Itono koledžas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
426 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
nėra keitimo aprašymo
'''Itono kolegija''' (Eton College) arba tiesiog Itonas – tai britų elitinė internatinė berniukų mokykla [[Itonas|Itono]] miestelyje šalia karališkos [[Vindzoro_pilis | Vindzoro pilies]] į vakarus nuo [[Londonas|Londono]]. Itone mokinami apie 1300 berniukų, kurių amžius 13-18 metų. Mokyklą 1440 įkūrė [[Anglija|Anglijos]] karalius Henrikas VI. Mokykla priklauso devynių senų tradicinių mokyklų žiedui vadinamam „public schools“.
 
Mokykla apskritai laikosi labai senos išbandytos sistemos ir tvarkos, tačiau sistemingai stebi naujoves ir perima tai kas yra geriausia. Iš kitos pusės per visą mokyklos istoriją buvo keletas didelių pokyčių atsisakant ankstesnių tvarkos elementų.
Pagal seną šių mokyklų tradiciją berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate. Mokslas trunka 5 metus. Kai kurie šaltiniai laiko, kad tai pati geriausia arba įtakingiausia tokio tipo mokykla pasaulyje. Baigę Itoną berniukai dažniausia studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai ir baigę mokslus paprastai tampa jau sukomplektuotomis valstybės tarnautojų komandomis ir net ministrų kabinetais. Mokyklos modelis pasirodė toks efektyvus ir atsparus laiko išbandymams, kad ją kopijavo kitose valstybėse.
 
Pagal seną šių mokyklų tradiciją visus 5 mokslo metus berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate ir tėvus mato retai. Itono miestelyje yra 25 namai, kuriuose gyvena berniukais besirūpinanti pora vyresnių žmonių ir grupė berniukų.
 
Pagal seną šių mokyklų tradiciją berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate. Mokslas trunka 5 metus. Kai kurie šaltiniai ir autoritetai laiko, kad tai pati geriausia arba įtakingiausia tokio tipo mokykla pasaulyje, o Vakarų pasaulyje - tikrai įtakingiausia mokykla. Baigę Itoną berniukai dažniausia studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai ir baigę mokslus paprastai tampa jau sukomplektuotomis valstybės tarnautojų komandomis ir net ministrų kabinetais. Mokyklos modelis pasirodė toks efektyvus ir atsparus laiko išbandymams, kad ją kopijavo kitose valstybėse.
 
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į tai yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti nemokamai, jei berniukas parodo gerus rezultatus. 20% moksleivių šiuo metu gauna finansinį palaikymą ir mokyklos vadovas Tony Little sako, kad kuriami planai sudaryti galimybes bet kuriam berniukui studijuoti Itone.
Moksleiviai nešioja išskirtines juodas frako tipo uniformas ir privalo jas dėvėti visą studijų dienos laiką išskyrus tik tam tikrus užsiėmimus, pvz sporto metu, teatre ir aišku – namuose. Skirtingai nei panašiose mokyklose Itone kiekvienas vaikas turi savo kambarį ir gali jame tvarkyti taip kaip jam patinka. Mokykloje veikia labai daug būrelių ir asociacijų, todėl visas moksleivių laikas pilnai užimtas veikla.
 
Vasaros atostogų metų metu berniukai turi galimybę grįžti pas tėvus, tačiau jei tėvai gyvena toli - vaikai lieka Anglijoje ir jais rūpinasi mokytojai.
 
Itone labai griežta tvarka, pvz. sužinojuspaaiškėjus, kad moksleivis naudoja narkotikus jis iškart negailestingai išmetamas iš mokyklos. Dar neseniai mokykloje buvo naudojamos kūno bausmės.
 
Mokykla apskritai laikosi labai senos išbandytos sistemos ir tvarkos, tačiau sistemingai stebi naujoves ir perima tai kas yra geriausia. Iš kitos pusės per visą mokyklos istoriją buvo keletas didelių pokyčių atsisakant ankstesnių tvarkos elementų.
 
Sportas Itone užima svarbią ir net ypatingą vietą. Gerai įsiklausius į mokymo metodologijas aiškėja, kad fizinis tvirtumas ir sveikata, komandiškumas, savo vietos ir realių gebėjimų aiškus suvokimas, komunikaciniai gebėjimai ir charakterio ugdymas eina pirmoje vietoje ir komandiniai sportai ore atlieka būtent šį vaidmenį. Akademinių žinių įsisavinimas eina tik po to.
 
Itonas priklauso ir G20 mokyklų tinklui.
 
==Šaltiniai==
 
==Nuorodos==
*[http://www.etoncollege.com Itono koledžokolegijos svetainė (anglų kalba)]
*[http://en.wikipedia.org/wiki/G20_Schools G20 mokyklų tinklas]
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Little_(headmaster) Tony Little - Itono kolegijos direktorius nuo 2001 metų]
921

pakeitimas

Naršymo meniu