Naruto: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Dydis nepakito ,  prieš 7 metus
{{Šablonas:Infobox anime/Apačia}}
 
'''Naruto''' yra [[Masaši Kišimoto]] (岸本 斉史) parašyti ir iliustruoti [[manga]] komiksai. Pagrindinis veikėjas – Naruto Udzumakis (うずまきナルト), paauglys [[nindzė]], nuolat ieškantis pripažinimo ir siekiantis tapti Hokage (火影), viso kaimo pripažintu vadovu ir stipriausiu iš visų. Ši manga serija sukurta pagal Kišimoto parašytą vienkartinį tematinį rinkinį, kuris žurnale „Akamaru Jump“ buvo publikuotas [[1997]]  m. rugpjūtį.
 
Manga pirmą kartą publikuota [[1999]] metais leidyklos „[[Shueisha]]“ 43-iajame žurnalo „[[Weekly Shonen Jump]]“ leidime ir pasibaigs [[2014]]  m. [[lapkričio 10]] d., išleidus 50-ąjį „Jump“ leidimą. Šiuo metu manga dar yra leidžiama, skyrius ketinama surinkti į septynis tomus. Manga vėliau buvo adaptuota į [[anime|animacinį]] serialą, sukurtą „Studio Pierrot“ ir „Aniplex“ įmonių. Animacinio filmuko premjera [[Japonija|Japonijoje]] įvyko [[2002]]  m. [[spalio 3]] d. ir serijos yra leidžiamos iki šiol. „Naruto“ apima 220 serijų. „Naruto Shippūden“, „Naruto“ tęsinys, yra transliuojamos nuo [[2007]]  m. [[vasario 15]] d. Be animacinių serijų, „Studio Pierrot“ taip pat yra išleidusi aštuonis filmus papildyti serijoms ir keletą [[OVA]]. Taip pat išleista ir kitokios produkcijos, pvz., lengvieji romanai, kompiuteriniai žaidimai, kolekcionuojamų kortų žaidimai ir kt.
 
Šiaurės Amerikoje teises platinti manga ir anime gavo įmonė „[[Viz Media]]“. „Naruto“ yra antras pagal populiarumą tebesitęsiantis animacinis filmukas Japonijoje, šiek tiek nusileidžiantis „[[One Piece]]“.{{faktas}} „Naruto“ plačiai pripažįstama viena iš perkamiausių manga istorijoje, jos kopijų vien tik Japonijoje parduota per 130 mln. „Naruto“ taip pat tapo įmonės „Viz Media“ pelningiausia leidžiama manga. Septintasis mangos tomas [[2006]] metais laimėjo „Quill“ apdovanojimą už geriausią grafinį romaną Šiaurės Amerikoje. Apžvalgininkai gyrė pusiausvyrą tarp kovų ir komedijos scenų, taip pat veikėjų asmenybes, bet kritikos sulaukta už standartinių ''shōnen'' mangai būdingų siužeto detalių naudojimą.
 
== Veikėjai ==
 
 
=== 7 komanda ===
 
'''Naruto Uzumaki'''. – Pagrindinispagrindinis veikėjas, trylikos metų našlaitis gyvenantis Ugnies šalyje, kaimelyje pavadinimu Konohagakure (木ノ葉隠れ) arba tiesiog Konoha (木ノ葉, išvertus iš japonų kalbos tai reiškia kaimelis, pasislėpęs po lapais). Narutas nuo pat vaikystės savyje nešioja įkalintą demoną – devynuodegį lapiną. Šitą lapiną į Naruto kūną įkalino ketvirtasis kaimelio valdovas (jo tėvas Minato Namikaze) (Jondaime Hokage, 四代目火影), taip išgelbėdamas kaimelį nuo pabaisos antpuolio. Be to, ketvirtasis hokage tikėjo, jog jo sūnus kažkada įvaldys devynuodegio čiakrą (tikrasis lapino vardas Kurama). Po šio įvykio visi kaimelio gyventojai ėmė bijoti nuožmaus lapino tūnančio Naruto viduje ir tai išreiškė ignoruodami Narutą ir visaip jo vengdami. Narutui buvo labai liūdna gyventi vienui vienam, jis nesuprato kodėl žmonės jo vengia (Ketvirtasis Hokage uždraudė Narutui ar bet kam kitam papasakoti apie lapino antpuolį, apie tai žino tik dalyvavusieji antpuolyje). Jis visais įmanomais būdais stengėsi atkreipti į save dėmesį, dažniausiai krėsdamas pokštus, dėl to kaimelio gyventojai dar labiau jo nemėgo. Didžiausia Naruto svajonė yra tapti Hokage (kaimelio valdovu), nes tada, jo nuomone, jis įgytų žmonių pripažinimą ir pasitikėjimą. Pabaigęs nindzių akademiją ir tapęs genin (下忍) lygio nindze, jis paskiriamas į 7 būrį, kartu su Sakura Haruno (春野 サクラ) ir Sasuke Učiha (kuris vėliau palieka kaimelį siekdamas didesnės galios, kad galėtu atkeršyti savo vyresniajam broliui Itači Učiha) (うちはサスケ), jų mokytoju tampa patyręs jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė vardu Kakaši Hatake (はたけカカシ). Nuo čia prasideda Naruto ir jo draugų kelionės ir išbandymai.
 
