Pinigų plovimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 baitas pašalintas ,  prieš 8 metus
Žodis šiuo esantis skiltyje ''Lietuvoje'' buvo parašyta iš mažosios raidės po taško.
S (Bot: Migrating 48 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q151900 (translate me))
(Žodis šiuo esantis skiltyje ''Lietuvoje'' buvo parašyta iš mažosios raidės po taško.)
* pinigų plovimas – tai siekimas nuslėpti ar įteisinti savo paties ar kito asmens pinigus ar turtą, žinant, kad jie įgyti nusikalstamu būdu, atlikimas su tuo turtu ar pinigais ar jų dalimi susijusias finansines operacijas, sandorių sudarymas ar jų naudojimas ūkinėje, komercinėje veikloje ar melagingas nurodymas, kad pinigai gauti iš teisėtos veiklos. Pinigų sąvoka apima grynuosius pinigu, čekius, vekselius, kelionių čekius, mokėjimo pavedimus bei kitus mokėjimo dokumentus.
* Operacijos su pinigais – tai pinigų padėjimas, paėmimas ar išdavimas, keitimas finansinėse ar kredito įstaigose, taip pat pinigų skolinimas, dovanojimas bei kitoks mokėjimas ar gavimas civilinių sandorių ar kitu pagrindu, išskyrus mokėjimus ar atsiskaitymus su valstybės ar savivaldos institucijomis, kitomis biudžetinėmis įstaigomis, Lietuvos banku bei valstybės ar savivaldybės fondais, užsienio valstybių diplomatinėmis ar konsulinėmis įstaigomis.
* Nusikalstamu būdu gauti pinigai – tai pinigai gauti iš uždraustos veiklos, už kurią numatyta atsakomybė LR BK. Pinigų kilmės neaiškumas dar nėra įrodymas, kad pinigai gauti nusikalstamu būdu. šiuoŠiuo atveju turi būti priežastinis ryšys tarp pinigų gavimo ir nusikalstamos veikos.
 
== JAV ==
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu