Final Fantasy: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Submixster (aptarimas | indėlis)
Nestea (aptarimas | indėlis)
Eilutė 1: Eilutė 1:
[[Vaizdas:Final Fantasy wordmark.svg|right|250px]]
[[Vaizdas:Final Fantasy wordmark.svg|right|250px|thumb|„Final Fantasy“ logotipas]]


'''Final Fantasy''' (orginalo kalba: ファイナルファンタジー ir tariama ''Fainaru Fantajī'') - žaidimų, filmų ir įvairių kitų pramogų serija, kurta [[Hironobu Sakaguchi]]. Viskas prasidėjo [[1987]] metais nuo [[NES]] konsolei kurto žaidimo, kuris sulaukė neeilinės sėkmės [[Japonija|Japonijoje]]. Tai, ko gero, visų laikų gausiausia kompiuterinių žaidimų serija. [[2007]] metų pradžioje buvo jau net 28 žaidimai konsolėms, [[PC]], telefonams, [[MMORPG]] ir niekas nesiruošia baigti. Paskutiniai pagrindinės linijos žaidimai − „[[Final Fantasy XIII]]“ (2009) ir MMORPG žaidimas „[[Final Fantasy XIV]]“ (2010).
'''Final Fantasy''' ({{ja|ファイナルファンタジー|Fainaru Fantajī}}) – kompiuterinių žaidimų, filmų ir įvairių kitų pramogų frančizė, sukurta [[Hironobu Sakaguchi|Hironobu Sakagučio]]. Viskas prasidėjo 1987 metais nuo [[NES]] konsolei kurto žaidimo, kuris sulaukė neeilinės sėkmės [[Japonija|Japonijoje]]. 2007 metų pradžioje buvo jau net 28 žaidimai konsolėms, [[PC]], telefonams, [[MMORPG]]. Paskutiniai pagrindinės linijos žaidimai − „[[Final Fantasy XIII]]“ (2009 m.) ir MMORPG žaidimas „[[Final Fantasy XIV]]“ (2010 m.).


== Žaidimo eiga ==
== Žaidimo eiga ==
Žaidime vaizduojama grupelė herojų, kovojančių prieš [[imperializmas|imperializmą]]. Nuolat atsikartojantis elementas, iš kurio lengva pažinti seriją, - dideli kariniai burlaiviai, skriejantys oro erdve. Tai [[imperija|imperijos]] karinės galios simbolis. Nors kautis nuolat tenka tik vaikštant pėsčiomis. Žaidime kartu veikia ir [[magija]] ir [[Technika (įranga)|technika]].
Žaidime vaizduojama grupelė herojų, kovojančių prieš [[imperializmas|imperializmą]]. Nuolat atsikartojantis elementas, iš kurio lengva pažinti seriją, – dideli kariniai burlaiviai, skriejantys oro erdve. Tai imperijos karinės galios simbolis. Nors kautis nuolat tenka tik vaikštant pėsčiomis. Žaidime kartu veikia ir [[magija]] ir [[Technika (įranga)|technika]].


