Itono koledžas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 133 baitai pašalinti ,  prieš 4 metus
pašalinta perteklinė informacija, pataisytas stilius, pridėtas šaltinis
(pašalinta perteklinė informacija, pataisytas stilius, pridėtas šaltinis)
{{tvarkyti}}
{{Coord|51|29|30.6424|N|0|36|30.4337|W|type:edu_region:GB|display=title}}
 
'''ItonoEtono kolegijakoledžas''' ({{en|Eton College)}} arba tiesiog Itonas – tai britų elitinė internatinė berniukų [[privati mokykla]] [[Jungtinė Karalystė|Jungtinėje Karalystėje]], [[Berkšyras|Berkšyro]] grafystės [[Itonas|Itono]] miestelyje.{{šaltinis|{{VLE|V|647||Etono koledžas (Eton college, Itono koledžas)}}}} Mokyklą 1440 m. įkūrė [[Anglija|Anglijos]] karalius Henrikas VI. Mokykla veikia šalia karališkoskarališkosios [[Vindzoro_pilisVindzoro pilis| Vindzoro pilies]] 30 km į vakarus nuo [[Londonas|Londono]]. DarKoledže kitaipmokomi apie vadina1300 valstybėsberniukų, vedliųkurių kadrųamžius kalve13-18 arbametų. valstybės vyrų aukle (chief nurse of England's statesmen).
 
== Mokyklos sistema ir tvarka ==
Itone mokinami apie 1300 berniukų, kurių amžius 13-18 metų. Mokyklą 1440 įkūrė [[Anglija|Anglijos]] karalius Henrikas VI. Mokykla priklauso devynių senų tradicinių mokyklų žiedui vadinamam „public schools“.
Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai. Pagal seną šių mokyklųmokyklos tradiciją visus 5 mokslo metus berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate ir tėvus mato retai. JuaJau šimtus metų faktiškai visas ItonoEtono miestelis yra lyg universiteto campusa'as ir aptarnauja beveik vien tik mokyklos veiklą. Kaip yra pasakęs mokyklos direktorius - kur tik jūs bepažiūrėsite per mokyklos langus į miestelį - visi pastatai beveik be išimties susiję su mokykla. Itono miestelyje yra 25 namai, kurių kiekviename gyvena berniukais besirūpinanti pora vyresnių žmonių ir grupė berniukų.
 
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį suaugusio anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į taiTačiau gabiems berniukams yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti koledže nemokamai. 20% moksleivių šiuo metu gauna finansinį palaikymą. ir mokyklos vadovas TonyBe Littlefinansinio sakobarjero, kaddar kuriamiyra planaivisiems sudarytimoksleiviams finansinesprivalomas galimybessudėtingas betstojamasis kuriam berniukui studijuoti Itoneegzaminas.
Kai kurie šaltiniai ir autoritetai laiko, kad tai pati geriausia arba įtakingiausia tokio tipo mokykla pasaulyje, o Vakarų pasaulyje - tikrai. Baigę Itoną berniukai dažniausiai studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Mokyklos modelis pasirodė toks efektyvus ir atsparus laiko išbandymams, kad jį kopijavo kitose valstybėse.
 
Nors dauguma mokytojų ir darbuotojų – vyrai, mokymo procese dalyvauja ir kelios moterys. Mokytojai privalo gyventi 20 minučių atstumu nuo mokyklos, kad esant reikalui bet kada paros metu galėtų pasirūpinti mokiniu jei jam kyla svarbių klausimų. Moksleivių užimtumas ir studijų krūvis yra labai didelis, manoma, kad vienas didžiausių pasaulyje savo amžiaus grupėje.
Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai ir baigę mokslus paprastai tampa jau sukomplektuotomis valstybės tarnautojų komandomis ir net ministrų kabinetais, kas ypač ryšku David Cameron vadovavimo laikotarpiu.
 
Moksleiviai nešioja išskirtines juodas frako tipo uniformas ir privalo jas dėvėti visą studijų dienos laiką, išskyrus tik tam tikrus užsiėmimus, pvz sporto metu, teatre ir aišku –, namuose. SkirtingaiItone neilabai panašiosegriežta mokyklosemokslo Itoneir kiekvienasgyvenimo vaikastvarka, turipvz. savopaaiškėjus, kambarįkad irmoksleivis galinaudoja jamenarkotikus tvarkytijis taipyra kaipšalinamas jam patinkamokyklos. MokyklojePer veikiapaskutinius labaidešimtmečius daugį būreliųItoną irpradėjo asociacijų,vykti todėlmokyti vis daugiau užsieniečių ir visasjis moksleiviųypač laikastapo pilnaipopuliarus užimtastarp veiklakinų.
Mokykla apskritai laikosi labai senos išbandytos sistemos ir tvarkos, tačiau sistemingai stebi naujoves ir perima tai kas yra geriausia. Iš kitos pusės per visą mokyklos istoriją buvo keletas didelių, galima sakyti sukrečiančių pokyčių atsisakant ankstesnių tvarkos elementų ir dažniausiai tai būdavo karų laikotarpiais.
 