 
'''Sasuke Učiha''' (うちはサスケ). Vienas iš trijų likusių gyvų Učiha klano narių. Įvaldęs paveldimą kovos techniką naudojant akis (dōdžiutscu kekkei genkai – 瞳術血継限界) – Šaringan (写輪眼). Jo kadaise mylėtas brolis Itači Učiha (うちはイタチ) išžudė visus klano narius palikdamas tik gyvą tik jį, todėl jis trokšta atkeršyti savo broliui bet kokia kaina. Sasuke nuo mažens pasižymėjo nepaprastais sugebėjimais ir nindzių akademiją baigė geriausiais pažymiais. Jis priklauso 7 būriui kartu su Naruto Uzumaki ir Sakura Haruno. Kadangi vaikystėje patyrė psichologinę traumą, Sasuke yra abejingas, ciniškas ir labai pasitikintis savimi. Jie yra labai artimi su Narutu, nors iš pirmo žvilgsnio taip neatrodo. Vėliau jis apleidžia Konohagakurę siekdamas galios ir toliau tęsią savo kelionę kaip keršytojas.
 
'''Sasuke Učiha''' (うちはサスケ). – Vienasvienas iš trijų likusių gyvų Učiha klano narių. Įvaldęs paveldimą kovos techniką naudojant akis (dōdžiutscu kekkei genkai – 瞳術血継限界) – Šaringan (写輪眼). Jo kadaise mylėtas brolis Itači Učiha (うちはイタチ) išžudė visus klano narius palikdamas tik gyvą tik jį, todėl jis trokšta atkeršyti savo broliui bet kokia kaina. Sasuke nuo mažens pasižymėjo nepaprastais sugebėjimais ir nindzių akademiją baigė geriausiais pažymiais. Jis priklauso 7 būriui kartu su Naruto Uzumaki ir Sakura Haruno. Kadangi vaikystėje patyrė psichologinę traumą, Sasuke yra abejingas, ciniškas ir labai pasitikintis savimi. Jie yra labai artimi su Narutu, nors iš pirmo žvilgsnio taip neatrodo. Vėliau jis apleidžia Konohagakurę siekdamas galios ir toliau tęsią savo kelionę kaip keršytojas.
 
'''Sakura Haruno''' (春野 サクラ). Naruto Uzumaki ir Sasuke Učiha komandos narė, priklauso 7 būriui. Ji nuo mažens myli Sasukę ir dėl jo dėmėsio varžosi su Ino Jamanaka (山中いの, savo geriausia drauge). Vėliau tampa Tsuunadės (綱手, 5 Hokagės) mokine ir siekia tapti gera nindze medike. Vaikystėje Sakura buvo per daug drovi ir silpna, tačiau laikui bėgant jos asmenybė stipriai pasikeitė ir ji tapo tvirta, gerai įvaldžiusia kovos menus ir pasižyminčia nepaprasta jėga. Jos ir Naruto bei Sasuke ryšys yra labai tvirtas.
 
 
'''Sai''' (サイ). Pogrindinės ANBU (暗部, specialiosios pajėgos būrys, sutrumpinimas iš '''暗'''殺戦術特殊'''部'''隊 – '''An'''sacu sendžiutsu tokušu '''bu'''tai) organizacijos narys, pasiųstas į 7 komandą šnipinėti. Buvęs nemandagus ir bejausmis jis prisirišo prie Naruto, sužinojo ką reiškia jausmai ir dabar yra pavyzdingas nindzė. Jis yra dailininkas ir naudoja savo piešinius kovodamas. Sai priklauso 7 komandai kartu su Naruto Uzumaki ir Sakura Haruno.
 
'''Kakašis Hatakė''' (はたけカカシ). – Konohagakurės Baltojo Ilties sūnus, vienas galingiausių ir labiausiai patyrusių jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzių kaimelyje po lapais (priklausė ANBU specialiosios parengties būriui). Dar vadinamas Kopijavimo Nindze, nes turi unikalią akį (Šaringan) kurią gavo kaip dovaną iš savo mirštančio draugo Obito Učiha (うちはオビト). Dėl savo akies ir sugebėjimo kopijuoti svetimas kovos technikas jis yra plačiai žinomas tarp nindzių. Kakaši yra 7 komandos vadas prižiūrintis ir mokantis Sakura Haruno, Naruto Uzumaki ir Sasuke Učiha (vėliau Sai). Vaikystėje jis buvo 4 Hokagės (Minato Namikaze – 波風ミナト) mokinys. Jo geriausias draugas ir amžinas konkurentas – Maito Gai (Might Guy, jap. マイト・ガイ). Jie tarpusavyje kovėsi beveik 100 kartų.
 
'''Kakašis Hatakė''' (はたけカカシ). Konohagakurės Baltojo Ilties sūnus, vienas galingiausių ir labiausiai patyrusių jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzių kaimelyje po lapais (priklausė ANBU specialiosios parengties būriui). Dar vadinamas Kopijavimo Nindze, nes turi unikalią akį (Šaringan) kurią gavo kaip dovaną iš savo mirštančio draugo Obito Učiha (うちはオビト). Dėl savo akies ir sugebėjimo kopijuoti svetimas kovos technikas jis yra plačiai žinomas tarp nindzių. Kakaši yra 7 komandos vadas prižiūrintis ir mokantis Sakura Haruno, Naruto Uzumaki ir Sasuke Učiha (vėliau Sai). Vaikystėje jis buvo 4 Hokagės (Minato Namikaze – 波風ミナト) mokinys. Jo geriausias draugas ir amžinas konkurentas – Maito Gai (Might Guy, jap. マイト・ガイ). Jie tarpusavyje kovėsi beveik 100 kartų.
 
