Darbo partija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Oss (aptarimas | indėlis)
Serdob (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 12: Eilutė 12:
}}
}}
[[Vaizdas:Darbopartija.jpg|thumb|[[Kryžių kalnas|Kryžių kalne]] stovintis Darbo partijos [[kryžius]]]]
[[Vaizdas:Darbopartija.jpg|thumb|[[Kryžių kalnas|Kryžių kalne]] stovintis Darbo partijos [[kryžius]]]]
[[Vaizdas:2009 m. Respublikos Prezidento rinkimai Dalia grybauskaitė 12.jpg|thumb|286px| Partijos vadovas [[Viktoras Uspaskichas]] ir [[Loreta Graužinienė]] su Prezidente [[Dalia Grybauskaitė|Dalia Grybauskaite]]. Vilnius, 2009.05.17 d.]]
[[Vaizdas:2009 m. Respublikos Prezidento rinkimai Dalia grybauskaitė 12.jpg|thumb|286px| Buvęs partijos vadovas [[Viktoras Uspaskichas]] ir [[Loreta Graužinienė]] su Prezidente [[Dalia Grybauskaitė|Dalia Grybauskaite]]. Vilnius, 2009.05.17 d.]]
'''Darbo partija (leiboristai)''' – politinė partija [[Lietuva|Lietuvoje]]; Darbo partija įkurta [[2003]] m. [[spalio 18]] dieną, šiuo pavadinimu [[2013 m.]]
'''Darbo partija (leiboristai)''' – politinė partija [[Lietuva|Lietuvoje]]; Darbo partija įkurta [[2003]] m. [[spalio 18]] dieną, šiuo pavadinimu [[2013 m.]]



10:35, 24 liepos 2013 versija

Darbo partija (leiboristai)
LyderisVytautas Gapšys
Įkurta2003 m.
BūstinėAnkštoji g. 3, Vilnius
Narių skaičius17 000
Politinė ideologijacentro kairės
Svetainė
http://www.darbopartija.lt/
Kryžių kalne stovintis Darbo partijos kryžius
Buvęs partijos vadovas Viktoras Uspaskichas ir Loreta Graužinienė su Prezidente Dalia Grybauskaite. Vilnius, 2009.05.17 d.

Darbo partija (leiboristai) – politinė partija Lietuvoje; Darbo partija įkurta 2003 m. spalio 18 dieną, šiuo pavadinimu 2013 m.

Partijos tikslai ir uždaviniai

Darbo partija – tai visiems atvira centro politinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – sukurti stiprią, demokratiniais principais valdomą teisinę valstybę, pasiekusią aukštą ekonominės, socialinės, sveikatos ir kultūrinės raidos lygį.

Svarbiausi Darbo partijos uždaviniai: – sudaryti pagrindines sąlygas visuomenės įvairiapusei pažangai, stiprinant civilizacijos vertybes ir įtaką valstybės gyvenimui; kiekvienam žmogui sudaryti sąlygas dirbti bei saugiai, pasiturinčiai ir kultūringai gyventi; – pasiekti, kad kiekvienas pilietis turėtų pragyvenimo šaltinį, kiekvienas norintis, galintis ir gebantis galėtų turėti darbą arba verslą; – pasiekti, kad visos valdžios institucijos dirbtų visuomenės interesams realiai, o ne deklaratyviai, užtikrintų piliečių teisinę lygybę, asmens laisvę, atsakomybę, sveikatos, gyvybės bei turto apsaugą, vienodas galimybes naudotis mokslo ir kultūros pasiekimais, ugdant pagarbą šeimai, dvasinėms vertybėms, tautos tradicijoms ir valstybei. – ugdytu stiprų ir gausų visuomenės vidurinį socialinį sluoksnį, kuris suformuoja – stabilią demokratišką aplinką, palankią žmogaus teisėms ir laisvėms plėtotis, – rinkos dėsniams veikti bendros gerovės kūrino kryptimi.

Darbo partija yra viena labiausiai jaunimą į politiką įtraukianti partija. 2008 m. į Seimą 26 metų buvo išrinktas Vytautas Gapšys, kuris tapo jauniausiu Seimo frakcijos seniūnu ir jauniausiu opozicijos lyderiu. 2011 m. į Vilniaus miesto savivaldą 21 metų išrinkta Ieva Kačinskaitė – jauniausia Lietuvos savivaldos politikė. Lietuvos rekordų knygoje įrašytas ir Darbo partijos narys Viktoras Fiodorovas. 25 metų parlamentaras – jauniausias ne tik 2012 m. Seimo, bet ir praėjusių Seimo kadencijų narys.