Pagal seną šių mokyklų tradiciją visus 5 mokslo metus berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate ir tėvus mato retai. Jua šimtus metų faktiškai visas Itono miestelis yra lyg universiteto campusa'as ir aptarnauja beveik vien tik mokyklos veiklą. Kaip yra pasakęs mokyklos direktorius - kur tik jūs bepažiūrėsite per mokyklos langus į miestelį - visi pastatai beveik be išimties susiję su mokykla. Itono miestelyje yra 25 namai, kurių kiekviename gyvena berniukais besirūpinanti pora vyresnių žmonių ir grupė berniukų.
 
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį suaugusio anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į tai gabiems berniukams yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti nemokamai. 20% moksleivių šiuo metu gauna finansinį palaikymą ir mokyklos vadovas Tony Little sako, kad kuriami planai sudaryti finansines galimybes bet kuriam berniukui studijuoti Itone.
 
Be finansinio barjero dar yra stojamasis egzaminas, kuris yra išties sunkus. Taigi net karališkos kilmės vaikai privalo jį praeiti.
 
Nors dauguma mokytojų ir darbuotojų – vyrai, mokymo procese dalyvauja kelios moterys, berniukai teatre vaidina kartu su mergaitėmis ir turi galimybę po užsiėmimų susitikti su vietinėmis mergaitėmis (bet prieš tai gavę raštišką mokyklos sutikimą). Taip pat berniukų bendrabučiuose jų materialiu gyvenimu, rūbais, maistu ir gyvenimo rėžimu rūpinasi moterys.
 
Berniukų tarpusavio komunikavimas ir susidraugavimas laikomas labai svarbiu klausimu ir lasivalaikiu jie gali gali po priežiūra kartu bendraudami net išgerti nedidelį kiekį alaus.
 
Mokytojai privalo gyventi 20 min atstumu nuo mokyklos, kad esant reikalui bet kada 24/7 galėtų pasirūpinti mokiniu jei jam kyla kokių svarbių klausimų ar rūpesčių.
 
Moksleivių užimtumas ir studijų krūvis yra labai didelis, manoma, kad pats didžiausias pasaulyje savo amžiaus grupėje o gal ir apskritai ir kartais lyginama, kad gal tik Šiaurės Korėjoje galėtų būti didesnis. Tokiu būdu moksleiviai šalia visų kitų dalykų nuo pat pradžių mokinami ir laiko valdymo.
 
Mokykloje šimtus metų laikomasi tradicijų ir tam tikrų unikalių papročių kurių nėra niekur kitur.
 
Moksleiviai nešioja išskirtines juodas frako tipo uniformas ir privalo jas dėvėti visą studijų dienos laiką išskyrus tik tam tikrus užsiėmimus, pvz sporto metu, teatre ir aišku – namuose. Skirtingai nei panašiose mokyklose Itone kiekvienas vaikas turi savo kambarį ir gali jame tvarkyti taip kaip jam patinka. Mokykloje veikia labai daug būrelių ir asociacijų, todėl visas moksleivių laikas pilnai užimtas veikla.
 
Vasaros atostogų metu berniukai turi galimybę grįžti pas tėvus, tačiau jei tėvai gyvena toli - vaikai lieka Anglijoje ir jais rūpinasi mokytojai.
 
Itone labai griežta tvarka, pvz. paaiškėjus, kad moksleivis naudoja narkotikus jis iškart negailestingai išmetamas iš mokyklos. Dar neseniai mokykloje buvo naudojamos kūno bausmės.
 
Sportas Itone užima svarbią ir net ypatingą vietą. Gerai įsiklausius į mokymo metodologijas aiškėja, kad fizinis tvirtumas ir sveikata, komandiškumas, savo vietos ir realių gebėjimų aiškus suvokimas, komunikaciniai gebėjimai ir charakterio ugdymas eina pirmoje vietoje ir komandiniai sportai ore atlieka būtent šį vaidmenį. Akademinių žinių įsisavinimas eina tik po to. Itonas turi unikalių žaidimų, kurių nėra niekur kitur.
 
Itonas priklauso ir G20 mokyklų tinklui.
 
Baigusieji Itoną būna tarpusavyje susiję visą gyvenimą taip pat priklauso "Old Etonians" tinklui.
 
Per paskutinius dešimtmečius į Itoną pradėjo vykti mokyti vis daugiau užsieniečių ir jis ypač tapo populiarus tarp kinų.
 
==Šaltiniai==
{{Išnašos}}
*About Eton by Adam Nicolson and Eric Anderson
*Eton: How It Works J.D.R. McConnell
 
==Nuorodos==
*[http://www.etoncollege.com ItonoEtono kolegijos svetainė (anglų kalba)]
*[http://en.wikipedia.org/wiki/G20_Schools G20 mokyklų tinklas (anglų kalba)]
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Little_(headmaster) Tony Little - Itono kolegijos direktorius nuo 2001 metų (anglų kalba)]
*[https://en.wikipedia.org/wiki/Public_school_(United_Kingdom) Public schools - Jungtinės Karalystės tradicinės mokyklos (anglų kalba)]
 
[[Kategorija:Jungtinės Karalystės švietimas]]
16 246

pakeitimai

Naršymo meniu