=== 8 komanda ===
 
'''Hinata Hiuga''' (日向ヒナタ). – Priklausopriklauso Hiuga (日向) klano pagrindinei šeimai, turi tą pačią kekkei genkai (血継限界, paveldimą kovos techniką) kaip jos pusbrolis Nedži (日向ネジ, Nedži Hiuga) – bjakugan (白眼), tik yra šiek tiek silpnesnė. Hinata yra nepaprastai drovi, labai myli Naruto ir visada stengiasi jam padėti. Ji priklauso 8 būriui, jos komandos nariai- Kiba Inuzuka (犬塚キバ), Šino Aburame (油女シノ), o mokytoja Kurenai Juhi (夕日 紅).
 
 
'''Kiba Inuzuka''' (犬塚キバ). Kiba ir jo augintinis šuo Akamaru (赤丸) yra neišskiriami, jie visada kartu, net ir kovodami. Kiba priklauso Inuzuka (犬塚) klanui, kuris pasižymi augindamas šunis ir vilkus. Kiba yra labai nekantrus ir kartais arogantiškas, jie su Naruto Uzumaki dažnai pykstasi. Kiba priklauso 8 komandai kartu su Hinata Hiuga, Šino Aburame ir mokytoja Kurenai Juhi.
 
 
'''Šino Aburame''' (油女シノ). Šino priklauso dėl savo neįprasto kovos būdo plačiai žinomam Aburame klanui, kurie kovoja pasitelkdami vabzdžius. Šino leidžia savo kūne gyventi ir veistis vabzdžiams, už tai šie jam padeda kovoje. Šino yra tylus ir uždaras, dažnai pyksta kai jo neatsimena. Jis priklauso 8 komandai kartu su Hinata Hiuga, Kiba Inuzuka ir mokytoja Kurenai Juhi.
 
'''Kurenai Juhi''' (夕日 紅). Ji yra jounin [džōnin] (上忍) lygio kunoiči (くノ一, moteris nindzė). Kurenai yra labai gabi gendžiutsu (幻術, iliuzijų) naudotoja, daug žinių apie jos asmenybę nėra, tik tiek, kad ji užmezguzi artimus santykius su Asuma Sarutobi (猿飛アスマ). Ji yra 8 komandos vadė ir prižiūri Hinata Hiuga, Kiba Inuzuka ir Šino Aburame.
 
'''Kurenai Juhi''' (夕日 紅). Ji yra jounin [džōnin] (上忍) lygio kunoiči (くノ一, moteris nindzė). Kurenai yra labai gabi gendžiutsu (幻術, iliuzijų) naudotoja, daug žinių apie jos asmenybę nėra, tik tiek, kad ji užmezguzi artimus santykius su Asuma Sarutobi (猿飛アスマ). Ji yra 8 komandos vadė ir prižiūri Hinata Hiuga, Kiba Inuzuka ir Šino Aburame.
 
=== 9 komanda ===
'''Nedži Hiuga''' (日向ネジ). Tai Hiuga (日向) klano narys, priklausantis ne pagrindinei šeimai, todėl turi sutramdymo užkeikimą savyje, kuris išreikštas tatuiruotės pavidalu jam ant kaktos. Daugelio vadinamas genijumi, nes yra puikiai įvaldęs paveldimą kovos techniką (kekkei genkai) – bjakugan, kuris leidžia matyti varžovo čiakros tinklus ir pažeisti jų veiklą. Ankščiau buvo arogantiškas ir piktas, bet po kovos su Narutu per čiunin (中忍) egzaminą (vidutinis nindzių lygis) visiškai pasikeitė ir tapo pavyzdingu Konohagakurės kariu. Jis priklauso 9 komandai kartu su Rock Lee, Ten Ten ir jų mokytojų Maito Gai.
 
'''Rock Lee'''. – Labailabai keistai atrodantis personažas, tačiau pasižymi be galo gera širdimi ir nepaprasta valia. Jis nemoka jokių nindžiutsu (nindzių kovinės technikos panaudojant čiakrą) ar gendžiutsu (iliuzijos menas), todėl pasikliauja vien savo ištobulinta taidžiutsu (体術, kovos menai). Rock Lee stengiasi įrodyti, kad labai sunkiai dirbdamas gali aplenkti net ir pačius gabiausius nindzes. Jis dievina savo moktyoją Maito Gai ir besąlygiškai seka jo pėdomis. Per čiunin (中忍) egzaminą patyrė labai sunkią traumą kurią pavyko išgydyti Tsunadei (5 Hokagei). Nuo tada jis stengiasi dar labiau ir treniruojasi kiekvieną laisvą akimirką. Jis priklauso 9, Maito Gai vadovaujamai komandai, kartu su Nedži Hiuga (日向ネジ) ir Ten Ten.
 
 
'''Ten Ten''' (テンテン). Labai retai ekrane rodoma kunoiči (くノ一, moteriškos lyties nindzė). Jos svajonė buvo tapti panašia į Tsunadę (5 Hokagę). Ten Ten specializuojasi tolimo nuotolio kovose, kaudamasi ji naudoja įvairiausius ginklus, kuriuos laiko patalpinusi tūkstančiuose specialių ritinėlių. Ji priklauso 9 komandai kartu su Nedži Hiuga, Rock Lee ir mokytoju Maito Gai.
 
'''Ten Ten''' (テンテン). – Labailabai retai ekrane rodoma kunoiči (くノ一, moteriškos lyties nindzė). Jos svajonė buvo tapti panašia į Tsunadę (5 Hokagę). Ten Ten specializuojasi tolimo nuotolio kovose, kaudamasi ji naudoja įvairiausius ginklus, kuriuos laiko patalpinusi tūkstančiuose specialių ritinėlių. Ji priklauso 9 komandai kartu su Nedži Hiuga, Rock Lee ir mokytoju Maito Gai.
 
