Elvis Presley: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 baitai pašalinti ,  prieš 6 metus
→‎Biografija: Fixed typo
S (Šalinamas Link FA šablonas.)
(→‎Biografija: Fixed typo)
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
 
== Biografija ==
Gimė Tupele (Misisipės valstijoje), bet būdamas 13 metų amžiaus su tėvais persikėlė gyventi į Memfį (Tenesio valstiją). Karjerą pradėjo [[1956]] m., pasirašęs sutarįsutartį su įrašų kompanija ''RCA Records''. Vieną po kito leido hitus, tokius kaip „Blue Suede Shoes“, „Shake Rattle and Roll“, „Tutti Fruti“, „Money Honey“.
 
Kritikai iš karto pareiškė, kad naujoji žvaigždė nemoka dainuoti ir pranašavo jam trumpą sėkmę. Greičiausia tai buvo jų nesugebėjimas klausytis, nes jei Elvis ko ir nemokėjo, tai tikrai ne dainuoti. Dainuoti jis galėjo viską. Šis neišlavintas, maldaujamo, atkaklaus tembro baritonas pasižymėjo įgimtu talentu bendrauti per muziką.
 
Dauguma to laikmečio dainininkų buvo rafinuotesni ir dainuodavo akomponuojant styginių orkestrėliuiorkestrui. Tuo tarpu Elviui pritarė elektrinė bei bosinė gitaros ir būgnai. Jis dainavo su operine emocija perimta iš bliuzo atlikėjų, kurių jis klausėsi 5-ajame dešimtmetyje per afroamerikiečių radijo stotis.
 
6-ajame dešimtmetyje Elvis toliau kūrė dainas virtusias hitais "All Shook Up" , "Jailhouse Rock" , "One Night". Jis judėjo su jėga, kurios niekas negalėjo sulaikyti - nei jo motinos mirtis 1958-aisiais, nei dveji metai karo tarnybos.
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu