Itono koledžas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
607 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
nėra keitimo aprašymo
'''Itono kolegija''' (Eton College) arba tiesiog Itonas – tai britų elitinė internatinė berniukų mokykla [[Itonas|Itono]] miestelyje šalia karališkos [[Vindzoro_pilis | Vindzoro pilies]] į vakarus nuo [[Londonas|Londono]]. Itone mokinami apie 1300 berniukų, kurių amžius 13-18 metų. Mokyklą 1440 įkūrė [[Anglija|Anglijos]] karalius Henrikas VI. Mokykla priklauso devynių senų tradicinių mokyklų žiedui vadinamam „public schools“.
 
Kai kurie šaltiniai ir autoritetai laiko, kad tai pati geriausia arba įtakingiausia tokio tipo mokykla pasaulyje, o Vakarų pasaulyje - tikrai įtakingiausia mokykla. Baigę Itoną berniukai dažniausiadažniausiai studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai ir baigę mokslus paprastai tampa jau sukomplektuotomis valstybės tarnautojų komandomis ir net ministrų kabinetais, kas ypač ryšku David Cameron vadovavimo laikotarpiu. Mokyklos modelis pasirodė toks efektyvus ir atsparus laiko išbandymams, kad kopijavo kitose valstybėse.
 
Mokykla apskritai laikosi labai senos išbandytos sistemos ir tvarkos, tačiau sistemingai stebi naujoves ir perima tai kas yra geriausia. Iš kitos pusės per visą mokyklos istoriją buvo keletas didelių, galima sakyti sukrečiančių pokyčių atsisakant ankstesnių tvarkos elementų ir dažniausiai tai būdavo karų laikotarpiais.
 
Pagal seną šių mokyklų tradiciją visus 5 mokslo metus berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate ir tėvus mato retai. Jua šimtus metų faktiškai visas Itono miestelis yra lyg universiteto campusa'as ir aptarnauja beveik vien tik mokyklos veiklą. Kaip yra pasakęs mokyklos direktorius - kur tik jūs bepažiūrėsite per mokyklos langus į miestelį - visi pastatai beveik be išimties susiję su mokykla. Itono miestelyje yra 25 namai, kuriuosekurių kiekviename gyvena berniukais besirūpinanti pora vyresnių žmonių ir grupė berniukų.
 
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį suaugusio anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į tai gabiems berniukams yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti nemokamai, jei berniukas parodo gerus rezultatus. 20% moksleivių šiuo metu gauna finansinį palaikymą ir mokyklos vadovas Tony Little sako, kad kuriami planai sudaryti finansines galimybes bet kuriam berniukui studijuoti Itone.
 
Be finansinio barjero dar yra stojamasis egzaminas, kuris yra išties sunkus. Taigi net karališkos kilmės vaikai privalo jį praeiti.
 
Nors dauguma mokytojų ir darbuotojų – vyrai, mokymo procese dalyvauja kelios moterys, berniukai teatre vaidina kartu su mergaitėmis ir turi galimybę po užsiėmimų susitikti su vietinėmis mergaitėmis (bet prieš tai gavę raštišką mokyklos sutikimą). Taip pat berniukų bendrabučiuose jų materialiu gyvenimu, rūbais, maistu ir gyvenimo rėžimu rūpinasi moterys.
 
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į tai yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti nemokamai, jei berniukas parodo gerus rezultatus. 20% moksleivių šiuo metu gauna finansinį palaikymą ir mokyklos vadovas Tony Little sako, kad kuriami planai sudaryti galimybes bet kuriam berniukui studijuoti Itone.
 
Nors dauguma mokytojų ir darbuotojų – vyrai, mokymo procese dalyvauja kelios moterys, berniukai teatre vaidina kartu su mergaitėmis ir turi galimybę po užsiėmimų susitikti su vietinėmis mergaitėmis. Taip pat berniukų bendrabučiuose jų materialiu gyvenimu, rūbais, maistu ir gyvenimo rėžimu rūpinasi moterys.
 
Mokytojai privalo gyventi 20 min atstumu nuo mokyklos, kad esant reikalui bet kada 24/7 galėtų pasirūpinti mokiniu jei jam kilo kokių svarbių klausimų.
921

pakeitimas

Naršymo meniu