== Pagrindiniai serijos žaidimai ==
== Pagrindiniai serijos žaidimai ==
* [[1987]] m. „[[Final Fantasy]]“ (skirtas [[NES]])
* [[1987]] m. „[[Final Fantasy]]“ (skirtas [[NES]])
* [[1991]] m. „[[Final Fantasy IV]]“, kirtas [[SNES]] ir Vakaruose žinomas kaip antra dalis, nes kitos nebuvo išverstos į anglų kalbą. Be to, šiame žaidime pirmą kartą pasirodė "Active Time Battle" kovos sistema, kuri lietuviams geriausiai žinoma iš [[Heroes III]] žaidimo.
* [[1991]] m. „[[Final Fantasy IV]]“, skirtas [[SNES]] ir Vakaruose žinomas kaip antroji dalis, nes kitos nebuvo išverstos į anglų kalbą. Be to, šiame žaidime pirmą kartą pasirodė „Active Time Battle“ kovos sistema, kuri lietuviams geriausiai žinoma iš [[Heroes III]] žaidimo.
* [[1994]] m. „[[Final Fantasy VI]]“, skirtas [[SNES]] ir Vakaruose žinomas kaip trečia dalis.
* [[1994]] m. „[[Final Fantasy VI]]“, skirtas SNES ir Vakaruose žinomas kaip trečioji dalis.
* [[1997]] m. „[[Final Fantasy VII]]“ - tai didelis serijos "lūžis". Skirtas [[PlayStation]] ir pirmasis, kuris naudoja [[3D]] grafiką ir pirmasis išleistas [[Europa|Europoje]]. Paskui išleistos dar dvi [[PlayStation]] skirtos dalys.
* [[1997]] m. „[[Final Fantasy VII]]“ – tai didelis serijos „lūžis“. Skirtas [[PlayStation]] ir pirmasis, kuris naudoja [[3D]] grafiką bei pirmasis išleistas Europoje. Paskui išleistos dar dvi PlayStation skirtos dalys.
* [[2001]] m. „[[Final Fantasy X]]“, skirtas [[PlayStation 2]] žymiai patobulinta grafika.
* [[2001]] m. „[[Final Fantasy X]]“, skirtas [[PlayStation 2]], žymiai patobulinta grafika.
* [[2002]] m. „[[Final Fantasy XI]]“, pirmasis [[MMORPG]] ir pirmasis iš serijos, natūraliai veikiantis [[PC]]. Skirtas [[PlayStation 2]], bet vėliau išleistas ir [[PC]] bei [[Xbox 360]] platfomoms.
* [[2002]] m. „[[Final Fantasy XI]]“, pirmasis [[MMORPG]] ir pirmasis iš serijos, natūraliai veikiantis [[asmeninis kompiuteris|AK]]. Skirtas PlayStation 2, bet vėliau išleistas ir AK bei [[Xbox 360]] platformoms.
* [[2007]] m. „[[Final Fantasy XII]]“. Paskutinis žaidimas skirtas PS2 konsolei.
* [[2007]] m. „[[Final Fantasy XII]]“. Paskutinis žaidimas skirtas PS2 konsolei.
* [[2008]] m. „[[Final fantasy VII: Crisis Core]]“, skirtas Playstation konsolėms. Pasakoja apie įvykius prieš „[[Final Fantasy VII]]“
* [[2008]] m. „[[Final fantasy VII: Crisis Core]]“, skirtas Playstation konsolėms. Pasakoja apie įvykius prieš „Final Fantasy VII“.
* [[2008]] m. „[[Final Fantasy Dissidia]]“. Skirtingai nei kiti serijos zaidimai šis nėra [[RPG]]. Šiame žaidime žaidėjas gali rinktis iš visų pagrindinių herojų nuo „[[Final Fantasy I]]“ iki „[[Final fantasy XII]]“ ir kovoti prieš varžovus panašiai kaip žaidimuose „[[Tekken]]“ ar „[[Soul Calibur]]“
* [[2008]] m. „[[Final Fantasy Dissidia]]“. Skirtingai nei kiti serijos žaidimai, šis nėra [[RPG]]. Šiame žaidime žaidėjas gali rinktis iš visų pagrindinių herojų nuo „Final Fantasy I“ iki „Final fantasy XII“ ir kovoti prieš varžovus panašiai kaip žaidimuose „[[Tekken]]“ ar „[[Soul Calibur]]“.
* [[2009]] m. gruodžio mėnesį išleistas „[[Final Fantasy XIII]]“ [[Playstation 3]] ir [[Xbox 360]] konsolėms, 2011 − „[[Final Fantasy XIII-2]]“, 2013 m. − „[[Lightning Returns:Final Fantasy XIII]]“ (planuojamas).
* [[2009]] m. gruodžio mėnesį išleistas „[[Final Fantasy XIII]]“ [[Playstation 3]] ir Xbox 360 konsolėms, 2011 m. − „[[Final Fantasy XIII-2]]“, 2013 m. − „[[Lightning Returns:Final Fantasy XIII]]“ (planuojamas).
* [[2010]] m. MMORPG žaidimas „[[Final Fantasy XIV]]“.
* [[2010]] m. MMORPG žaidimas „[[Final Fantasy XIV]]“.


