iki šių dienų. „Siela“ tapo savo stiliaus pioniere Lietuvoje. Daugiau kaip du dešimtmečius gyvuojanti grupė išleido ne vieną kultinį albumą.


Bene didžiausiu „Sielos“ hitu galima vadinti kūrinį ''Vėjas. Žvaigždė'', iš rinktinio albumo ''Sielininkai'', kuris įrašytas kartu su [[Andrius Mamontovas|Andrium Mamontovu]] ir 1996 metais buvo pasiekęs Nr.1 „Radiocentro“ populiariausių lietuviškų dainų sąraše.
Bene didžiausiu „Sielos“ hitu galima vadinti kūrinį ''„Vėjas. Žvaigždė'', iš rinktinio albumo ''„Sielininkai“'', kuris įrašytas kartu su [[Andrius Mamontovas|Andrium Mamontovu]] ir 1996 metais buvo pasiekęs Nr.1 „Radiocentro“ populiariausių lietuviškų dainų sąraše.


Iki pirmosios vietos pavyko pakilti ir dainai ''Gėlės užsimerkia'', [[1997]] metais išleistai albume ''Tremtyje''. Tarp didžiausių grupės hitų yra kūriniai ''Rudenio Dievas'', ''Tavęs man reikėjo'', ''Meilę skriaudžia dangus''. 2008-aisiais, daugiau nei po dešimties metų, grupei su kūriniui ''Euforija'' vėl pavyko sugrįžti į populiariausių lietuviškų dainų sąrašus.
Iki pirmosios vietos pavyko pakilti ir dainai ''Gėlės užsimerkia“'', [[1997]] metais išleistai albume ''„Tremtyje“''. Tarp didžiausių grupės hitų yra kūriniai ''„Rudenio Dievas“'', ''„Tavęs man reikėjo'', ''„Meilę skriaudžia dangus''. 2008-aisiais, daugiau nei po dešimties metų, grupei su kūriniui ''„Euforija“'' vėl sugrįžo į populiariausių lietuviškų dainų sąrašus.


Muzikos kritikai „Sielos“ albumą ''Euforija'' vadino geriausiu [[2008]] metų roko albumu Lietuvoje ir šiam įrašui negailėjo pagyrimų, pažymėdami jo kokybę, profesionalumą, platesnei auditorijai pritaikytą skambesį. 2009 m. „Siela“ buvo pakviesta groti „Radiocentro“ muzikos apdovanojimuose, kuriuose buvo tarp pretendentų Metų roko ir Metų veteranų nominacijose.
Muzikos kritikai „Sielos“ albumą ''„Euforija“'' vadino geriausiu [[2008]] metų roko albumu Lietuvoje ir šiam įrašui negailėjo pagyrimų, pažymėdami jo kokybę, profesionalumą, platesnei auditorijai pritaikytą skambesį. 2009 m. „Siela“ buvo pakviesta groti „Radiocentro“ muzikos apdovanojimuose, kuriuose buvo tarp pretendentų metų roko ir metų veteranų nominacijose.


[[2010]] metais grupė minėjo savo gyvavimo dvidešimtmetį ir ta proga lapkričio 13 d. surengė šventinį koncertą Vilniuje, į kurį susirinko per 600 žiūrovų. Tą pačią dieną prekyboje pasirodė jubiliejinis albumas ''XX'', kuriame „Sielos“ dainas įrašė įvairūs Lietuvos atlikėjai ([[Andrius Mamontovas]], [[Alina Orlova]], „[[Lemon Joy]]“, „[[Thundertale]]“, „[[Mano Juodoji Sesuo]]“ ir kiti).
[[2010]] metais grupė minėjo savo gyvavimo dvidešimtmetį ir ta proga lapkričio 13 d. surengė šventinį koncertą Vilniuje, į kurį susirinko per 600 žiūrovų. Tą pačią dieną prekyboje pasirodė jubiliejinis albumas ''„XX'', kuriame „Sielos“ dainas įrašė įvairūs Lietuvos atlikėjai ([[Andrius Mamontovas]], [[Alina Orlova]], „[[Lemon Joy]]“, „[[Thundertale]]“, „[[Mano Juodoji Sesuo]]“ ir kiti).

2011 metais „Siela“ surengė akustinį koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje ir jo pagrindu išleido vinilo plokštelę ''„Visa matanti akis“'', kuriame buvo išleista ir iki tol niekur neskelbta daina ''„Provincija“''. Į šį albumą nepatekę kūriniai 2013 metais buvo sudėti į butlegą ''„Pasaulio kraštas EP“''.

2014 metais „Siela“ sugrįžo su naujomis dainomis ir balandžio mėnesį pristatė albumą ''„Širdis. Kryžius. Pasaga“'' (albumo singlai – ''„1968“'', ''„Ilguma. Platuma“'', ''„Karma“''). Dainoms ''„Ilguma. Platuma“'' ir ''„1968“'' buvo nufilmuoti vaizdo klipai. Grupės skambesys pastebimai pašviesėjo, jame atsirado daugiau elektronikos. Metų pabaigoje viena ilgiausiai gyvuojančių Lietuvos roko grupių save tituluoti galinti „Siela“ Vilniaus menų fabrike „Loftas“ atšventė savo 25 metų sukaktį. Susirinkusiems žiūrovams „Siela“ atliko trijų dalių programą, kurioje nuskambėjo arti trisdešimt populiariausių ir naujų dainų iš visų grupės albumų.

2016 metų pradžioje „Siela“ pateko tarp penkių pretendentų M.A.M.A. metų roko grupės/atlikėjo/atlikėjos nominacijoje.


