Delninė žaidimų konsolė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nestea (aptarimas | indėlis)
naujas
 
Legobot (aptarimas | indėlis)
S Perkeliamos 17 tarpkalbinės nuorodos, dabar pasiekiamos Wikidata puslapyje d:q941818.
Eilutė 23: Eilutė 23:


[[Kategorija:Delninės žaidimų konsolės| ]]
[[Kategorija:Delninės žaidimų konsolės| ]]

[[ca:Consola portàtil]]
[[de:Handheld-Konsole]]
[[en:Handheld game console]]
[[es:Videoconsola portátil]]
[[eo:Mantena videoluda konzolo]]
[[fa:کنسول بازی دستی]]
[[fr:Console portable]]
[[ko:휴대용 게임기]]
[[it:Console portatile]]
[[nl:Draagbare spelcomputer]]
[[ja:携帯型ゲーム]]
[[pl:Przenośna konsola gier wideo]]
[[pt:Consoles portáteis]]
[[ru:Портативная игровая система]]
[[simple:Handheld game console]]
[[uk:Портативна гральна система]]
[[zh:攜帶型遊戲機]]

11:45, 15 kovo 2013 versija

Sony PlayStation Portable
Nintendo DS Lite

Delninė žaidimų konsolė − tai lengvas, nešiojamasis elektroninis įrenginys su integruotu ekranu, žaidimų valdymu ir garsiakalbiais. Delninė žaidimų konsolė sudaryta iš daugybės mažų mechanizmų, yra nedidelė ir sveria nedaug, todėl ją galima neštis rankoje ir žaisti bet kurioje vietoje ir bet kuriuo laiku. Skirtingai nuo kompiuterinių žaidimų konsolių valdikliai, ekranas ir garsiakalbiai yra viename įrenginyje.

Nintendo“ atitenka laurai už delninių žaidimų konsolių populiarinimą nuo pat Game Boy pasirodymo 1989 m.[1] Ji lyg šiol dominuoja delninių konsolių rinkoje su Game Boy tęsiniais bei Nintendo DS modeliais.[2]

Istorija

1977 m. bendrovė „Mattel“ pristatė savo pirmąjį delninį elektroninį žaidimą Auto Race.[3] Vėliau keletas įmonių, kaip kad „Coleco“ ir „Milton Bradley Company“ sukūrė savo vieno žaidimo, lengvasvorius stalo ar delninius elektroninius žaidimų įrenginius. Tačiau, pirmoji tikra delninė žaidimų konsolė, naudojanti kasetes, buvo „Milton Bradley“ Microvision, pasirodžiusi 1979 m.[4]

Šaltiniai

  1. Hutsko, Joe (2000-03-25). „88 Million and Counting; Nintendo Remains King of the Handheld Game Players“. The New York Times. Nuoroda tikrinta 2009-01-12. (angl.)
  2. Loguidice, Bill (2008-08-15). „A History of Gaming Platforms: Mattel Intellivision“. Gamasutra. Nuoroda tikrinta 2008-12-27. {{cite web}}: Nežinomas parametras |coauthors= ignoruotas (|author= suggested) (pagalba) (angl.)
  3. Leonard Herman (2001 m.). Phoenix: The Rise and Fall Of Video Games. Rolenta Press. pp. 42 psl. ISBN 0-9643848-5. {{cite book}}: Patikrinkite date reikšmes: |year= (pagalba)