SketchUp: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
4 647 baitai pašalinti ,  prieš 4 metus
S
Atmestas Sarunaspro pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Zygimantus keitimas)
S (Atmestas Sarunaspro pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Zygimantus keitimas))
| dydis =
| kalba =
| žanras = 3D modeliavimas, architektūra, dizainas
| licencija = [[Freeware]] ir [[commercial]]
| svetainė = {{URL|www.sketchup.com}}
}}
'''SketchUp''' – 3D modeliavimo programa, sukurta tiek profesionalams, tiek pradedantiesiems. Nuo kitų 3D modeliavimo programų SketchUp išsiskiria paprasta ir greitai perprantama aplinka. [[2006]] m. [[balandžio 27]] d. [[Google]] paskelbė, kad platins nemokamą SketchUp versiją, kurią gali atsisiųsti kiekvienas. Ši nemokama SketchUp versija turi mažiau funkcionalumo nei mokama SketchUp Pro versija.
 
Trimačių modelių kūrimo CAD sistemą „SketchUp“ 2000 m. sukūrė JAV startuolis „@Last Software“. Kompanijos tikslas buvo sukurti priemonę 3D turinio kūrimui, įgalinančią dizaino profesionalus dirbti išreiškiant jausmus ir laisvę, lyg būtų piešiama su pieštuku ant popieriaus lapo. Taip, kaip įprastai, paprastoje aplinkoje, kad įrankiu būtų smagu ir lengva naudotis. Vienas iš pagrindinių keliamų reikalavimų buvo paprastas programos naudojimas: jokių sudėtingų mygtukų, įprastų sudėtingoms tradicinėms programoms.
 
2006 m. „Google“ nupirko „@Last Software“ ir priskyrė „Google Earth“ padaliniui. „Google“ tikslas buvo tobulinti šį įrankį, leidžiantį vartotojams kurti trimačius modelius bei talpinti juos „Google Earth“ programoje. 2012 m. „SketchUp“ produktą iš „Google“ įsigijo kompanija „Trimble Navigation“.
 
„SketchUp“ išsiskiria paprasta ir greitai perprantama aplinka, lengvu modeliavimu, suteikia galimybę tiesiogiai naudoti 3D skenavimo duomenis vizualizavimo ir modeliavimo rutinose. Programą paprasta pritaikyti bet kokio dydžio projekte, bet kurioje jo stadijoje, tuo pačiu '''–'''  „SketchUp“ lengva integruoti su kitomis programomis. Turbūt nėra kitos taip lengvai valdomos ir perprantamos programinės įrangos.
 
== „SketchUp Make“ – paprasta kurti namuose ==
„SketchUp“ siūlo dvi pagrindines licencijuotas programos rūšis. Nemokama '''„SketchUp Make“''' versija yra skirta nekomercinei veiklai: individualiems vartotojams – namų ūkiams, 3D  modeliavimą naudojantiems asmeninėms reikmėms. „SketchUp Make“ funkcijomis labai patogu ir paprasta naudotis net nepatyrusiam modeliuotojui. Tuo pačiu galima kurti pakankamai sudėtingos geometrinės formos objektus ir integruoti juos į projektus. Pavyzdžiui, vartotojas, norintis atnaujinti namų interjerą, turi galimybę naudodamas programinės įrangos sukurtas baldų ar kitų modelių internetines bazes, dinaminius „blokus“, sparčiai susikurti  įvairius interjero sprendimus ir išsirinkti tinkamiausią.
 
Instaliavus šią „naminę“ „SketchUp Make“ versiją, įgyjate galimybę 30 dienų išmėginti ir profesionalams skirtos versijos „SketchUp Pro“ privalumus.
 
„SketchUp Make“ versiją draudžiama naudoti komercinei veiklai, bet ją galima naudoti su finansine nauda nesusijusiems 3D projektams namuose bei mokymo tikslais vidurinėse mokyklose.
 
== „SketchUp Pro“ – 3D modeliavimo įrankis profesionalams ==
Išskirtinai verslui, profesionalams sukurta ypač funkcionali 3D modeliavimo mokama versija '''[http://www.sketchup.com/products/sketchup-pro „SketchUp Pro“]'''. „SketchUp Pro“ nuo paprastosios „Make“ versijos skiriasi galimybėmis importuoti/eksportuoti į daugumą 2D ir 3D formatų, sukurti dinaminius komponentus ir automatiškai sugeneruoti projekto sudėties ataskaitas. Dinaminiai komponentai skirti kurti „protingus“ duomenų bazės grafinius elementus. Pavyzdžiui, jei braižant baldo modelį pakeičiamas vienas matmuo – programa iš karto pagal pakitusius gabaritus, nepažeisdama konstrukcijos, perbraižo visas detales. Čia įtrauktas modulis „LayOut“ (dokumentacijos paruošimas spausdinimui), integracija su debesimi „Connect“ ir t.t.
 
Aukštosios mokyklos, kolegijos gali už minimalų metinį mokestį įsigyti „SketchUp Pro“ licenciją, tuomet dėstytojai turi galimybę programą mokymo tikslais naudoti nemokamai.
 
== Svarbu: licencijos sąlygos ==
Pateiksime šiek tiek statistikos. „SketchUp“ vartotojų bendruomenė yra sukūrusi ir patalpinusi parsisiuntimui virš 3 milijonų įvairių 3D modelių ([http://3dwarehouse.sketchup.com/ 3dwarehouse.sketchup.com]). Modelius kuria ir pavieniai asmenys, ir įmonės. Svetainė sulaukia daugiau nei 21 mln. lankytojų per metus, joje per mėnesį parsisiunčiama virš 18 mln. modelių. Tai tik dar kartą patvirtina „SketchUp“, kaip patrauklios ir vienos iš geriausiai išpildančios šiuolaikinio vartotojo poreikius, programos vardą.
 
Puslapyje extensions.sketchup.com programuotojų bendruomenė kuria įvairius priedus „SketchUp“ programai. Šiandien yra bent 3 lietuviškos įmonės, sukūrusios priedus ir parduodančios juos pasaulinėje rinkoje
 
Vertėtų akcentuoti tai, kad jei programinė įranga „SketchUp Make“ naudojama komercinei veiklai, ne pagal licencines sąlygas, tai traktuojama kaip nelegalios programinės įrangos naudojimas. Tuomet nelegaliems vartotojams yra taikoma Lietuvos įstatymų nustatyta atsakomybė.
 
== Šaltiniai ==

Naršymo meniu