Istorija

Steigiamajame suvažiavime buvo išrinkta partijos vadovybė, patvirtinti partijos veiklos prioritetai. Partijos pirmininku tapo Viktoras Uspaskichas, pavaduotojais – Viktoras Muntianas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Žilvinas Padaiga.

2003 m. lapkričio 25 d., Lietuvos Respublikos Teisingumo Ministerijoje buvo oficialiai įregistruota Darbo partija.

2004 m. kovo 20 d. įvyko pirmasis Darbo partijos suvažiavimas, kurio metu buvo pristatyta partijos programos įgyvendinimo strategija, Darbo partijos taryba, kandidatai į Lietuvos Respublikos bei Europos Parlamentą. Šio suvažiavimo metu buvo išrinktas trečiasis Darbo partijos pirmininko pavaduotojas socialinių mokslų daktaras Antanas Bosas.

2004 m. liepos 4 d. įvyko antrasis Darbo partijos suvažiavimas. Jame patvirtintos partijos veiklos strateginės kryptys, priimtos partijos programos bei statuto pataisos. Suvažiavime dalyvavo virš 1200 partijos narių.

2004 m. gruodžio 10 d. Briuselyje įvykusiame steigiamajame Europos demokratų partijos kongrese Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich buvo išrinktas šios partijos viceprezidentu ir tarybos pirmininku.

2006 m. balandžio 30 d., iš partijos gretų pasitraukė septyni Seimo nariai, kurie susibūrė į naują Pilietinės demokratijos frakciją. Iš partijos pasitraukė ir vienas jos įkūrėjų Viktoras Muntianas, likęs eiti Seimo pirmininko pareigas.

2006 m. rugpjūčio 26 dieną vyko septintasis Darbo partijos suvažiavimas, kuriame buvo išrinktas naujas Darbo partijos pirmininkas – Kęstutis Daukšys. Kartu su nauju pirmininku suvažiavimas patvirtino ir visą naują Darbo partijos vadovybę. Darbo partijos pirmininko pavaduotojais tapo Šarūnas Birutis, Antanas Bosas, Valentinas Bukauskas, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Loreta Graužinienė ir Jonas Pinskus.

2007 m. lapkričio 17 dieną aštuntajame DP suvažiavime partijos pirmininku buvo išrinktas partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskich. Partijos pirmininko pavaduotojais tapo Loreta Graužinienė, Antanas Bosas, Vydas Gedvilas, Jonas Pinskus, Ona Juknevičienė, Raimondas Mockeliūnas, Mečislovas Zasčiurinskas.

Į 2008–2012 m. Lietuvos Respublikos Seimą buvo išrinkta 10 darbiečių: Viktoras Uspaskich, Loreta Graužinienė, Vytautas Gapšys, Virginija Baltraitienė, Valentinas Bukauskas, Saulius Bucevičius, Vydas Gedvilas, Mečislovas Zasčiurinskas, Dangutė Mikutienė, Kęstutis Daukšys. Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnu tapo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich, jo pavaduotojais – V. Baltraitienė ir V. Gapšys. V. Baltraitienė taip pat buvo išrinkta Seimo vicepirmininke.

2009-ųjų kovo 21 dieną Kėdainiuose įvyko XII-asis Darbo partijos suvažiavimas. Darbo partijos pirmininku buvo perrinktas V. Uspaskich. Suvažiavime buvo patvirtinta 12 Darbo partijos pirmininko pavaduotojų. Jais tapo Vytautas Gapšys, Loreta Graužinienė, Vydas Gedvilas, Kęstutis Daukšys, Valentinas Bukauskas, Saulius Bucevičius, Mečislovas Zasčiurinksas, Virginija Baltraitienė, Dangutė Mikutienė, Jonas Pinskus, Vilija Filipovičienė ir Šarūnas Birutis.

Birželį Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich buvo išrinktas į Europos parlamentą. Jo vietą Seime užėmė Jonas Pinskus, o Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnu buvo išrinktas Vytautas Gapšys.

2010 m. kovo 21 dieną Kėdainiuose įvyko XII-asis Darbo partijos suvažiavimas. Darbo partijos suvažiavime partijos pirmininku perrinktas Darbo partijos įkūrėjas, Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich. Jo pavaduotojais išrinkti Vytautas Gapšys, Loreta Graužinienė, Vydas Gedvilas, Virginija Baltraitienė, Kęstutis Daukšys, Valentinas Bukauskas, Saulius Bucevičius, Dangutė Mikutienė, Mečislovas Zasčiurinskas, Jonas Pinskus, Šarūnas Birutis ir Vilija Filipovičienė.

