Plaukimas krūtine: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
66 pridėti baitai ,  prieš 5 metus
wiki
(kat)
(wiki)
'''Plaukimas krūtine''' yra [[plaukimas|plaukimo]] stilius, kuomet plaukiant plaukiko [[krūtinė]] ir [[liemuo]] nesisuka. Tai yra populiariausias rekreacinio plaukimo stilius dėl to, kad plaukiant [[galva]] būna virš vandens santykinai ilgiausiai, be to plaukiant krūtine galima patogiai plaukti ir lėtai. Dažniausiai mokantis plaukimo stilių daugelis pradeda nuo plaukimo krūtine. Nepaisant to varžybose plaukimas krūtine reikalauja ištvermės ir jėgos kaip ir kiti plaukimo stiliai.
 
=== Technika ===
Plaukiant krūtine atliekami simetriški rankų ir kojų judesiai (panašūs į varlės[[varlė]]s) horizontalioje plokštumoje su nedideliais kūno svyravimais aukštyn žemyn.<ref>[http://www.smlpc.lt/media/file/Skyriu_info/Mityba_ir_fizinis_aktyvumas/Literatura/Vaiku_mokymo_plaukti_programa.pdf Valentina Skyrienė, Salvinija Tarūtienė ''MOKOME PLAUKTI IR SAUGIAI ELGTIS VANDENYJE'' p. 42]</ref>
 
Kvėpavimas derinamas su [[ranka|rankų]] judesiais. Vienam rankų grybšniui tenka vienas įkvėpimas ir vienas atsispyrimas kojomis, po kurio vyksta judesys pirmyn.
 
Pradedant rankų grybšnį galva iškeliama iš vandens ir įkvepiama (galima ir vėliau įkvėpti), tiesiant rankas į priekį veidas vėl panardinamas į [[vanduo|vandenį]] ir pradedamas iškvėpimas pro burną arba pro nosį.
 
Santykinai lėtai [[koja|kojos]] pritraukiamos rankų grybšnio pabaigoje ir staigiai tiesiamos lanku išorėn atgal vidun – tiesiant rankas į priekį.
 
<gallery>
11 708

pakeitimai

Naršymo meniu