Janina Miščiukaitė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
358 pridėti baitai ,  prieš 4 metus
}}
 
'''Janina Miščiukaitė-Brazaitienė''' ([[1948]] m. [[gegužės 10]] d. [[Jonava|Jonavoje]] – [[2008]] m. [[vasario 20]] d. [[Vilnius|Vilniuje]]. Palaidota [[Antakalnio kapinės]]e.) – Lietuvos nusipelniusi artistė, Kunigaikščio Gedimino ordino kavalierė, estrados dainininkė.
 
Dalyvavo ''Iššūkyje žvaigždėms Lietuvos Dainų 10''. Dainininkė buvo įgijusi klarnetininkės specialybę, 2008 m. ji buvo [[Vilniaus pedagoginis universitetas|Vilniaus pedagoginio universiteto]] muzikos edukologijos magistrantė. Dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, ir Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje.
 
Dalyvavo ''Iššūkyje žvaigždėms Lietuvos Dainų 10''. Koncertavo JAV, Japonijoje, Afrikoje, beveik visose Europos ir buvusios SSSR valstybėse. Dainavo lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, bulgarų, lenkų, rusų ir kt. kalbomis.
 
Pirmuoju Janinos Miščiukaitės premijos laureatu 2008 m. tapo vokalistas Ramūnas Difartas.
 
2009 m. dainininkės atminimui įamžinti meno mokyklai Jonavoje suteiktas [[Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla|Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos]] pavadinimas.
 
== Apdovanojimai ==
Pirmoji vokalistų konkurso „Vilniaus bokštai“ laureatė (1968), pirmoji [[Antanas Šabaniauskas|Antano Šabaniausko]] premijos lauretatė, pirmoji tarptautinių festivalių laureatė iš Lietuvos ir t. t. Pirmoji Lietuvos estrados dainininkė, įtraukta į [[Lietuvos rekordų knyga|Lietuvos rekordų knygą]] už tai, kad daugiausia kartų buvo pirmoji. Suteiktas nusipelniusios artistės vardas (1979 m.), apdovanota V-ojo laipsnio Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu (1998 m.), agentūros „Faktum“ diplomu (1998 m.) kaip daugiausia kartų nugalėjusi respublikiniuose ir tarptautiniuose pramoginės muzikos konkursuose bei festivaliuose (tapo 8 konkursų Lietuvoje ir 5 užsienyje laureate). Vienintelė Lietuvos dainininkė, pelniusi aukščiausius apdovanojimus pasaulinio garso tarptautiniuose estradinės dainos atlikėjų konkursuose „Auksinis Orfėjas-82“ (Bulgarija) ir „Gala-84“ (Kuboje) (kuriame tapo ir Didžiojo prizo laimėtoja).
 
== Šaltiniai ==
 
Visuotinė lietuvių enciklopedija (2009), t. XV, p. 226-227.
 
In Memoriam Janinai Miščiukaitei. ''Lietuvos radijas ir televizija (2008).'' Prieiga per internetą: https://myspace.com/janinamisciukaite/video/janinos-misciukaites-biografija/29743681
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu

Vardų sritys

Variantai

Daugiau