Pereiti prie turinio

Vilniaus universiteto superkompiuteris: Skirtumas tarp puslapio versijų

S (wz prastinimas)
 
== Veikla ==
Paskirtis – atlikti skaičiavimus. Ji skirta kurti ir palaikyti e-infrastruktūrai, reikalingai akademinei visuomenei, viešajam sektoriui, biznio poreikiams bei užsienio partneriams ir yra sukurta ES Struktūrinių fondų lėšomis. Vilniaus Universiteto LitGrid-HPC infrastruktūra yra sukoncentruota dviejuose atviros prieigos superkompiuterių centruose.<ref name="vml">[http://www.suprecomputing.vu.lt/]</ref>
Paskirtis – atlikti skaičiavimus.
 
MIF superkompiuteriu taip pat gali naudotis [[Santaros slėnis]], kibernetinio saugumo specialistai ar [[kriminalistika|kriminalistai]], galėsiantys greičiau atlikti [[biometriniai duomenys|biometrinių duomenų]] skaičiavimus. Įdiegus [[genomas|genomo]] skaičiavimo programą, dirbama su Medicininės genetikos centru.
 
FF superkompiuterį "HPC Saulėtekis" administruoja Fizikos fakulteto Teorinės fizikos katedra. Taip pat administravime dalyvauja Fizinių ir technologijos mokslų centras. FF superkompiuteris suprojektuotas spręsti kvantinės chemijos uždavinius, todėl juo galima spręsti didelio našumo reikalaujančių įvairius fizikinio pobūdžio uždavinius. FF superkompiuterių resursais taip pat naudojasi [[Saulėtekio slėnis]].
 
VU superkompiuteris atviras visai Lietuvos akademinei bendruomenei, verslui. Skaičiavimai mokami.
Anoniminis naudotojas