League of Legends: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems
Eilutė 72: Eilutė 72:
2012 m. spalį rengtąjį antro sezono finalą laimėjo [[Taivanas|Taivano]] komanda Taipei Assasins, užsitikrindama 1 milijono JAV dolerių prizą.<ref>{{cite web|url=http://www.nbcnews.com/technology/ingame/taipei-assassins-triumph-league-legends-world-finals-1C6448579 |title=Taipei Assassins triumph in 'League of Legends' world finals| accessdate2012-10-14}}</ref>
2012 m. spalį rengtąjį antro sezono finalą laimėjo [[Taivanas|Taivano]] komanda Taipei Assasins, užsitikrindama 1 milijono JAV dolerių prizą.<ref>{{cite web|url=http://www.nbcnews.com/technology/ingame/taipei-assassins-triumph-league-legends-world-finals-1C6448579 |title=Taipei Assassins triumph in 'League of Legends' world finals| accessdate2012-10-14}}</ref>


== Išnašos ==
== Karoče čia neįdomu ==
{{reflist}}
{{reflist}}



16:38, 14 gegužės 2015 versija

League of Legends
Kūrėjas Rito Games
Leidėjas Rito Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data {{{išleidimo data}}}
Žanras (-ai) MOBA
Režimas Daugelio žaidėjų
Reitingai ESRB: T
Platforma Windows, Mac OS X
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai Minimalūs reikalavimai
Rekomenduojami sistemos reikalavimai
Platinimas siuntimasis internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys nėra
Oficiali League of Legends svetainė‎

League ef Legends (sutrumpintai – LeL) – internetinis kompiuterinis daugelio žaidėjų žaidimas, kurį sukūrė ir išleido „Rito Games“ pagal populiarųjį to pačio žanro žaidimą „Defense of the Ancients“ (DoTA).

Apie „League of Legends“ paskelbta 2008 m., o išleistas jis 2009 m. spalio 27 d. „League of Legends“ buvo palankiai įvertintas jį išleidus ir jo populiarumas paskutiniais metais gerokai išaugo. „Riot Games“ skelbia, kad kasdien šį žaidimą žaidžia 12 milijonų žmonių[1], o piko metu būna prisijungę apie 5 milijonus žaidėjų.[2]

Žaidimas yra mokamas, beje kiekvienas norintis gali nusipirkti taškų, už kuriuos galima atsirakinti papildomo turinio (suteikiančio pranašumo prieš neperkančius)[reikalingas šaltinis].

Če tipo apie ką žaidas

Žaidimas vyksta žaidėjus suformuojant į dvi skirtingas komandas , vadinamas mėlynąja ir purpurine. Priklausomai nuo pasirinkto žemėlapio, tai gali būti 5 prieš 5 arba 3 prieš 3 arba 1 prieš 1 komandos . Kiekvienas komandos narys prieš prasidedant mačui, per ribotą laiko tarpą pasirenka čempioną (Champion) – veikėją, kurį valdys viso mačo metu.

Kiekvienas žemėlapis yra sudarytas iš 2 bazių skirtingose žemėlapio pusėse (vienai ir kitai komandai), džiunglių bei keleto perėjų, jungiančių bazes.

Žaidimo eiga

Visų žaidėjų pasirinkti čempionai atsiranda vadinamajame fontane, jų komandos bazėse, priešingose žemėlapio pusėse. Netoliese jų yra Nexus'as. Šis kristalo formos kūrinys yra pagrindinis žaidimo tikslas – kai kurios nors komandos Nexus'as sunaikinamas, žaidimą laimi jį sugriovusi komanda. Siekiant nusigauti iki priešingos komandos Nexus, reikia pereiti per visą perėją, kurią gina priešingos komandos bokštai. Braudamiesi per perėjas čempionai pasikelia lygį žudydami priešų čempionus ir jų pakalikus (angl. minions) (kompiuterio valdomus personažus, periodiškai atsirandančius iš Nexus ir puolančius priešų komandos objektus). Lygį pasikelti galima ir džiunglėse, kovojant prieš neutralius monstrus. Ties kiekvienu įėjimu į bazę stovi inhibitorius (angl. inhibitor), kurį sugriovus gerokai sustiprėja atsirandantys pakalikai.

Kiekvienas įveiktas pakalikas, neutralus monstras ir objektas už nugriovimą suteikia auksinių, kuriuos galima išleisti apsipirkinėjant parduotuvėje, esančioje prie fontano.

Fontane visų čempionų gyvybės palaipsniui atsistato.

