DreamWorks: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
10 157 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
nėra keitimo aprašymo
=== DreamWorks animacija ===
{{įmonė
| image = [[Vaizdas:DreamWorks Studios logo.svg|250px]]
| name = DreamWorks Studios
| Tipas = [[Dukterinė įmonė]]
| Įkurta = 1994 m. spalio 12 d.
| Įkurėjas = [[Steven Spielberg]]<br />Jeffrey Katzenberg<br />David Geffen
| Būstinė = Universal Sitis, [[Los Andželas]], [[Kalifornija]], [[JAV]]
| Vadovas = Stacy Snider <small>(bendrapirmininkas, CEO)</small>
| Produkcija = Kino filmai, televizijos programos
| Darbuotojų = 1 200 <small>(2008 m.)</small>
| Savininkas = Nepriklausoma <small>(1994–2006 m.)</small><br />[[Viacom]] <small>(2006–2008 m.)</small><br />Reliance ADA Group <small>(2008–dabar)</small>
| Divizijos = [[DreamWorks Animation]] <small>(buvusi)</small><br />DreamWorks Live Theatrical Productions <small>(dabartinė)</small><br />DreamWorks Movie Network <small>(dabartinė)</small><br />DWKids.com <small>(dabartinė)</small>
| Filialai = [[DreamWorks Records]] <small>(buvęs)</small><br />DreamWorks Interactive <small>(buvęs)</small><br />DreamWorks Television <small>(dabartinis)</small><br />DreamWorks Home Entertainment <small>(dabartinis)</small><br />Go Fish Pictures <small>(buvęs)</small>
| Svetainė = [http://www.dreamworksstudios.com/ www.dreamworksstudios.com]
}}
 
„DreamWorks'''DreamWorks Animation“Animation''' – tai Amerikos [[animacijos studija]], įsikūrusi Glendalo[[Glendeilas_(Arizona) mieste| Glendeile]], [[Kalifornija | Kalifornijoje]], kurianti pilnametražius animacijos filmus bei televizijos programas. Įmonė kol kas yra išleidusi 25 animacijos filmus, tarp kurių yra [[Shrek | „Šrekas“]], [[Madagaskaras (filmas) | „Madagaskaras“]], „Kung''Kung Fu Panda“Panda'' bei „Kaip''Kaip prisijaukinti slibiną“slibiną''. 2012 metų spalį iš savo sukurtų filmų „DreamWorks“''DreamWorks'' visame pasaulyje uždirbo 10 milijardų dolerių (26,7 milijardus Lt),<ref>[http://www.boxofficemojo.com/franchises/?view=Brand&sort=sumgross&order=DESC&p=.htm Movie Brands Sorted by Total Gross - Box Office Mojo]</ref> Keturios iš kompanijos animacijų („Šrekas''Šrekas 2“2'', „Šrekas''Šrekas 3“3'', „Šrekas''Šrekas. Ilgai ir laimingai“laimingai'' bei „Madagaskaras''Madagaskaras 3“3'') yra 50-ties visų laikų daugiausiai uždirbančių filmų sąraše.
 
== Istorija 1994-2004 ==
===1994–2004===
1994 metų spalio 12 dieną „DreamWorks''DreamWorks SKG“SKG'' įkūrė trys ryškūs pramogų pasaulio veikėjai – direktorius ir prodiuseris [[Steven Spielberg]], muzikos vadovas ''David Geffen'' bei buvęs Disney kino studijos vadovas ''Jeffrey Katzenberg''.
Naujoji studija pritraukė begales jaunų bei perspektyvių kino kūrėjų, menininkų iš buvusios Spielberg‘o animacijos studijos „Amblimation“. Pirmieji prisijungė jau 1995 metais, kai buvo baigtas paskutinis jų pilnametražis animacinis filmas , o likusieji - 1997 metais, galutinai užsidarius studijai.
 
Naujoji studija pritraukė begales jaunų bei perspektyvių kino kūrėjų, menininkų iš buvusios Spielberg‘o animacijos studijos „Amblimation“''Amblimation''. Pirmieji prisijungė jau 1995 metais, kai buvo baigtas paskutinis jų pilnametražis animacinis filmas , o likusieji - 1997 metais, galutinai užsidarius studijai.
1995-siais „DreamWorks“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Pacific Data Images“ ir suformavo naują uždarąją akcinę bendrovę „PDI“. Ši naujoji sąjunga davė puikią pradžią kompiuterizuotų animacinių filmų kūrimo procese pradėdama nuo „Skruzdėliuko Z“ pasirodymo 1998–aisiais. Tais pačiais metais DreamWorks SKG sukūrė „Egipto princą“, kuriame buvo panaudota mišri technika - tiek CG technologijos, tiek tradicinės animacijos technika.
 
1995-siais „DreamWorks“''DreamWorks'' pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Pacific''Pacific Data Images“Images'' ir suformavo naują uždarąją akcinę bendrovę „PDI“''PDI''. Ši naujoji sąjunga davė puikią pradžią kompiuterizuotų animacinių filmų kūrimo procese pradėdama nuo „Skruzdėliuko''Skruzdėliuko Z“Z'' pasirodymo 1998–aisiais. Tais pačiais metais ''DreamWorks SKG'' sukūrė „Egipto''Egipto princą“princą'', kuriame buvo panaudota mišri technika - tiek CG technologijos, tiek tradicinės animacijos technika.
1997–siais „DreamWorks“ pradėjo bendradarbiauti su britų stop–motion animacijos studija „Aardman Animations“, ieškodama pagalbos stop- motion animacinio filmo „Viščiukų maištas“ paruošiamuosiuose darbuose. Vėliau jie pratęsė savo bendradarbiavimą dar keturiems papildomiems filmams. Kurdami stop–motion animacinius filmus kartu su „Aardman“, jie aprėpė ir sujungė net tris pagrindinius animacinių filmų stilius, įskaitant ir kompiuterinę bei tradicinę animacijas. Ši partnerystė leido „DreamWorks“ dalyvauti ir įsilieti į stop–motion animacinių filmų gamybą Bristolyje ir taip pat „ Aardman“ pavyko sudalyvauti keleto CGI animuotų filmų kūrime Jungtinėse Valstijose.
2000–siais „DreamWorks SKG“ įkūrė naująjį savo padalinį „DreamWorks Animation“, kuris gamintų abiejų stilių (CGI ir tradicinės animacijos) animuotus pilno metro filmus. Jau kitais metais pasirodęs „Šreko“ filmas pelnė pirmąjį įmonės „Oskaro“ apdovanojimą, geriausio animacinio filmo nominacijoje. Dėl akivaizdžios ir neginčijamos CGI animacinių filmų sėkmės, tais pačiais metais „DreamWorks Animations“ nusprendė visiškai atsisakyti tradicinės animacijos technikos ir visiškai pasinerti į kompiuterizuotų animacinių filmų industriją. Pradedant „Šreku 2“ baigiant visais kitais įmonės filmais, kurių dalį jie kūrė kartu su „Aardman“, visi jie turėjo būti būtent CGI stiliaus. Taip pat „DreamWorks“ tapo pirmąja kino studija tais pačiais metais išleidusia du kompiuterizuotus savo animacinius filmus – tai „Šrekas 2“ ir „Visa tiesa apie ryklį“.
 
