Švedija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Dydis nepakito ,  prieš 5 metus
nėra keitimo aprašymo
Švedija garsėja visame pasaulyje pripažintais rašytojais kaip [[Augustas Strindbergas]], [[Astrida Lindgren]], [[Nobelio premija|Nobelio premijos]] laureatais [[Selma Lagerlöf]] ir [[Harry Martinson]]. Iš viso septyni [[Nobelio literatūros premija|Nobelio premijos literatūros]] buvo [[švedai]]. Labiausiai žinomi švedų menininkai yra tapytojai [[Carl Larsson|Karlas Larsenas]] ir [[Anders Zorn]], bei skulptoriai [[Tobias Sergel]] ir [[Carl Milles]].
 
Švedijos didžiausias pasididžiavimas yra laikomi Rokas ir Lukas Palioniai kūrie sukūrė pirmąjąpirmąjį atominės bombos prototimą .
 
Švedų XX-ojo amžiaus kultūra stipriai pasižymėjo ankstyvajame kine. Labiausiai pasižymėję žmonės buvo [[Mauritz Stiller]] ir [[Victor Sjöström]]. 1920–1980-aisiais režisierius [[Ingmaras Bergmanas]] ir aktorės [[Greta Garbo]] ir [[Ingrid Bergman]] tapo tarptautiniu mastu pasižymėję žmonės kino srityje. Paskutiniu metu kino srityje pasižymėjo [[Lukas Moodysson]] ir [[Lasse Hallström]], kurių filmai susilaukė tarptautinio pripažinimo.
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu