Grupė (RPG): Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
61 pridėtas baitas ,  prieš 8 metus
S
nėra keitimo aprašymo
S (Perkeliamos 1 tarpkalbinės nuorodos, dabar pasiekiamos Wikidata puslapyje d:q7140888.)
SNo edit summary
'''Grupė''', ''partija'' – [[vaidmenų žaidimas|vaidmenų žaidimuose]] tai [[Žaidėjas (RPG)|žaidėjų]] valdomų veikėjų ir/ar [[NPC|ne žaidėjų valdomų veikėjų]] grupė, [[žaidimo pasaulis|žaidimo pasaulyje]] keliaujanti ir veikianti kartu.
 
Grupės dydis būna įvairus – nuo 2 veikėjų iki keliasdešimties. Pvz., žaidime ''[[World of Warcraft]]'' maksimalus grupės dydis – 40 narių.
 
== Grupės ypatumai ==
** žaidėjas gali persijungti ir imti valdyti bet kurį grupės narį, o likusius tuo metu valdo kompiuteris.
 
Kai kuriuose kompiuteriniuose VŽ žaidėjas grupės narių NPC elgesį gali paveikti tam tikrais poelgiais. Pvz., žaidimuose ''[[Baldur's Gate]]'' ir ''[[Neverwinter Nights]]'' žaidėjas atlikdamas tam tikras [[užduotis (kompiuterinis žaidimas)|užduotis]], tam tikrais veiksmais ar pašnekesiais su grupės nariais ir aplinkiniais NPC gali keisti savo grupės narių požiūrį į jį. Netinkamais veiksmais vidugrupinius santykius galima tiek sugadinti, kad vienas ar keli grupės nariai gali išeiti iš grupės dėl nesuderinamumo.
<br />Šiuose žaidimuose veikėjai turi ir tam tikras pasaulėžiūrines savybes, dėl kurių kai kurie veikėjai iš principo negali sutarti vienoje grupėje, net jei tarp jų asmeniškai nėra buvę jokių konfliktų.
 
== Profesinė grupės sudėtis ==
Grupę paprastai sudaro skirtingų [[veikėjo klasė|klasių]] (profesijų) veikėjai, kurių gebėjimai papildo vienas kitą ir didina grupės kovines ir išgyvenimo galimybes, kompensuoja klasių ar individualius veikėjų trūkumus. Tradiciškai ''[[Dungeons & Dragons]]'' tipo sistemose grupes sudaro vienas ar keli kariai, magas, gydantis narys (klierikas ar vitalistas), vagis ar pėdsekys.
 
Kompiuteriniuose VŽ, kur grupę sudaro pagrindinis veikėjas, valdomas žaidėjo, ir kompiuterio valdomi papildomi nariai, žaidėjas dažnai gali keisti grupės sudėtį parinkdamas naujus tam tikrų profesijų (ar papildomų gebėjimų) veikėjus, kurie labiau tinka numatomai grupės veiklai. Pvz., numatant kautynes su [[nemirėliai]]s į grupę gali įtraukti daugiau klierikų, kurie geriau saugo nuo nemirėlių ir geba juo [[nemirėlių varymas|nuvaryti]].
 
[[Kategorija:Vaidmenų žaidimaižaidimų terminologija]]
 
[[Kategorija:Vaidmenų žaidimai]]
47 087

pakeitimai

Naršymo meniu