'''Maito Gai''' (Might Guy, jap. マイト・ガイ). Arbaarba kitaip Konohos kilnusis mėlynasis žvėris. Tai jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė puikiai įvaldęs taidžiutsu (体術, kovos menus). Galima drąsiai teigti, kad tai pats keisčiausias veikėjas iš visų. Gyvenime jis vadovaujasi pagal sau vienam suprantamas idėjas. Jis nuolat treniruojasi ir stengiasi bet kokią veiklą paversti puikia treniruote. Jo geriausias draugas ir amžinas konkurentas – Hatake Kakaši. Gai labai myli savo mokinį Rock Lee. Gai yra 9 komandos vadas ir prižiūri Rock Lee, Nedži Hiuga ir Ten Ten.
 
=== 10 komanda ===
 
'''Ino Jamanaka''' (山中いの). – Jamanakų klano atžala, kurios išskirtinė kovos technika leidžia atakuoti priešo mintis. Ji su Sakura Haruno yra geriausios draugės ir kartu varžovės, nes abi yra įsimylėjusios Sasuke Učiha. Ino yra labai pasitikinti savimi ir nuolat giriasi savo nepriekaištinga išvaizda. Vėliau bando specializuotis kaip medicininė nindzė. Ji priklauso 10 komandai, kurios vadas – Sarutobi Asuma (猿飛アスマ). Kartu su savo komandos nariais Šikamaru Nara (奈良シカマル) ir Čōdži Akimiči (秋道チョウジ) jie sudaro nepaprastą trijulę – Ino-Šika-Čo (いのシカチョウ), visai kaip ir jų tėvai. Šitą Ino-Šika-Čo komandinę formaciją jie naudoja kovodami.
 
'''Šikamaru Nara''' (奈良シカマル) – nepaprastu protu ir analitiko talentu apdovanotas nindzė. Vienintelė jo bėda, kad jis labai tingus ir nuolat skundžiasi gyvenimu. Jo išskirtinė kovos technika yra šešėlių gaudymas, jis gali suparalyžiuoti priešą ir paversti jį savo marionete, jei pagavo jo šėšėlį. Šikamaru geriausias draugas yra Čodži Akimiči, taip pat jis neblogai sutaria su Naruto Uzumaki. Jis priklauso specialiai kovinei komandinei formacijai Ino-Šika-Čo. Jo komandos draugai yra Ino Jamanaka ir Čodži Akimiči, mokytojas – Asuma Sarutobi.
 
'''ŠikamaruČodži NaraAkimiči''' (奈良シカマル秋道チョウジ). – Nepaprastulabai protugeros irširdies analitikonindzė, talentuvisada apdovanotaspadedantis nindzėsavo draugams. VienintelėJis josavo bėda,kūno kadmasę jispanaudoja labaisavo tinguskovinėms ir nuolat skundžiasi gyvenimutaktikoms. Jo išskirtinėgeriausias kovosdraugas – technikaŠikamaru yraNara. šešėliųČodži gaudymas,paprastai jisbūna galilabai suparalyžiuotiramus, priešąišskyrus iratvejus, paverstikaisavopavadina marionete,storu. jeiTada pagavojis jotampa šėšėlįnebevaldomas. Šikamaru geriausias draugas yra Čodži Akimiči,visada taipgalvoja patapie jismaistą neblogaiir sutariavalgo sukiekvieną Narutolaisvą Uzumakiminutę. Jis priklauso specialiai kovinei komandinei formacijai Ino-Šika-Čo. Jo komandos draugai yra Ino Jamanaka ir ČodžiŠikamaru AkimičiNara, mokytojas – Asuma Sarutobi.
*
 
'''Čodži Akimiči''' (秋道チョウジ). Labai geros širdies nindzė, visada padedantis savo draugams. Jis savo kūno masę panaudoja savo kovinėms taktikoms. Jo geriausias draugas – Šikamaru Nara. Čodži paprastai būna labai ramus, išskyrus atvejus, kai jį pavadina storu. Tada jis tampa nebevaldomas. Čodži visada galvoja apie maistą ir valgo kiekvieną laisvą minutę. Jis priklauso specialiai kovinei komandinei formacijai Ino-Šika-Čo. Jo komandos draugai yra Ino Jamanaka ir Šikamaru Nara, mokytojas – Asuma Sarutobi.
 
 
'''Asuma Sarutobi''' (猿飛アスマ). Jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė, garsaus Sarutobi (猿飛 – skraidanti bezdžionė) klano palikuonis, 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi (猿飛ヒルゼン) sūnus. Jis jaunystėje priklausė 12 nindzių sargų organizacijai. Jo geriausias draugas – Čiriku (チリク). Jie su Kurenai Juhi puoselėja šiltus jausmus vienas kitam. Jo išskirtinis bruožas – amžinai rūkstanti cigaretė burnoje. Asuma ir Šikamaru Nara dažnai leisdavo laisvalaikį kartu žaisdami šiogi (japoniškos šaškės). Jis yra 10 komandos vadas ir prižiūri Ino Jamanaka, Šikamaru Nara ir Čodži Akimiči (秋道チョウジ).
 
'''Asuma Sarutobi''' (猿飛アスマ). – Jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė, garsaus Sarutobi (猿飛 – skraidanti bezdžionė) klano palikuonis, 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi (猿飛ヒルゼン) sūnus. Jis jaunystėje priklausė 12 nindzių sargų organizacijai. Jo geriausias draugas – Čiriku (チリク). Jie su Kurenai Juhi puoselėja šiltus jausmus vienas kitam. Jo išskirtinis bruožas – amžinai rūkstanti cigaretė burnoje. Asuma ir Šikamaru Nara dažnai leisdavo laisvalaikį kartu žaisdami šiogi (japoniškos šaškės). Jis yra 10 komandos vadas ir prižiūri Ino Jamanaka, Šikamaru Nara ir Čodži Akimiči (秋道チョウジ).
 
