Veiksmo žaidimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
18 baitų pašalinta ,  prieš 8 metus
S
nėra keitimo aprašymo
S (Atmestas 88.214.181.7 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Nestea keitimas))
SNo edit summary
'''Veiksmo žaidimai''' ({{en|action game}}) yra [[kompiuterinis žaidimas|kompiuterinių žaidimų žanras]] žanras, kuriame svarbiausia yra įtampa ir veiksmas. Veiksmo žaidimai iš žaidėjo reikalauja greitos reakcijos, [[įgūdis|įgūdžių]] greitai panaudoti valdymo priemones. Juose tikroviškumas kartais būna supaprastintas (pavyzdžiui, [[herojus|herojaus]] padėtis dažnai įvertinama „gyvybėmis“, kurios mažėja į jį šaudant ar mušant; žaidimas galutinai baigiasi praradus visas, bet jas dažnai galima atstatyti paprastomis priemonėmis, tokiomis kaip vaistinėlės pakėlimas nuo žemės).
 
Išskiriami tokie pagrindiniai veiksmo žaidimų požanriai:
* [[Platformer]] žaidimai (dabar praktiškai pasenęs požanris, daugiausiai klestėjęs iki atsirandant [[3D]] grafikai; vaizdas rodomas iš šono, herojus eina iš kairės į dešinę arba atvirkščiai ir taip stumiasi vaizdas, pakeliui dažniausiai reikia kovoti su priešais).
* [[Šaudyklė (žaidimas)|Šaudyklės]] (pirmas žaidimas – [[Wolfenstein 3D]]. Vaizdas rodomas iš herojaus matymo taško ([[pirmo asmens šaudyklė]]s) arba iš už jo nugaros ([[trečio asmens šaudyklė]]s), reikia kovoti su varžovais.
* [[Muštynių žaidimas|Muštynių žaidimai]] (''faitingai''; populiarūs daugiausiai platformose – du priešininkai čia kovoja vienas su kitu panaudodami įvairius veiksmus; veiksmingesni veiksmai paprastai pasiekiami sudėtingomis mygtukų kombinacijomis, kurias įvaldyti reikia laiko).
* [[Beat 'em up]] – muštynių žaidimų, kuriuose žaidėjai kovoja su priešų būriais, žanras.
47 087

pakeitimai

Naršymo meniu