KV-1: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 26: Eilutė 26:
}}
}}


'''KV-1''' ({{ru|КВ-1}}, iš ''Климент Ворошилов'' '[[Klimentas Vorošilovas]]') – [[TSRS|Tarybų Sąjungoje]] gamintas [[sunkusis tankas]]. Šis [[tankas]] gamintas nuo [[1940 m.]] kovo mėnesio iki [[1943 m.]] rugpjūčio. Mūšiuose pirmą kartą panaudotas [[Žiemos karas|Žiemos kare]] su [[Suomija]]. Vėliau naudotas ir [[II pasaulinis karas|II pasauliniame kare]]. Tankas pavadintas SSRS politiko, karo vado, gynybos sekretoriaus Klimento Vorošilovo garbei. KV tankas buvo žinomas dėl savo stiprių šarvų. KV-1 buvo vienas iš pgrindinių SSRS šiaurės armijos tankų (Žukovas iš šnipų sužinojęs apie tai, kad Japonija nepuls SSRS nukreipė šią armiją prieš vokičius, kurie jau buvo pasiekę paskutinę maskvos viešojo transporto stotelę).
'''KV-1''' ({{ru|КВ-1}}, iš ''Климент Ворошилов'' '[[Klimentas Vorošilovas]]') – [[TSRS|Tarybų Sąjungoje]] gamintas [[sunkusis tankas]]. Šis [[tankas]] gamintas nuo [[1940 m.]] kovo mėnesio iki [[1943 m.]] rugpjūčio. Mūšiuose pirmą kartą panaudotas [[Žiemos karas|Žiemos kare]] su [[Suomija]]. Vėliau naudotas ir [[II pasaulinis karas|II pasauliniame kare]]. Tankas pavadintas SSRS politiko, karo vado, gynybos sekretoriaus Klimento Vorošilovo garbei. KV tankas buvo žinomas dėl savo stiprių šarvų. KV-1 buvo vienas iš pagrindinių SSRS šiaurės armijos tankų (Žukovas iš šnipų sužinojęs apie tai, kad Japonija nepuls SSRS nukreipė šią armiją prieš vokičius, kurie jau buvo pasiekę paskutinę maskvos viešojo transporto stotelę).


Nors ir egzistuoja klaidinga nuomonė, kad tankas sukurtas Žiemos karo metu specialiai suomių įtvirtinimų ([[Manerheimo linija|Manerheimo linijos]]) pralaužimui, tačiau jis pradėtas projektuoti dar 1938 m., kai galutinai paaiškėjo, kad kelis [[Šarvuotasis bokštas|bokštelius]] turinčio tanko (pvz., T-35) tobulinimas nėra prasmingas.
Nors ir egzistuoja klaidinga nuomonė, kad tankas sukurtas Žiemos karo metu specialiai suomių įtvirtinimų ([[Manerheimo linija|Manerheimo linijos]]) pralaužimui, tačiau jis pradėtas projektuoti dar 1938 m., kai galutinai paaiškėjo, kad kelis [[Šarvuotasis bokštas|bokštelius]] turinčio tanko (pvz., T-35) tobulinimas nėra prasmingas.

21:47, 4 gruodžio 2014 versija

KV-1 (Kliment Vorošilov)
Tipas sunkusis tankas
Kūrėjas Leningrado Kirovo gamykla
Šalis TSRS
Sukurta 1939 m.
Gaminta 1940-1943 m.
Gamintojas {{{Gamintojas}}}
Pagaminta vienetų 5219
Naudota 1940-1945 m.
Charakteristikos
Ekipažas 5
Masė (t) 45
Kovinė masė (t) 43,1
Ilgis (m) 6,675
Plotis (m) 3,320
Aukštis (m) 2,710
Šarvo storis (mm) 30-75 storiausioje vietoje 90 mm
Pagrindinis ginklas pabūklas F-34
Kalibras 76,2
Papildomi ginklai 3 arba 4 DT kulkosvaidžiai
Važiuoklė (formulė) {{{Važiuoklė}}}
Kelio prošvaisa {{{Kelio prošvaisa}}}
Variklis 12 cilindrų dyzelinis Model V-2 V12 Diesel engine 600 hp (450kW)
Variklio galia (AJ, (kW)) (450 kW)
Kuras Dyzelinas
Nuotolis plentu (km) 335 km
Važiavimo greitis (km/h) 35 plentu
Plaukimo greitis (km/h) {{{Plaukimo greitis}}}
Įveik.sienelės aukštis (m) {{{Įveik.sienelės aukštis}}}
Įveik.griovio plotis (m) {{{Įveik.griovio plotis}}}
Įveik.įkalnė {{{Įveik.įkalnė}}}

KV-1 (rus. КВ-1, iš Климент Ворошилов 'Klimentas Vorošilovas') – Tarybų Sąjungoje gamintas sunkusis tankas. Šis tankas gamintas nuo 1940 m. kovo mėnesio iki 1943 m. rugpjūčio. Mūšiuose pirmą kartą panaudotas Žiemos kare su Suomija. Vėliau naudotas ir II pasauliniame kare. Tankas pavadintas SSRS politiko, karo vado, gynybos sekretoriaus Klimento Vorošilovo garbei. KV tankas buvo žinomas dėl savo stiprių šarvų. KV-1 buvo vienas iš pagrindinių SSRS šiaurės armijos tankų (Žukovas iš šnipų sužinojęs apie tai, kad Japonija nepuls SSRS nukreipė šią armiją prieš vokičius, kurie jau buvo pasiekę paskutinę maskvos viešojo transporto stotelę).

Nors ir egzistuoja klaidinga nuomonė, kad tankas sukurtas Žiemos karo metu specialiai suomių įtvirtinimų (Manerheimo linijos) pralaužimui, tačiau jis pradėtas projektuoti dar 1938 m., kai galutinai paaiškėjo, kad kelis bokštelius turinčio tanko (pvz., T-35) tobulinimas nėra prasmingas.

Taip pat yra kelios KV-1 modofikacijos. Garsiausios iš jų KV-1s, KV2