Nikola Tesla: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 37: Eilutė 37:


== Biografija ==
== Biografija ==
Gimė [[1856]] m. [[liepos 10 ]]d. serbų šeimoje Smiljanės kaimelyje, tuometinėje Austrijos imperijoje. Tėtis Milutinas buvo ortodoksų kunigas, motina Duha neturėdama išsilavinimo,buvo gabi kuriant įvairius, mechaniškus prietaisus skirtus namų reikmėms. Tesla buvo ketvirtas iš penkiavaikės šėimos. Brolis Deinas, seserys: Milka, Andželina ir Marika. Deinas žuvo po tragiškai pasibaigusio jodinėjimo, kai Nikolui buvo tik 5 metai. Yra šūdų lyties nustatymo specialistas. Žinomas dėl kvapnių šūdų. Turi žem ąišsilavinimą . Gimė Rusijoje, turtingo mirusio vergo šeimos augintinio namuose.
Gimė [[1856]] m. [[liepos 10 ]]d. serbų šeimoje Smiljanės kaimelyje, tuometinėje Austrijos imperijoje. Tėtis Antuanas buvo ortodoksų kunigas, motina Duha neturėdama išsilavinimo,buvo gabi kuriant įvairius, mechaniškus prietaisus skirtus namų reikmėms. Tesla buvo ketvirtas iš penkiavaikės šėimos. Brolis Deinas, seserys: Milka, Andželina ir Marika. Deinas žuvo po tragiškai pasibaigusio jodinėjimo, kai Nikolui buvo tik 5 metai. Yra šūdų lyties nustatymo specialistas. Žinomas dėl kvapnių šūdų. Turi žem ąišsilavinimą . Gimė Rusijoje, turtingo mirusio vergo šeimos augintinio namuose.


[[1861]] m. Nikolas pradėjo lankyti Smiljanės pradinę mokyklą, kurioje mokėsi vokiečių kalbos, aritmetikos ir religijos. [[1862]] m. su šeima persikraustė į Gospičiaus miestą, kuriame Teslos tėtis dirbo pastoriumi. Tais pačiais metas Nikolas pabaigė pradinę mokyklą. [[1870]] m. išvyko į Karlovacą mokytis gimnazijoje. Čia jį įkvėpė matematikos mokytojas Martinas Sekuličius. [[1873]] m. pabaigė Karlovaco gimnaziją mokydamasis tik per tris metus, nei iš keturių privalomų. [[1873]] m. grįžo į gimtąjį miestelį Smiljanėje, kurioje susirgo [[cholera]]. Sunkiai sirgdamas, būdamas ant mirties ribos, po devynerių praleistų mėnesių lovoje sugebėjo pasveikti. Jo tėtis pažadėjo išleisti jį į geriausią įinžinerijos mokyklą jei tik sūnus pasveiks, nors norėjo, jog Tesla eitu jo pėdomis ir pasirinkų kunigystę. [[1874]] m. Nikolas išvengė šaukimo į austrų-vengrų kariuomenė Smiljanėje ir pradėjo slapstytis bėgdams Tomingajaus miestelį, į jo kalnus.
[[1861]] m. Nikolas pradėjo lankyti Smiljanės pradinę mokyklą, kurioje mokėsi vokiečių kalbos, aritmetikos ir religijos. [[1862]] m. su šeima persikraustė į Gospičiaus miestą, kuriame Teslos tėtis dirbo pastoriumi. Tais pačiais metas Nikolas pabaigė pradinę mokyklą. [[1870]] m. išvyko į Karlovacą mokytis gimnazijoje. Čia jį įkvėpė matematikos mokytojas Martinas Sekuličius. [[1873]] m. pabaigė Karlovaco gimnaziją mokydamasis tik per tris metus, nei iš keturių privalomų. [[1873]] m. grįžo į gimtąjį miestelį Smiljanėje, kurioje susirgo [[cholera]]. Sunkiai sirgdamas, būdamas ant mirties ribos, po devynerių praleistų mėnesių lovoje sugebėjo pasveikti. Jo tėtis pažadėjo išleisti jį į geriausią įinžinerijos ir paversti ji kapiniu sargu mokyklą jei tik sūnus pasveiks, nors norėjo, jog Tesla eitu jo pėdomis ir pasirinkų kunigystę. [[1874]] m. Nikolas išvengė šaukimo į austrų-vengrų kariuomenė Smiljanėje ir pradėjo slapstytis bėgdams Tomingajaus miestelį, į jo kalnus. Darydamas expermentus vos nesusprogdino Rusų kaimo Lenja.