1997–siais „DreamWorks“''DreamWorks'' pradėjo bendradarbiauti su britų stop–motion[[Sustabdytas kadras | stop – motion]] animacijos studija „Aardman''Aardman Animations“Animations'', ieškodama pagalbos stop - motion animacinio filmo „Viščiukų''Viščiukų maištas“maištas'' paruošiamuosiuose darbuose..<ref>{{cite news|title=Chicken Run: Deal clinched with DreamWorks & Pathe |url=http://www.telepathy.co.uk/aardman/news/recent/recent10.html |accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Telepathy Ltd|date=December 3, 1997}}</ref> Vėliau jie pratęsė savo bendradarbiavimą dar keturiems papildomiems filmams. Kurdami stop–motion animacinius filmus kartu su „Aardman“''Aardman'', jie aprėpė ir sujungė net tris pagrindinius animacinių filmų stilius, įskaitant ir kompiuterinę bei tradicinę animacijas. Ši partnerystė leido „DreamWorks“''DreamWorks'' dalyvauti ir įsilieti į stop–motion[[Sustabdytas kadras | stop – motion]] animacinių filmų gamybą Bristolyje ir taip pat „ Aardman“''Aardman'' pavyko sudalyvauti keleto ''CGI'' animuotų filmų kūrime Jungtinėse Valstijose.
Animacijos padalinys 2004 metų spalio 4 dieną buvo atskirtas į Jefffrey Ketzenberg‘o vadaujamą kompaniją, pavadinimu „DreamWorks Animation SKG, Inc“. Taip pat „DreamWorks Animation“ išlaikė savo susidomėjimą bei bendradarbiavimą su PDI/DreamWorks padaliniu. Jie susitarė, jog pastarasis platins DreamWorks Animation kurtus animacinius filmus iki 2010 metų gruodžio 20 dienos arba tol, kol jie sukurs 12 naujų animacinių filmų.
 
2000–siais „DreamWorks''DreamWorks SKG“SKG'' įkūrė naująjį savo padalinį „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'', kuris gamintų abiejų stilių (CGI ir tradicinės animacijos) animuotus pilno metro filmus. Jau kitais metais pasirodęs[[Shrek | „Šreko“]] filmas pelnė pirmąjį įmonės[[Oskaras | „Oskaro“]] apdovanojimą, geriausio animacinio filmo nominacijoje. Dėl akivaizdžios ir neginčijamos ''CGI'' animacinių filmų sėkmės, tais pačiais metais „DreamWorks''DreamWorks Animations“Animations'' nusprendė visiškai atsisakyti tradicinės animacijos technikos ir visiškai pasinerti į kompiuterizuotų animacinių filmų industriją. Pradedant „Šreku''Šreku 2“2'' baigiant visais kitais įmonės filmais, kurių dalį jie kūrė kartu su „Aardman“''Aardman'', visi jie turėjo būti būtent CGI stiliaus.<ref name="Annual2007">{{cite web | url=http://www.dreamworksanimation.com/2007AR/pdf/DWA_07AR.pdf | title=2007 Annual Report | publisher=DreamWorks Animation SKG | date=2008-03-17 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> Taip pat „DreamWorks“''DreamWorks'' tapo pirmąja kino studija tais pačiais metais išleidusia du kompiuterizuotus savo animacinius filmus – tai „Šrekas''Šrekas 2“2 ''ir „Visa''Visa tiesa apie ryklį“ryklį''..<ref name="Annual2004">{{cite web | url=http://files.shareholder.com/downloads/DWA/1132307488x0x429592/93F65FFB-C004-4B6F-AF32-A046FF23C9FF/35766-DreamWorks-AR-2004.pdf | title=Annual Report 2004 | publisher=DreamWorks Animation SKG | date=2005-03-25 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref>
== Nuo 2004-ųjų iki dabar ==
2006-ųjų Sausio 31-ąją, „Paramount Pictures“ įsigijo „DreamWorks SKG“, o kartu gavo ir teisę visame pasaulyje platinti visus animacinius filmus, įskaitant ir anksčiau išleistus „DreamWorks Animation“ produktus. Ši teisė turėjo galioti iki 13-os naujų „DreamWorks Animation“ animacinių filmų išleidimo arba iki 2012-ųjų gruodžio 31-os dienos.
 
