Fotomontažas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
5 pridėti baitai ,  prieš 6 metus
S
S (Perkeliamos 22 tarpkalbinės nuorodos, dabar pasiekiamos Wikidata puslapyje d:q828107.)
Pirmaisiais [[XX amžius|XX amžiaus]] dešimtmečiais laisvai kombinuojamų priemonių idėja atgimė, kai dailininkai - [[kubizmas|kubistai]] pradėjo iš popieriaus, butelių etikečių, bei kitokių daiktų klijuoti savo abstrakčių kūrinių tekstus.
 
Vokiečių menininkas [[John Heartfield]], žymiausias to meto fotomontažo meistras, teigė, kad šios technikos šaltinis buvo atvirukai, kuriuos jis ir jo draugas, kitas žymus vokiečių menininkas, [[George GoszGrosz]] siuntinėjo draugams [[Pirmasis pasaulinis karas|Pirmojo Pasaulinio karo]] metu. Tai buvo diržų sagčių nuotraukos, studentiškų dainelių, bei šunų ėdalo reklaminių tekstų iškarpos, sulipdytos tokių būdų, kad išeitų gan prasmingi tekstai, kurie, jei būtų rašyti žodžiais, neabejotinai būtų cenzorių iškarpyti.
 
Stiprus kontrastas tarp mastelio ir perspektyvos, negailestingas galvų ir kūno dalių karpymas, gyvybinių organų pakeitimas mechanizmų dalimis, ir kitoks nelogiškų elementų sugretinimas pelnė J. Heartfield’ui žiauraus menininko vardą. Šių barbariškų fotomontažų tikslas buvo šokiruoti.
9 751

pakeitimas

Naršymo meniu