== Filmai ==
== Filmai ==
* [[Final Fantasy: The Spirits Within]]
* [[Final Fantasy: The Spirits Within]]
* [[Final Fantasy VII: Advent Children]]
* [[Final Fantasy VII: Advent Children]]
* [[Final Fantasy VII: The Last Order]]
* [[Final Fantasy VII: The Last Order]]
* [[Final Fantasy VII: On The Way To A Smile Denzel]]
* [[Final Fantasy VII: On The Way To A Smile Denzel]]


== Muzika ==
{{Link FA|en}}
Serijos žaidimuose skamba įvairi muzika, bet dažniausiai atkartojamos pagrindinės serijos melodijos. Prasidėjus daugumai žaidimų skamba „Prelude“ melodija. Pergalingas kovas dažniausiai akompanuoja pergalės fanfara, kuri yra viena žymiausių serijos melodijų. Žaidimo pabaigoje paprastai skamba „Prologue“. Muzika žaidime atspindi veikėjų charakterius, siužeto eigą, akompanuoja regimą kraštovaizdį ir t. t. Ankstesniuose žaidimuose dėl vietos trūkumo melodijų trukmė ir sudėtingumas buvo ribojamas.

[[Nobuo Uematsu]] buvo vykdantysis „Final Fantasy“ serijos kompozitorius iki jo pasitraukimo iš „[[Square Enix]]“ [[2004]] m.<ref name="Edge177">{{Cite journal|date=2007-06-25|title= Final Frontiers| journal= Edge| publisher= Future Publishing| issue= 177| pages= 72–79|accessdate= 2011-08-03|url=http://www.next-gen.biz/news/squares-final-frontier?page=0%25252C2.0|archiveurl=http://www.webcitation.org/60fgDIkNG |archivedate=2011-08-03}}</ref> Kiti serijos kompozitoriai yra Masashi Hamauzu, Hitoshi Sakimoto ir Junya Nakano.

== Išnašos ==
{{reflist}}


[[Kategorija:Final Fantasy|Final Fantasy]]
[[Kategorija:Final Fantasy|Final Fantasy]]

{{Link FA|en}}
{{Link FA|ru}}
{{Link FA|ru}}

18:42, 23 birželio 2013 versija

„Final Fantasy“ logotipas

Final Fantasy (jap. ファイナルファンタジー = Fainaru Fantajī) – kompiuterinių žaidimų, filmų ir įvairių kitų pramogų frančizė, sukurta Hironobu Sakagučio. Viskas prasidėjo 1987 metais nuo NES konsolei kurto žaidimo, kuris sulaukė neeilinės sėkmės Japonijoje. 2007 metų pradžioje buvo jau net 28 žaidimai konsolėms, PC, telefonams, MMORPG. Paskutiniai pagrindinės linijos žaidimai − „Final Fantasy XIII“ (2009 m.) ir MMORPG žaidimas „Final Fantasy XIV“ (2010 m.).

Žaidimo eiga

Žaidime vaizduojama grupelė herojų, kovojančių prieš imperializmą. Nuolat atsikartojantis elementas, iš kurio lengva pažinti seriją, – dideli kariniai burlaiviai, skriejantys oro erdve. Tai imperijos karinės galios simbolis. Nors kautis nuolat tenka tik vaikštant pėsčiomis. Žaidime kartu veikia ir magija ir technika.

Pagrindiniai serijos žaidimai

Filmai

Muzika

Serijos žaidimuose skamba įvairi muzika, bet dažniausiai atkartojamos pagrindinės serijos melodijos. Prasidėjus daugumai žaidimų skamba „Prelude“ melodija. Pergalingas kovas dažniausiai akompanuoja pergalės fanfara, kuri yra viena žymiausių serijos melodijų. Žaidimo pabaigoje paprastai skamba „Prologue“. Muzika žaidime atspindi veikėjų charakterius, siužeto eigą, akompanuoja regimą kraštovaizdį ir t. t. Ankstesniuose žaidimuose dėl vietos trūkumo melodijų trukmė ir sudėtingumas buvo ribojamas.

Nobuo Uematsu buvo vykdantysis „Final Fantasy“ serijos kompozitorius iki jo pasitraukimo iš „Square Enix2004 m.[1] Kiti serijos kompozitoriai yra Masashi Hamauzu, Hitoshi Sakimoto ir Junya Nakano.

Išnašos

  1. „Final Frontiers“. Edge. Future Publishing (177): 72–79. 2007-06-25. Suarchyvuotas originalas 2011-08-03. Nuoroda tikrinta 2011-08-03.

Šablonas:Link FA Šablonas:Link FA