Animacijos padalinys 2004 metų spalio 4 dieną buvo atskirtas į ''Jefffrey Ketzenberg‘o'' vadaujamą kompaniją, pavadinimu „DreamWorks''DreamWorks Animation SKG, Inc“Inc''. Taip pat „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' išlaikė savo susidomėjimą bei bendradarbiavimą su ''PDI/DreamWorks padaliniu''. Jie susitarė, jog pastarasis platins ''DreamWorks Animation'' kurtus animacinius filmus iki 2010 metų gruodžio 20 dienos arba tol, kol jie sukurs 12 naujų animacinių filmų.<ref name="Annual2004" />
Spėjus išleisti tris iš penkių filmų, partnerystė su „Aardman“ pasibaigė po „Srovės nublokšti“ premjeros lapkritį, 2006-aisiais. Pareiškimas buvo pristatytas prieš filmo premjerą, Spalio 3-ąją, nurodant „kūrybinius skirtumus“ kaip priežastį. „DreamWorks Animation“ išlaikė bendrą teisę į visų filmų, pastatytų kartu su „Aardam“, nuosavybę, išskyrus filmą „Volisas ir Gromitas: kepalo ir mirties reikalas“, į kurį jie išsaugojo tik pasaulinio platinimo teisę.
 
== =Nuo 2004 - ųjų iki dabar ===
2007–siais metais, kovo 13–ąją, „DreamWorks Animation“ paskelbė išleisiantys visus filmus, pradedant „Monstrai prieš ateivius“ (2009) stereoskopiniu 3D formatu. Kartu su „Intel“ jie išvystė naują 3D filmų kūrimo technologiją "InTru3D".
2006-ųjų Sausio 31-ąją, [[Paramount Pictures | „Paramount Pictures“]] įsigijo „DreamWorks''DreamWorks SKG“SKG'', o kartu gavo ir teisę visame pasaulyje platinti visus animacinius filmus, įskaitant ir anksčiau išleistus „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' produktus. Ši teisė turėjo galioti iki 13-os naujų „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' animacinių filmų išleidimo arba iki 2012-ųjų gruodžio 31-os dienos.<ref>{{cite web | url=http://www.dreamworksanimation.com/2010AR/docs/114527_008_DreamWorks_BMK.PDF | title=Annual Report 2010 | publisher=DreamwWorks Animation SKG | date=2011-02-24 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref>
2008-siais, „DreamWorks Animation“ praplėtė savo kūrybą į Indiją, kur įkūrė specialų padalinį „Technicolor” viduje, pavadintą „DreamWorks Dedicated Unit”. Iš pradžių „DDU“ dirbo su televizijai skirtais projektais, kaip „Kalėdinis Madagaskaras“ bei „Šrekas. Helouvynas“ ir DVD projektais. Sukūrus animacijas daliai „Batuotas katinas“ (2011), jie pradėjo prisidėti prie pilnametražių filmų kūrimo.
Nuo 2009-ųjų studija buvo pastovus žurnalo „Fortune magazine“ 100-o Geriausių Darbdavių sąrašo svečias. Kaip vienintelė pramogų pasaulio įmonė sąraše, ji buvo įvertinta 47-ąja vieta 2009-siais, 6-ąja – 2010-siais, 10-ąja 2011-ais, 14-ąja 2012-ais bei 12-ąja 2013-ais. Kompanija buvo vertinama jos darbuotojų už atvirumą, bendradarbiavimo kultūrą ir nemokamus pusryčius bei pietus – privalumą, kurio nebuvo galima rasti daugelyje kitų įmonių.
 
