Azimutas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 199 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
Atšauktas naudotojo 78.61.116.244 (Aptarimas) darytas keitimas 4673368
(Puslapis keičiamas tekstu „<!-- interwiki --> Kategorija:Geodezija Kategorija:Navigacija Kategorija:Sferinė astronomija“)
(Atšauktas naudotojo 78.61.116.244 (Aptarimas) darytas keitimas 4673368)
'''Azimutas''' [[geografija|geografijoje]] ir [[geodezija|geodezijoje]] – kampas tarp '''šiaurės''' krypties ir krypties į tam tikrą daiktą (objektą) vietovėje; skaičiuojamas laipsniais nuo 0° iki 360° laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi. Pvz., rytų azimutas sudaro 90°.
 
'''Azimutas''' [[astronomija|astronomijoje]] – viena iš [[horizontinė koordinačių sistema|horizontinės sistemos]] koordinačių – tai kampas tarp '''šiaurės''' krypties ir krypties į tašką, kuriame susikerta [[horizontas]] ir [[vertikalas]], einantis per dangaus objektą. Jis skaičiuojamas laipsniais nuo 0° iki 360° laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi (nuo šiaurės taško į rytus). Pvz., rytų azimutas sudaro 90°. Kita horizontinės sistemos koordinatė yra [[aukštis]] arba [[zenitinis nuotolis]]. Senesniuose vadovėliuose galima rasti, kad azimutas astronomijoje matuojamas nuo pietų taško į vakarus. Toks susitarimas nustato, kad azimutas lygus nuliui, kai [[valandų kampas]] (pirmosios pusiaujinės sistemos koordinatė) irgi lygus nuliui. Tačiau tai patogu naudoti tik stebint iš šiaurės pusrutulio platumų – kuomet dauguma žvaigždžių kulminuoja pietuose.
<!-- interwiki -->
 
[[Kategorija:Geodezija]]
[[Kategorija:Navigacija]]
47 087

pakeitimai

Naršymo meniu