Žemėlapiai

Šiuo metu yra išleisti ir veikiantys 4 žėmėlapiai[3], taip pat kalbama apie penktąjį.[4]

Summoners Rift – pirmasis, pats populiariausias ir daugiausiai žaidžiamas „League of Legends“ žemėlapis. Žaidėjai žaidžia 5 prieš 5, trijose perėjose. Jei pasirenkamas normalus žaidimo rėžimas, tuomet kiekvienas žaidėjas turi 90 sekundžių pasirinkti čempioną, o po to žaidimas prasideda. Galimas ir reitinguotas žaidimo rėžimas, kuriame komandų kapitonai iš pradžių parenka po 3 čempionus, kurių šiame mače rinktis nebus galima. Vėliau kiekvienas žaidėjas laukia savo eilės ir turi per 30 sekundžių išsirinkti čempioną iš likusiųjų.

Twisted Treeline – antrasis žemėlapis, paleistas prieš pat žaidimo išleidimą. Žaidžiama 3 prieš 3 dvejose perėjose. Čia taip pat egzistuoja normalus bei reitinguotas žaidimo tipai, tačiau reitinguotą galima eiti tik subūrus 3 žmonių komandą.

The Crystal Scar – trečiasis žemėlapis, kuriame žaidimas vyksta visiškai kitaip negu likusiuose žemėlapiuose. Žaidžiama 5 prieš 5, tačiau pagrindinis tikslas yra užimti taškus ir juos išlaikyti. Tokiu būdu yra atiminėjami priešo taškai. Visa perėja yra apskritimo formos su trimis užimamais taškais viršuje bei dviem apačioje.[5]

The Howling Abyss – pats naujausias žemėlapis. Žaidėjai kovoja 5 prieš 5 vienoje perėjoje. Čempionai yra parenkami atsitiktinai. Šiame žaidimo režime negalima sugrįžti į bazę atsistatyti gyvybių, taip pat negalima apsipirkti išėjus iš fontano.

Čempionai

2014 metų gruodžio 11 dieną buvo išleistas 123-asis čempionas. Dauguma čempionų turi 1 pasyvų ir 4 aktyvius sugebėjimus, kuriuos aktyvuoja pats žaidėjas. Paskutinis, ketvirtasis, sugebėjimas vadinamas pagrindiniu ir yra stipriausias iš visų likusių. Kiekvienas čempionas gali atakuoti ir paprastai. Vienų čempionų pagrindinis žalos šaltinis yra sugebėjimai, kitų paprastos atakos, pagal tai jie skirstomi į AP (angl. Ability Power) ir AD (angl. Attack Damage) čempionus.

Če jei pro esi

„League of Legends“ turnyrai šiuo metu yra tarp didžiausių ir daugiausiai susidomėjimo sulaukiančių e-sporto renginių pasaulyje. Vienas pirmųjų „League of Legends“ turnyrų buvo surengtas 2010 m. World Cyber Games didžiajame finale. Jame varžėsi komandos iš Kinijos, Europos bei JAV, tačiau pergalę pasiekė ir 7000 JAV dolerių laimėjo „Counter Logic Gaming“ komanda iš JAV.[6]

2011 m. vasarą rengto 1-ojo „League of Legends“ sezono finalo prizinis fondas siekė 100 000 JAV dolerių. Šiame turnyre triumfavo Europos komanda „Fnatic“, įveikusi kitas Europos, JAV bei Azijos komandas ir gavo 50 000$ apdovanojimą.[7] Turnyrą iš viso stebėjo 1,6 milijono žiūrovų, o pusfinalio mačo metu turnyrą stebėjo daugiau nei 200 tūkstančių žmonių.[8]

2012 m. spalį rengtąjį antro sezono finalą laimėjo Taivano komanda Taipei Assasins, užsitikrindama 1 milijono JAV dolerių prizą.[9]

Karoče čia neįdomu

  1. MacManus, Christopher (2012-10-12). „League of Legends the world's 'most played video game'“. CNET. CBS Interactive. Nuoroda tikrinta 2013-01-19.
  2. „League of Legends players summit a new peak“. Riot Games. 2013-03-13. Nuoroda tikrinta 2013-03-18.
  3. League of Legends wiki – Fields of Justice
  4. League of Legends wiki – Magma Chamber
  5. League of Legends wiki – The Crystal Scar
  6. WCG 2010 prize money + distribution revealed | SK Gaming
  7. Fnatic hxd Harry Wiggett (2011-06-20). „FnaticMSI.LoL are DHS Champions! Winning $50,000“. FNATIC.com. Nuoroda tikrinta 2011-12-07.
  8. John Funk (2011-06-23). „The Escapist : News : League of Legends Championship Draws 1.69 Million Viewers“. The Escapist. Nuoroda tikrinta 2011-12-07.
  9. „Taipei Assassins triumph in 'League of Legends' world finals“. {{cite web}}: Tekstas „accessdate2012-10-14“ ignoruotas (pagalba)