2011 m. vasario mėnesį vykusiuose rinkimuose į savivaldybių tarybas Darbo partija laimėjo 165 mandatus. Po šių rinkimų Vilniaus miesto savivaldybės taryboje ėmė dirbti net 8 Darbo partijos atstovai, o Jonui Pinskui atsisakius Seimo nario mandato ir tapus Vilniaus miesto vicemeru, jo vietą parlamente užėmė Jonas Kondrotas.

2011 m. kovo mėnesį „Naujoji sąjunga“ prisijungė prie Darbo partijos, o Artūras Paulauskas tapo Darbo partijos pirmininko pavaduotoju.

2011 m. lapkričio 12 dieną „Švyturio arenoje“, Klaipėdoje, vyko XIV Darbo partijos suvažiavimas, kuriame buvo švenčiamas aštuntasis partijos gimtadienis. Taip pat suvažiavime buvo pradėtas pasiruošimas artėjantiems Seimo rinkimams – buvo pristatyti Darbo partijos kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose bei partijos rinkimų programos gairės.

2012 m. gegužės 11–12 dienomis Armėnijos sostinėje Jerevane vykusiame Europos liberalų demokratų ir reformų (ELDR) partijos tarybos posėdyje Darbo partija buvo priimta į šios politinės organizacijos gretas. Tam, kad Darbo partija įsilietų į ELDR, buvo pritarta vienbalsiai. Ši partija turi daugiai kaip 30 mln. rinkėjų visoje Europoje.

2012 m. gegužės 25 dieną Kaune įvyko Darbo partijos suvažiavimas, kuriame buvo patvirtinta partijos rinkimų programa ir partijos keliami kandidatai į naująjį Seimą. Į šį partijos suvažiavimą specialiai atvyko Europos liberalų demokratų ir reformų partijos prezidentas Graham‘as Watson‘as.

2012 m. spalio mėnesį vykusiuose rinkimuose į LR Seimą pateko 29 Darbo partijos nariai: Viktoras Uspaskich, Virginija Baltraitienė, Šarūnas Birutis, Saulius Bucevičius, Valentinas Bukauskas, Petras Čimbaras, Kęstutis Daukšys, Sergej Dmitrijev, Larisa Dmitrijeva, Vilija Filipovičienė, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Loreta Graužinienė, Gediminas Jakavonis, Jonas Kondrotas, Raimundas Markauskas, Dangutė Mikutienė, Petras Narkevičius, Raimundas Paliukas, Artūras Paulauskas, Audronė Pitrėnienė, Ričardas Sargūnas, Valdas Skarbalius, Darius Ulickas, Sergej Ursul, Vitalija Vonžutaitė, Mečislovas Zasčiurinskas, Zita Žvikienė.

Pirmajame XI-ojo Seimo posėdyje Seimo Darbo partijos frakcijos narys Vydas Gedvilas buvo išrinktas Seimo pirmininku, o jo pirmuoju pavaduotoju tapo V. Gapšys.

Naujajame, 2012–2016 m. Seime Saulius Bucevičius vadovaus Kaimo reikalų, Dangutė Mikutienė – Sveikatos reikalų, Audronė Pitrėnienė – Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui, o Valentinas Bukauskas – Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui, Artūras Paulauskas vadovaus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

Be to, Seimas patvirtino kai kuriuos komitetų pirmininkų pavaduotojus. Darbo partijos atstovas Petras Narkevičius tapo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotoju.

2013 m. Darbo partija susijungė su Lietuvos leiboristų partija. Išregistruotas juridinis asmuo Darbo partija, naujoji partija - Darbo partija (leiboristai). Jos pirmininku tapo Vytautas Gapšys.

2013 m. liepos 12 dieną Vilniaus apygardos teismas pripažino V.Gapšį kaltu Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje. Nuteistąjam skirta 35 750 Lt bauda.

Rinkimai

Skyriai

Visoje Lietuvoje veikia 60 partijos skyrių[1]. Du Darbo partijos skyriai veikia užsienyje – Londone ir Čikagoje.

Simboliai

Darbo partijos logotipas sudarytas iš tolumoje esančio saulės disko, kuris ryšių su visuomene ekspertų teigimu rodo perspektyvą, atspindi ateities siekius.

Nuorodos