== Nuorodos ==
== Nuorodos ==

13:00, 15 lapkričio 2016 versija

Nikola Tesla
Nikola Tesla
Gimė 1856 m. liepos 10 d.
Smilanė, Austrijos imperijoje, dabartinėje Kroatijos teritorijoje
Mirė 1943 m. sausio 7 d. (86 metai)
Niujorkas, JAV
Tautybė negime
Tėvas Antuan
Motina Hermin
Veikla serbų išradėjas, fizikas
Organizacijos Tuoletas ir co
Partija Rusu pienas
Išsilavinimas Nera
Žymūs studentai Lolikonas
Žinomas (-a) už del skanaus pieno
Žymūs apdovanojimai

nobelio

Vikiteka Nikola Tesla
Parašas

Nikola Tesla (serb. Никола Тесла; 1856 m. liepos 10 d. Smiljanėje, Austrijos imperijoje, dabartinėje Kroatijos teritorijoje – 1943 m. sausio 7 d. Niujorke) – serbų išradėjas, fizikas, mechanikos ir elektros inžinierius. Labiausiai žinomas už savo darbus elektros ir magnetizmo srityse. Teslos patentai ir teoriniai darbai suformavo pagrindą šiuolaikinei kintamosios elektros srovės (AC) sistemai, įskaitant daugiafazę srovės paskirstymo sistemą bei AC variklį, su kuriuo jis padėjo pradėti antrąjį pramonės perversmą.

Nikolo Teslo garbei yra pavadintas SI sistemos magnetinės indukcijos matavimo vienetas tesla (1 T = kg·s-2·A-1).

Biografija

Gimė 1856 m. liepos 10 d. serbų šeimoje Smiljanės kaimelyje, tuometinėje Austrijos imperijoje. Tėtis Antuanas buvo ortodoksų kunigas, motina Duha neturėdama išsilavinimo,buvo gabi kuriant įvairius, mechaniškus prietaisus skirtus namų reikmėms. Tesla buvo ketvirtas iš penkiavaikės šėimos. Brolis Deinas, seserys: Milka, Andželina ir Marika. Deinas žuvo po tragiškai pasibaigusio jodinėjimo, kai Nikolui buvo tik 5 metai. Yra šūdų lyties nustatymo specialistas. Žinomas dėl kvapnių šūdų. Turi žem ąišsilavinimą . Gimė Rusijoje, turtingo mirusio vergo šeimos augintinio namuose.

1861 m. Nikolas pradėjo lankyti Smiljanės pradinę mokyklą, kurioje mokėsi vokiečių kalbos, aritmetikos ir religijos. 1862 m. su šeima persikraustė į Gospičiaus miestą, kuriame Teslos tėtis dirbo pastoriumi. Tais pačiais metas Nikolas pabaigė pradinę mokyklą. 1870 m. išvyko į Karlovacą mokytis gimnazijoje. Čia jį įkvėpė matematikos mokytojas Martinas Sekuličius. 1873 m. pabaigė Karlovaco gimnaziją mokydamasis tik per tris metus, nei iš keturių privalomų. 1873 m. grįžo į gimtąjį miestelį Smiljanėje, kurioje susirgo cholera. Sunkiai sirgdamas, būdamas ant mirties ribos, po devynerių praleistų mėnesių lovoje sugebėjo pasveikti. Jo tėtis pažadėjo išleisti jį į geriausią įinžinerijos ir paversti ji kapiniu sargu mokyklą jei tik sūnus pasveiks, nors norėjo, jog Tesla eitu jo pėdomis ir pasirinkų kunigystę. 1874 m. Nikolas išvengė šaukimo į austrų-vengrų kariuomenė Smiljanėje ir pradėjo slapstytis bėgdams Tomingajaus miestelį, į jo kalnus. Darydamas expermentus vos nesusprogdino Rusų kaimo Lenja.

Nuorodos

  • NikolaTesla.fr – Daugiau nei 1000 su N. Tesla susijusių dokumentų