=== Hokagės ===
 
''' 1 Hokagė'''. Haširama Sendžu (千手 柱間) – legendinis nindzė, sugebėjes valdyti medieną. Jis buvo Sendžu klano vadas ir kartu su Učiha klano vadu Madara Učiha įkūrė pirmąjį nindzių miestelį – Konohagakurę. Vėliau jis tapo pirmuoju Konohagakurės Hokage – Šodai Hokage (išvertus iš japonų kalbos – pirmasis ugnies šėšėlis). Buvo 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi mokytojas ir 5 Hokagės Tsunadės senelis.
 
 
''' 2 Hokagė'''. Tobirama Sendžu arba Nidaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – antrasis ugnies šėšėlis). Jis buvo pirmojo Hokagės Haširama Sendžu brolis. Pirmasis išrado mirusiųjų prikėlimo ir panaudojimo techniką – Kučijose: Edo Tensei. Buvo 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi mokytojas ir 5 Hokagės Tsunadės dėdė.
 
 
''' 3 Hokagė'''. Hiruzen Sarutobi arba Sandaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – trečiasis ugnies šėšėlis). Jis buvo pirmojo ir antrojo Hokagių mokinys. Vėliau treniravo Tsunadę, Oročimaru ir Džiraiją kitaip dar vadinamus sannin (trimis legendiniais nindzėmis). Jis yra Asuma Sarutobi tėvas ir Konohamaru Sarutobi senelis.
 
 
''' 4 Hokagė'''. Minato Namikaze arba Jondaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – ketvirtasis ugnies šėšėlis), dar žinomas kaip Konohos geltonasis blyksnis (jis gavo šią pravardę, nes pasižymėjo nepaprastu greičiu). Jo mokytojas yra sanninas (vienas iš trijų legendinių nindzių) Džiraija. Minato yra Naruto Uzumaki tėvas, kuris įkalino devynuodegį lapiną savo sūnaus kūne. Jis žuvo gindamas savo kūdikį ir Konohą nuo devynuodegio lapino atakos.
 
 
''' 5 Hokagė'''. Tsunade arba Godaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – penktasis ugnies šėšėlis). Ji Hokagės postą perėmė iš savo mokytojo – Hiruzen Sarutobi. Jos krikštatėvis yra pirmasis Hokagė Haširama Sendžu. Po mažojo broliuko Navaki ir mylimojo Dan mirties ji išvyko iš Konohos ir pradėjo lošti. Tsunadė yra viena iš sanninų (trijų legendinių nindzių) kartu su Džiraija ir Oročimaru. Ji yra pati stipriausia ir geriausia medicininė nindzė iš visų.
 
'''6 Hokagė'''. Kakašis Hatakė arba Rukodaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos - – šeštasis ugnies šėšėlis) . Kakašis Hatakė priėmė pasiūlytas Hokagės pareigas po ketvirtojo nindzių pasaulinio karo. Garsus nindzė dėl savo neeilinių sugebėjimų, ir gerai žinomas Naruto Uzumakio, Sakuros Haruno, ir Sasukės Učihos mokytojas. Ketvirtojo nindzių pasaulio karo metu prarado savo Šaringan akį, tačiau jo jėgos tai beveik nepaveikė.
 
'''7 Hokagė'''. Naruto Uzumakis arba Nanadaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos - – septintasis ugnies šėšėlis). Pagrindinis Naruto mangos, anime ir filmų herojus, taip pat išskirtinis kad yra Asuros (Hagoromo Otsutsukės - – Šešių Kelių Sagės sūnaus) reinkarnacija. Praėjus keletai metų po Ketvirtojo nindzių pasaulio karo, vedė Hinatą Hyugą, ir susilaukė dviejų vaikų - – Boruto Uzumakio (turinčio Bolt pravardę), ir dukters Himawarės Uzumaki.
 
=== Kiti veikėjai ===
 
''' Iruka Umino'''. – Čiunin lygio Konohos nindzė, dirba nindzių akademijoje. Jo tėvai žuvo per devynuodegio lapino ataką. Jis buvo pirmasis Naruto Uzumaki mokytojas ir yra jam kaip vyresnysis brolis. Visada pavaišina Naruto ramen makaronais (japoniški makaronai).
 
''' Džiraija'''. Tai – vienas iš sanninųsaninų (trijų legendinių nindzių) kartu su Tsunade ir Oročimaru. Jis yra trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi mokinys, vėliau buvo 4 Hokagės Minato Namikaze ir Naruto Uzumaki mokytojas. Jis rašo erotines noveles ir yra didelis moterų mylėtojas.
''' Iruka Umino'''. Čiunin lygio Konohos nindzė, dirba nindzių akademijoje. Jo tėvai žuvo per devynuodegio lapino ataką. Jis buvo pirmasis Naruto Uzumaki mokytojas ir yra jam kaip vyresnysis brolis. Visada pavaišina Naruto ramen makaronais (japoniški makaronai).
 
 
''' Džiraija'''. Tai vienas iš sanninų (trijų legendinių nindzių) kartu su Tsunade ir Oročimaru. Jis yra trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi mokinys, vėliau buvo 4 Hokagės Minato Namikaze ir Naruto Uzumaki mokytojas. Jis rašo erotines noveles ir yra didelis moterų mylėtojas.
 
