Itono koledžas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
32 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
nėra keitimo aprašymo
{{tvarkyti}}
'''Itono kolegija''' arba tiesiog Itonas - – tai britų elitinė internatinė berniukų mokykla [[Itonas|Itono]] miestelyje šalia karališkos [[Vindzoro_pilis | Vindzoro pilies]]. Itone mokinami apie 1300 13-18 metų amžiaus berniukų. Mokyklą 1440 įkūrė karalius Henrikas VI. Mokykla priklauso devynių senų tradicinių mokyklų žiedui vadinamam "public„public schools"schools“.
 
Pagal seną šių mokyklų tradiciją berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate. Mokslas trunka 5 metus. Kai kurie šaltiniai laiko, kad tai pati geriausia arba įtakingiausia tokio tipo mokykla pasaulyje. Baigę Itoną berniukai dažniausia studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai ir baigę mokslus paprastai tampa jau sukomplektuotomis valstybės tarnautojų komandomis ir net ministrų kabinetais. Mokyklos modelis pasirodė toks efektyvus ir atsparus laiko išbandymams, kad ją kopijavo kitose valstybėse.
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į tai yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti nemokamai, jei berniukas parodo gerus rezultatus.
 
Nors dauguma mokytojų ir darbuotojų - – vyrai, mokymo procese dalyvauja kelios moterys, berniukai teatre vaidina kartu su mergaitėmis ir turi galimybę po užsiemimų susitikti su vietinėmis mergaitėmis. Taip pat berniukų bendrabučiuose jų materialiu gyvenimu, rūbais, maistu ir gyvenimo rėžimu rūpinasi moterys.
 
Mokytojai privalo gyventi 20 min atstumu nuo mokyklos, kad esant reikalui bet kada 24/7 galėtų pasirūpinti mokiniu jei jam kilo kokių svarbių klausimų.
Mokykloje šimtus metų laikomasi tradicijų ir tam tikrų unikalių papročių kurių nėra niekur kitur.
 
Moksleiviai nešioja išskirtines juodas frako tipo uniformas ir privalo jas dėvėti visą studijų dienos laiką išskyrus tik tam tikrus užsieimus, pvz sporto metu, teatre ir aišku - – namuose. Skirtingai nei kitose mokyklose Itone kiekvienas vaikas turi savo kambarį ir gali jame tvarkyti taip kaip jam patinka. Mokykloje veikia labai daug būrelių ir asociaicijų, todėl visas moksleivių laikas pilnai užimtas veikla.
 
Vasaros atostogų metų metu berniukai turi galimybę grįžti pas tėvus, tačiau jei tėvai gyvena toli vaikai lieka Anglijoje ir jais rūpinasi mokytojai.
15 145

pakeitimai

Naršymo meniu