== Nariai ==
== Nariai ==
Eilutė 31: Eilutė 37:
== Diskografija ==
== Diskografija ==
* „Širdis. Kryžius. Pasaga“, 2015
* „Širdis. Kryžius. Pasaga“, 2015
* „Visa matanti akis“ (Akustinis koncertas šv. Kotrynos bažnyčioje), 2011
* „Visa matanti akis“ (Akustinis koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje), 2011
* „XX“ (rinktinis, įvairūs atlikėjai), 2010
* „XX“ (rinktinis, įvairūs atlikėjai), 2010
* „Euforija“, 2008
* „Euforija“, 2008
Eilutė 43: Eilutė 49:
* „Prakeikimas“, 1991
* „Prakeikimas“, 1991
* „Vėjas nešantis naktį“, 1990
* „Vėjas nešantis naktį“, 1990
Kiti leidiniai: „Pasaulio kraštas EP“ (official bootleg), 2013.


== Nuorodos ==
== Nuorodos ==

22:50, 12 gruodžio 2016 versija

Siela
Kilmė Lietuva
Žanraigotikinis rokas, punk
Kūrinių kalboslietuvių, anglų
Aktyvumo metai1990-dabar
Įrašų kompanijaM.P.3

„Siela“ – Lietuvos gotikinio roko grupė, susikūrusi 1990 metais ir tebegyvuojanti iki šių dienų. „Siela“ tapo savo stiliaus pioniere Lietuvoje. Daugiau kaip du dešimtmečius gyvuojanti grupė išleido ne vieną kultinį albumą.

Bene didžiausiu „Sielos“ hitu galima vadinti kūrinį „Vėjas. Žvaigždė“, iš rinktinio albumo „Sielininkai“, kuris įrašytas kartu su Andrium Mamontovu ir 1996 metais buvo pasiekęs Nr.1 „Radiocentro“ populiariausių lietuviškų dainų sąraše.

Iki pirmosios vietos pavyko pakilti ir dainai „Gėlės užsimerkia“, 1997 metais išleistai albume „Tremtyje“. Tarp didžiausių grupės hitų yra kūriniai „Rudenio Dievas“, „Tavęs man reikėjo“, „Meilę skriaudžia dangus“. 2008-aisiais, daugiau nei po dešimties metų, grupei su kūriniui „Euforija“ vėl sugrįžo į populiariausių lietuviškų dainų sąrašus.

Muzikos kritikai „Sielos“ albumą „Euforija“ vadino geriausiu 2008 metų roko albumu Lietuvoje ir šiam įrašui negailėjo pagyrimų, pažymėdami jo kokybę, profesionalumą, platesnei auditorijai pritaikytą skambesį. 2009 m. „Siela“ buvo pakviesta groti „Radiocentro“ muzikos apdovanojimuose, kuriuose buvo tarp pretendentų metų roko ir metų veteranų nominacijose.

2010 metais grupė minėjo savo gyvavimo dvidešimtmetį ir ta proga lapkričio 13 d. surengė šventinį koncertą Vilniuje, į kurį susirinko per 600 žiūrovų. Tą pačią dieną prekyboje pasirodė jubiliejinis albumas „XX“, kuriame „Sielos“ dainas įrašė įvairūs Lietuvos atlikėjai (Andrius Mamontovas, Alina Orlova, „Lemon Joy“, „Thundertale“, „Mano Juodoji Sesuo“ ir kiti).

2011 metais „Siela“ surengė akustinį koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje ir jo pagrindu išleido vinilo plokštelę „Visa matanti akis“, kuriame buvo išleista ir iki tol niekur neskelbta daina „Provincija“. Į šį albumą nepatekę kūriniai 2013 metais buvo sudėti į butlegą „Pasaulio kraštas EP“.

2014 metais „Siela“ sugrįžo su naujomis dainomis ir balandžio mėnesį pristatė albumą „Širdis. Kryžius. Pasaga“ (albumo singlai – „1968“, „Ilguma. Platuma“, „Karma“). Dainoms „Ilguma. Platuma“ ir „1968“ buvo nufilmuoti vaizdo klipai. Grupės skambesys pastebimai pašviesėjo, jame atsirado daugiau elektronikos. Metų pabaigoje viena ilgiausiai gyvuojančių Lietuvos roko grupių save tituluoti galinti „Siela“ Vilniaus menų fabrike „Loftas“ atšventė savo 25 metų sukaktį. Susirinkusiems žiūrovams „Siela“ atliko trijų dalių programą, kurioje nuskambėjo arti trisdešimt populiariausių ir naujų dainų iš visų grupės albumų.

2016 metų pradžioje „Siela“ pateko tarp penkių pretendentų M.A.M.A. metų roko grupės/atlikėjo/atlikėjos nominacijoje.

Nariai

  • Aurelijus Sirgedas – vokalas, akustinė gitara
  • Darius Juodka – būgnai
  • Aurimas Driukas – solo gitara
  • Kostas Kriaučiūnas – gitara
  • Bernardas Prušinskas – bosinė gitara

Diskografija

  • „Širdis. Kryžius. Pasaga“, 2015
  • „Visa matanti akis“ (Akustinis koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje), 2011
  • „XX“ (rinktinis, įvairūs atlikėjai), 2010
  • „Euforija“, 2008
  • „Dali“, 2005
  • „Eldorado“ (virtualus albumas), 2000
  • „Tavęs man reikėjo“, 1997
  • „Tremtyje“, 1997
  • „Sielininkai“ (rinktinis), 1995
  • „Už regėjimo lauko“, 1994
  • „Juodo opiumo žemė“, 1993
  • „Prakeikimas“, 1991
  • „Vėjas nešantis naktį“, 1990

Kiti leidiniai: „Pasaulio kraštas EP“ (official bootleg), 2013.

Nuorodos

Vikicitatos

Wikiquote logo
Wikiquote logo