''' Oročimaru'''. – Vienasvienas iš sanninų (trijų legendinių nindzių) kartu su Džiraija ir Tsunade. Jis yra trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi mokinys, o vėliau mokė Anko Mitaraši. Po tėvų mirties jis visiškai pasikeitė ir pradėjo naudoti uždraustas kovos taktikas, pagautas nusikaltimo vietoje buvo ištremtas iš Konohos, dėl to labai pyksta ir kuria piktus planus. Jo dešinioji ranka yra Kabuto Jakuši, kartu jie atlikinėja eksperimentus su žmonėmis.
 
''' Konohamaru Sarutobi'''. – Trečiojotrečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi anūkas, pašėlęs neklaužada, nori būti Hokage. Jie su Naruto Uzumaki susidraugavo ir mokosi vienas iš kito.
 
'''Ebisu'''. Tai – jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė treniruojantis tik elitą. Jis yra Konohamaru Sarutobi mokytojas, nors jie ir nelabai sutaria.
''' Konohamaru Sarutobi'''. Trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi anūkas, pašėlęs neklaužada, nori būti Hokage. Jie su Naruto Uzumaki susidraugavo ir mokosi vienas iš kito.
 
 
'''Ebisu'''. Tai jounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė treniruojantis tik elitą. Jis yra Konohamaru Sarutobi mokytojas, nors jie ir nelabai sutaria.
 
 
''' Kabuto Jakuši'''. Našlaitis užaugintas svetimų tėvų, medicininė nindzė, dešinioji Oročimaru ranka.
 
''' Kabuto Jakuši'''. – Našlaitisnašlaitis užaugintas svetimų tėvų, medicininė nindzė, dešinioji Oročimaru ranka.
 
=== Akatsuki ===
 
'''Akatsuki Bendra informacija'''. Taiyra S lygio nusikaltėlių grupuotė susidedanti iš labai galingų nindzių, dažniausiai pabėgusių iš savo kaimelių. Jie kolekcionuoja uodeguotosius žvėris ir išsiurba jų čiakras specialios technikos metu. Akatsuki išvertus iš japonų kalbos reiškia aušrą. Organizacijos pagrindinis atributas – juodi paltai su raudonais debesėliais.
 
''' Itači Učiha'''. – Pabėgęspabėgęs Konohagakurės nindzė, garsaus Učiha klano atstovas, išžudęs visus savo klaniškius, išskyrus jaunesnįjį brolį Sasuke Učiha. Jau nuo mažens Itači buvo labai gabus. Būdamas 7 metų baigė nindzių akademiją, aštuonerių įvaldė dodžiutsu kekkei genkai (paveldimą okuliarinę kovos techniką) – šsharingan, 10 metų išlaikė čiunin lygio nindzių egzaminą, o 13 tapo ANBU būrio kapitonu. Jis yra labai aukšto lygio gendžiutsu (iliuzijų kūrimo meno) meistras. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Kisame Hošigaki.
 
''' Kisame Hošigaki'''. – Pabėgęspabėgęs Kirigakurės nindzė, priklauso septynių Rūko kaimo kardininkų grupei. Kisame dar vadinamas kaimelio Paslėpto Rūke pabaisa, kaudamasis jis naudoja vandens elementą ir savo kardą – Samehadą, sugebantį sugerti varžovo čiakrą. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Itači Učiha.
 
''' Deidara'''. – Pabėgęspabėgęs Ivagakurės nindzė, priklausė kaimelio sprogmenų specialistų organizacijai. Jo kovos technikos paremtos tolima distancija. Jis mano, kad jo kuriamos bombos yra menas. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Sasori.
 
''' Sasori'''. – Pabėgęspabėgęs Sunagakurės nindzė, dar žinomas kaip Sasori iš raudonųjų smėlynų. Jis yra kovinių lėlių meistras ir išradėjas. Sasori yra įsitikinęs, kad paversdamas savę lėle (ir turėdamas kuo mažiau tikros gyvybės savyje) jis kuria tobulą ir ilgalaikį meną. Nors Sasori ir Deidara dirba kaip komanda, jie dažnai nesutaria meno klausimu. Vienam iš jų menas, tai – momentalus sprogimas, antram – amžinas paveldas. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Deidara.
 
''' Hidan'''. – Pabėgęspabėgęs Jugakurės nindzė, neaiškios religijos pasekėjas garbinantis dievą Jašiną ir atliekantis jam ritualus, kurie padaro jį beveik nemirtingą. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Kakuzu.
 
''' Kakuzu'''. – Pabėgęspabėgęs Takigakurės nindzė, Akatsuki organizacijos iždininkas. Jo specialus gebėjimas yra susiūti ir sutvarkyti bet kokius sužeidimus. Kakuzu ir Hidan yra tobuli partneriai, nes Hidan gali būti sulaikytas (bet nenužudytas) jam nukirtus galvą, tačiau Kakuzu gali jį susiūti, net iš menkiausių dalelių. Taip pat Kakuzu savo kūne gali sutalpinti iki penkių skirtingų širdžių ir jas naudoti atgaivinant keturis skirtingų elementų monstrus savo kūne. Kai visos širdys yra jo kūne, jis jas gali persiųsti į bet kurią savo kūno dalį, tokiu būdu net nukirstos kūno dalys gali veikti atskirai nuo likusio kūno.
 
''' Konan'''. – Amegakurės nindzė, vienintelė moteris Akatsuki organizacijoje. Ji kaunasi panaudodama popierių ir origami (lankstymas iš popieriaus Japonijoje). Jos partneris Akatsuki organizacijoje Pain.
 
''' Pain (Nagato)'''. – Amegakurės nindzė įvaldęs dodžiutsu kekkei genkai (paveldima okularinė kovos technika) – rinnegan. Jis yra Amegakurės valdovas.
 
