Hačepsuta: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
5 pridėti baitai ,  prieš 9 metus
S
Atmestas 84.15.115.48 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Addbot keitimas)
S (Atmestas 84.15.115.48 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Addbot keitimas))
 
Šventykla sudaryta iš trijų lygių. Apatiniuose dvejuose galėjo augti daugybė medžių.
Pirmojo lygio pietinėje [[kolonada|kolonados]] pusėje yra pavaizduota dviejų obeliskų transportavimas į Karnako šventyklą. Šiaurinėje kolonados pusėje pavaizduota, kaip HačepsutaHatčepsutė Amonui-Ra aukoja keturis veršiukus.
 
Į antrąjį lygį galime patekti nuožulnia rampa. Senovėje į jį buvo [[laiptai]]. Pietinėje antrojo lygio kolonados pusėje pavaizduota 1483 m. pr. m. e. surengta ekspedicija į [[Puntas|Puntą]] (dabartinį Somalį). Labai detaliai pavaizduota trejus metus trukusi kelionė [[Raudonoji jūra|Raudonąja jūra]]. Šiaurinėje antrojo lygio kolonados pusėje yra pavaizduota dieviškasis HačepsutosHatčesuptės gimimas.
 
Į trečiojo lygio terasą patenkama rampa. Ją sudaro dvi kolonų eilės, kurių priekinės buvo [[Ozyris|Ozyrio]] pozos formos. Jos smarkiai apgadintos, o užpakalinės visai sunaikintos. Šventovė sudaryta iš dviejų nedidelių koplyčių. Ptolomėjų laikais buvo pastatyta dar ir trečia koplytėlė, papuošta daugeliu scenų.
Bareljefai vaizduoja Punto žmones, namus, augalus, žuvis. Šventyklos užraše Punto valdovas su žmona klausia egiptiečių:<br />„''Kaip atvykote į šią Egipto žmonėms nežinomą šalį? Ar nusileidote dangaus keliais? Ar atplaukėte Tanutere? Turėjote sekti [[Ra]]. Nes Egipto valdovams nėra neįmanomų kelių – esame gyvi jo duotu kvėpavimu''“.
 
Sugrįžus ekspedicijai, HačepsutaHačepsupta surengė eitynes į [[Amonas Ra|Amono Ra]] šventyklą, kurioje įrašai tvirtina, kad pati deivė Hatorė (Punto globėja) vedė ekspediciją. Po specialių aukų, šventyklai perduotos dovanos.
 
== Nuorodos ==

Naršymo meniu