Komuna (Moldavija): Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 baitai pašalinti ,  prieš 8 metus
S
S (Perkeliamos 2 tarpkalbinės nuorodos, dabar pasiekiamos Wikidata puslapyje d:q4229812.)
'''Komuna''' ({{mo|comună}}) - – [[Moldavija|Moldavijos]] kaimo teritorijos [[administracinis vienetas|administracinis teritorinis vienetas]], jungiantis du ar daugiau [[kaimas|kaimų]] (priklausomai nuo ekonominių, socialinių kultūrinių, geografinių ir demografinių aplinkybių.
 
Moldavija turi 917 komunų ir 699 kaimus, kurie yra pernelyg smulkūs, kad turėtų administraciją, todėl yra pavaldūs miestams (40 kaimų) ar komunoms (659 kaimai).
 
Komuna kaip administracinis vienetas jungia kaimo gyventojus, turinčius bendrų interesų ir tradicijų. Kaimas, kuriame yra komunos taryba, vadinamas ''kaimu rezidencija''. Komunos vadinamos kaimų rezidencijų pavadinimais.
 
Kaimo (komunos) statutas (kaip ir miesto [[municipijus|municipijaus]]) rengiamas remiantis tipiniu parlamento patvirtintu statutu, po to patvirtinamas vietinės tarybos.
 
Komunos ir municipijai sudaro pirmą, žemiausią [[Moldavijos administracinis suskirstymas|Moldavijos administracinio teritorinio suskirstymo]] lygį. Rajonai sudaro antrą lygį, juos sudaro komunos ir municipijai, kurių teritorijos sudaro vieningą rajono teritoriją, vienijamą ekonominių ir socialinių kultūrinių ryšių.
 
Komunų valdymo organai yra vietinės komunų tarybos (atitinka vietinę įstatymų leidybos instituciją) ir [[primaras|primarai]] (vykdomoji valdžia). Komuna turi vieną primarą ir vieną primaro pavaduotoją. Kai komunos gyventojų skaičius neviršija 5000 gyventojų, primaro pavaduotojas paprastai dirba visuomeniniais pagrindais (be [[atlyginimas|atlyginimo]]).
 
== Nuorodos ==
* [http://logos.press.md/Weekly/Main.asp?IssueNum=451&IssueDate=01.02.2002&YearNum=3&Theme=14&Topic=6770 Закон об административно-территориальном устройстве Республики Молдова от 27 декабря 2001 года]
* [http://www.parlament.md/download/laws/ru/37-XV-14.02.2003.doc Закон 2003 года о внесении изменений и дополнений в Закон об административно-территориальном устройстве]
44 680

pakeitimų

Naršymo meniu