''' Zetsu'''. – Madara Učiha sukurtas padaras iš pirmojo Hokagės ląstelių, susidedantis iš baltojo zetsu ir juodojo zetsu. Puikiai tinka šnipinėjimui.
 
''' Tobi (Obito)'''. – Akatsuki organizacijos vadas įvaldęs dodžiutsu kekkei genkai (paveldima okularinė kovos technika) – šaringan ir daugelį kitų labai pavojingų technikų.
 
''' Madara Učiha'''. Tikrasis–tikrasis organizacijos vadas, tiesiog niekad nesirodydavo nariams. Tik Tobi žinojo apie Madara ir tuo pačiu jam paslapčia perduodavo žinias apie organizacijos veiklą. Tai turbūt pats stipriausias likęs nindzė visame pasaulyje.
 
== Papildoma informacija ==
 
 
=== Taidžiutsu ===
=== Klanai ===
 
'''Uzumaki klanas.''' – Labailabai patyrę kurti specialias užrakinimo ar įkalinimo technikas. Klano nariai: Naruto Uzumaki, Nagato (Pain), Nagato tėvai, Kušina Uzumaki, Mito Uzumaki, Karin. Šio klano žmonės buvo labai gerai įvaldę Fuidžiutsu (specialias įkalinimo taktikas). Šis klanas buvo žinomas visame pasaulyje, daugelis jų bijojo, bet po Sūkurio Tautos sunaikinimo per didžiuosius Šinobių (nindzių) karus klanas išsibarstė po visas šalis. Šis klanas pasižymi ilgaamžiškumu ir gyvybingumu, šitą savybę turbūt paveldėjo iš Sendžu klano protėvių (Pirmojo ir antrojo Hokagių).
 
'''Hiuga klanas. ''' – Įvaldęįvaldę Biakugan (pažodiui „baltos akys“). Tai akių kovos technika, kuris leidžia matyti čiakros tinklą, sekti čiakros cirkuliaciją, matyti kiaurai daiktus, pritraukti vaizdą. Turi savitą taidžiutsu kovos techniką, smogia i čiakros tinklą, taip sustabdydami čiakros perdavimą. Taip gali ir užmušti savo priešininkus. Yra dvi Hiuga šeimos: pagrindinė, kuriai priklauso Hinata ir išorinė, kuriai priklauso Nedži. Išorinė klano atšaka yra skirta pagrindinės apsaugojimui.
 
'''Učiha klanas.''' – Įvaldęįvaldę šaringan. Klanui priklauso Sasuke, vyresnysis jo brolis Itači, Obito ir Madara. Šio klano pagrindinė jėga – paveldima kovos technika naudojant akis – šaringan. Naudojant šaringan galima pamatyti varžovo iliuzijas ir pačiam jas kurti, nuskaityti priešininko kovos technikas ir jas nukopijuoti. Šio klano elementas – ugnis.
 
'''Aburame klanas.''' Šiam klanui priklausoPriklauso Šino. Klano nariai valdo vabalus, gali juos naudoti kovoje. Mainais naudotojas leidžia vabalams naudotis jų kūnais kaip namais, o čiakros ištekliais kaip maistu. Prireikus vabzdžiai gali atlikti apsauginę, sekimo, ar žudymo funkcijas.
 
'''Akimiči klanas.''' Jam priklauso Čodži. Šis klanas naudoja kovines piliules ar tabletes, kurios sustiprina puolimo galią. Taip pat propaguoja technikas, kurios padidina visą ar dalį vartotojo kūno.
'''Jamanaka klanas.''' Jam priklauso Ino. Klano nariai yra įvaldę minčių perkėlimo techniką, kuria naudojasi norėdami nukenksminti priešą. Akivaizdus technikos trūkumas – kūnas. Jei jo savininkas perkėlė savo mintis į kitą kūną, jo paties kūnas tampa pažeidžiamas.
 
'''Sendžu klanas.''', – Laikomaslaikomas stipriausiu ir garsiausiu klanu (kaip ir Uzumaki klanas – jie buvo giminingi klanai). Sendžu klanas atsirado prieš pastatant paslėptuosius kaimelius. Šis klanas ir pastatė Konohą. Garsiausi klano nariai – Tsunadė, Pirmasis Hokagė, Antrasis Hokagė. Galima steigti, kad Uzumaki ir Sendžu kažkada buvo vienas klanas, bet su dviem lyderiais. Jie sudarė sąjungą vos tik susikūrę.
Haširama Sendžu – klano lyderis bei Konohos įkūrėjas(Pirmasis Hokagė), buvo stipriausias savo laikų nindzė, nes galėjo valdyti visus Uodeguotosius žvėris nuo vienuodegio iki devynuodegio.
 
 
=== Šalys ===
 
=== Nindzių kaimeliai ===
 
 
Kaimeliai kuriuose treniruojami nindzės. Jų yra nemažai, penkiesiems stipriausiems kaimeliams vadovauja Kagės.
 
''' Konohagakurė''' arba kaimelis Paslėptas Lapuose yra įsikūręs Ugnies šalyje. Kaimeliui vadovauja Hokagė. Jis buvo įkurtas Haširama Sendžu ir Madara Učiha.
 
''' Konohagakurė,Kirigakurė''' arba kaimelis Paslėptas LapuoseRūke, yradar įsikūręsminimas Ugnieskaip šalyje.Kruvinojo KaimeliuiRūko vadovaujakaimas (dėl kadaise vykdytų žiaurių nindzių Hokagėegzaminų). Jis buvoįsikūręs įkurtasVandens Haširamašalyje. SendžuKaimeliui ir Madaravadovauja UčihaMizukagė.
 
''' Kirigakurė,Kumogakurė''' arba kaimelis Paslėptas Rūke,Debesyse dar minimas kaip Kruvinojo Rūko kaimas (dėl kadaise vykdytų žiaurių nindzių egzaminų). Jisyra įsikūręs VandensŽaibo šalyje. KaimeliuiJam vadovauja MizukagėRaikagė.
 
''' Kumogakurė,Ivagakurė''' arba kaimelis Paslėptas DebesyseUolose yra įsikūręs ŽaiboŽemės šalyje. Jam vadovauja RaikagėTsuchikagė.
 
''' Ivagakurė,Sunagakurė''' arba kaimelis Paslėptas UoloseSmėlyje yra įsikūręs ŽemėsVėjo šalyje. Jam vadovauja TsuchikagėKazekagė.
 
''' Sunagakurė,Amegakurė''' arba kaimelis Paslėptas SmėlyjeLietuje yra įsikūręs Vėjodidžiųjų šalyje.šalių Jam vadovauja Kazekagėpasienyje.
 
''' Amegakurė,Otogakurė''' arba kaimelis Paslėptas Lietuje yra įsikūręsGarso, didžiųjųjam šaliųvadovauja pasienyjeOročimaru.
 
''' Otogakurė,Takigakurė''' arba kaimelis Paslėptas Garso, jam vadovauja OročimaruKrioklio.
 
''' Takigakurė,Tanigakurė''' arba kaimelis Paslėptas KrioklioSlėniuose yra įsikūręs Upių šalyje.
 
''' Tanigakurė,Uzušiogakurė''' arba kaimelis Paslėptas SlėniuoseSūkurinių yraBangų, kitaip dar vadinamas Ilgo Gyvenimo Kaimu (nes jo gyventojai buvo ilgaamžiai) buvo įsikūręs UpiųVandens Sūkurio šalyje.
 
''' Uzušiogakurė,Jugakurė''' arba kaimelis Paslėptaspaslėptas SūkuriniųKarštame Bangų,Vandenyje kitaipyra darįsikūręs vadinamas Ilgo Gyvenimo Kaimu (nes jo gyventojai buvo ilgaamžiai) buvo įsikūręsKaršto Vandens Sūkurio šalyje.
 
''' Jugakurė,''' arba kaimelis paslėptas Karštame Vandenyje yra įsikūręs Karšto Vandens šalyje.
 
=== Nindzių lygiai ===
 
 
==== Akademijos Mokiniai ====
 
 
Jie dar nelaikomi tikrais nindzėmis, bet tam ruošiami. Juos moko naudotis ginklais, kontroliuoti savo čakrą, naudoti gendžiutsu ir nindžiutsu.
 
Genin yra žemiausia nindzių kategorija, dažniausiai jie dar nemoka daug kovos technikų. Kai akademijos mokinys, išlaikęs egzaminą, tampa genin lygio nindze, jis įtraukiamas į komandą su dar dviem savo amžiaus nindzėmis ir mokytoju jounin [džōnin] (上忍) lygio nindze.
 
Vieną komandą sudaro 3 genin ir vienas jounin [džōnin] (上忍), kuris yra jų lyderis ir mokytojas. Jounin [džōnin] (上忍) pagrindinis darbas – išmokyti jaunuosius nindzes komandinio darbo, įdiegti kovos pagrindus ir padėti atskleisti savo talentus.
 
 
Jounin [džōnin] (上忍, suromėnintai ''jounin'') yra labai patyrę ir įgudę nindzės, kurie tarnauja kaip kariniai kapitonai. Jiems duodamos A-kategorijos misijos, o patyrusiems jounin [džōnin] (上忍) duodamos ir S-kategorijos misijos. Taip pat jie gali vykdyti misijas vieni patys. Jounin [džōnin] (上忍) kartais yra paskiriami vadovauti bei mokyti trijų žmonių genin komandas. Kol kas nėra žinoma, kaip nindzės pasiekia jounin [džōnin] (上忍) lygį, tačiau aišku, jog šio lygio nindzės paprastai gali naudoti bent du iš penkių elementų (vandens, ugnies, žemės, žaibo ir vėjo), tam tikras gendžiutsu (iliuzines technikas) bei aukštesnio už vidutinio lygio taidžiutsu (kovos naudojant tik fizinę jėgą).
 
Jounin [džōnin] (上忍) yra aukščiausio lygio nindzės, kuriais įmanoma tapti, neskaitant Kage lygio.
 
 
==== ANBU ====
ANBU – žudymo ir specialių taktinių manevrų būrys. Tai specialiosios parengties būrys, atliekantis labai specializuotas užduotis. Jie tiesiogiai pavaldūs Hokagei. Jų darbas dažnai būna šnipinėti, susekti ir sunaikinti pavojingą taikinį ar apsaugoti Hokagę. ANBU nariai dėvi kaukes ir turi specialią tatuiruotę ant rankos.
ANBU = žudymo ir specialių taktinių manevrų būrys.
Tai specialiosios parengties būrys, atliekantis labai specializuotas užduotis. Jie tiesiogiai pavaldūs Hokagei. Jų darbas dažnai būna šnipinėti, susekti ir sunaikinti pavojingą taikinį ar apsaugoti Hokagę. ANBU nariai dėvi kaukes ir turi specialią tatuiruotę ant rankos.
 
==== Pabėgę nindzės ====
 
=== Misijų kategorijos ===
 
 
'''S–kategorijos misijos'''
 
[[Kategorija:Anime]]
 
{{Link FA|ca}}
{{Link FA|es}}
{{Link GA|ru}}
15 145

pakeitimai

Naršymo meniu