Huanglongas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nestea (aptarimas | indėlis)
SNėra keitimo santraukos
Nestea (aptarimas | indėlis)
Eilutė 17: Eilutė 17:


== Aprašymas ==
== Aprašymas ==
Tūkstančius metų besitęsusios geologinės evoliucijos veikiamame Huanglongo [[travertinas|travertino]] kraštovaizdyje susidarė unikalūs geologiniai sausumos dariniai: ledynai, autochtoninių, angliarūgštinių uolienų klodai ir [[klintinis tufas|klintinio tufo]] sluoksniai, virš kurių teka ir kaupiasi vanduo. Šiame kraštovaizdyje apstu arktiniuose-alpiniuose saulės spinduliuose mirguliuojančių ežerėlių.
Tūkstančius metų besitęsusios geologinės evoliucijos veikiamame Huanglongo [[travertinas|travertino]] kraštovaizdyje susidarė unikalūs geologiniai sausumos dariniai: ledynai, autochtoninių, angliarūgštinių uolienų klodai ir [[tufas|klintinio tufo]] sluoksniai, virš kurių teka ir kaupiasi vanduo. Šiame kraštovaizdyje apstu arktiniuose-alpiniuose saulės spinduliuose mirguliuojančių ežerėlių.


Huanglongas apima 1830 km² teritoriją, plytinčią 1700–5588 m aukštyje virš jūros lygio. Pagrindiniai vaizdiniai:
Huanglongas apima 1830 km² teritoriją, plytinčią 1700–5588 m aukštyje virš jūros lygio. Pagrindiniai vaizdiniai:

22:02, 25 kovo 2015 versija

Huanglongas, vaizdinga ir istorinė vietovė

Huanglong Scenic and Historic Interest Area *

Pasaulio paveldo sąrašas

Vieta Kinijos vėliava Kinija
Tipas Gamtinis
Kriterijus vii
Pasaulio paveldo emblema Nuoroda (angl.) (pranc.): 638
Regionas** Azija-Ramusis vandenynas
Įrašymo istorija
Įrašas 1992  (16-oji sesija)
Vikiteka: Huanglongas
* Pavadinimas, koks nurodytas UNESCO sąraše.
** Regionas pagal UNESCO skirstymą.

Huanglongas (supapr. kin. 黄龙, trad. kin. 黃龍, pinyin: Huánglóng 'geltonasis drakonas') – istorinė, vaizdinga vietovė šiaurinėje Sičuano dalyje, Kinijoje. Vietovė driekiasi pietine Minšano kalnagūbrio dalimi, 150 km į šiaurės vakarus nuo provincijos sostinės Čengdu. Vietovė garsėja spalvingais vandens telkiniais, kuriems tokią išvaizdą suteikė kalcito klodai, ypač Huanglonggou dauboje, taip pat įvairiomis miško ekosistemomis, snieguotomis viršukalnėmis, kriokliais ir karštosiomis versmėmis. Huanglongas taip pat yra daugelio nykstančių rūšių, tarp kurių yra didžiosios pandos ir auksuotosios riestanosės beždžionės, buveinė. Huanglongas 1992 m. buvo paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu.

Aprašymas

Tūkstančius metų besitęsusios geologinės evoliucijos veikiamame Huanglongo travertino kraštovaizdyje susidarė unikalūs geologiniai sausumos dariniai: ledynai, autochtoninių, angliarūgštinių uolienų klodai ir klintinio tufo sluoksniai, virš kurių teka ir kaupiasi vanduo. Šiame kraštovaizdyje apstu arktiniuose-alpiniuose saulės spinduliuose mirguliuojančių ežerėlių.

Huanglongas apima 1830 km² teritoriją, plytinčią 1700–5588 m aukštyje virš jūros lygio. Pagrindiniai vaizdiniai:

  • Huanglongo slėnis (黄龙沟), kurio bendras ilgis siekia 3,6 km, savo forma primenantis drakoną, besiraitantį slėnio kalnų sniego kepurėmis, o geltono, žalio, mėlyno ir rudo atspalvių ežerėliai tviska tarsi jo žvynai.
  • Danjuno tarpeklis (丹云峽)
  • Muni slėnis (牟尼沟)
  • Suebaodingas (雪宝鼎), esantis 5588 m aukštyje
  • Suešano kalnagūbris (雪山梁), esantis 4007 m aukštyje
  • Raudonųjų žvaigždžių uolienos (红星岩)
  • Sigou (四沟)

Nuotraukų galerija