Spėjus išleisti tris iš penkių filmų, partnerystė su „Aardman“''Aardman'' pasibaigė po [[Srovės nublokšti | „Srovės nublokšti“]] premjeros lapkritį, 2006-aisiais. Pareiškimas buvo pristatytas prieš filmo premjerą, Spalio 3-ąją, nurodant „kūrybinius skirtumus“ kaip priežastį. .<ref>{{cite news | first=Laura | last=M. Holson | url=http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9D00E7D91430F930A35753C1A9609C8B63&&scp=4&sq=aardman&st=cse | title=Is Th-Th-That All, Folks? |work=The New York Times | date=2006-10-03 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' išlaikė bendrą teisę į visų filmų, pastatytų kartu su „Aardam“''Aardam'', nuosavybę, išskyrus filmą „Volisas''Volisas ir Gromitas: kepalo ir mirties reikalas“reikalas'', į kurį jie išsaugojo tik pasaulinio platinimo teisę.<ref name="Annual2007" />
2010-siais, „DreamWorks Animation“ skelbė ketinanti išleisti 5 pilno metro animacinius filmus per dvejus metus. Vis dėlto, šie planai buvo pakeisti ir po 2012-ųjų, Katzenberg‘as pareiškė, kad kino studija susilaikys nuo šio gamybinio skubėjimo, netgi tuo atveju, jei tai reikštų ansktesnio įmonės pareiškimo apie ambicingus įmonės planus ignoravimą. 2010-siais „DreamWorks Animation“ tapo pirmąja kino studija, kuri per metus išleido tris CGI-animuotus filmus.
Tais pačiais metais „DreamWorks Animation“ sukūrė naują padalinį pavadinimu „MoonBoy Animation“. Padalinio pirmąja laida buvo bendras darbas su „Fox Television Animation“ - „Neighbors from Hell“.
 
2007–siais metais, kovo 13–ąją, „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' paskelbė išleisiantys visus filmus, pradedant „Monstrai''Monstrai prieš ateivius“ (2009)ateivius'' stereoskopiniu 3D formatu. Kartu su [[Intel | „Intel“]] jie išvystė naują 3D filmų kūrimo technologiją "''InTru3D"''.
2012 m. vasario 17 dieną „DreamWorks Animation“ paskelbė apie savo ir „China Media Capital“, „Shanghai Media Group“ ir „Shanghai Alliance Investment“ rizikingą sumanymą steigti pramogų kompaniją pavadinimu „Shanghai Oriental DreamWorks Film & Television Co“. kuri sutrumpintai pavadinta „Oriental DreamWorks“. Šis naujas sumanymas turėtų išvystyti ir gaminti originalią kinų animaciją bei gyvo veiksmo filmus, skirtus Kinijai ir visam pasauliui. Kompanija taip pat teiks gyvas pramogas, kurs teminius pramogų parkus, žaidimus ir vartojamuosius produktus. „Oriental DreamWorks“, kurios 45% priklauso „DreamWorks Animation“, o 55% - partneriams iš Kinijos, pradėjo veiklą 2012m. rugpjūčio 6 dieną turėdami 350 milijonų dolerių vertės kapitalą. Norėdami kurti animacinius filmus „37 Entertainment“, Kinijos animacijos studija, įdarbino 175 darbuotojus, kurie jau buvo dirbę su keletu „DreamWorks Animation“ televizinių projektų. Pirmąjį jų sukurtą animacinį filmą, „Kung Fu Panda 3“, planuojama išleisti 2016 metais. Tai bus bendras jų ir „DreamWorks Animation“ darbas, kurio viena trečioji dalis sukurta Kinijoje. Pirmasis originalus studijos animacinis filmas bus išleistas 2017 metais. Kasmet studija planuoja išleisti po naują animacinį filmą. Gyvo veiksmo filmą tikimasi išleisti per du metus. Sąjunga su Kinijos partneriais planuoja įrengti pramogų kompleksą pavadintą „Dream Center“. Šis pramogų kompleksas statomas Šanchajuje, o į jį inverstuota net 2.7 milijardai Amerikos dolerių. Jame bus įrengta keletas teatro salių, taip pat kino teatrų, parduotuvių, galerijų, viešbučių, restoranų bei didžiausias pasaulyje „IMAX“ ekranas. Tikimasi, jog šis pramogų kompleksas duris atvers jau 2016 metais.
 
2008-siais, „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' praplėtė savo kūrybą į Indiją, kur įkūrė specialų padalinį „Technicolor”''Technicolor'' viduje, pavadintą „DreamWorks''DreamWorks Dedicated Unit”Unit''. Iš pradžių „DDU“''DDU'' dirbo su televizijai skirtais projektais, kaip „Kalėdinis''Kalėdinis Madagaskaras“Madagaskaras'' bei „Šrekas''Šrekas. Helouvynas“Helouvynas'' ir DVD projektais. Sukūrus animacijas daliai „Batuotas''Batuotas katinas“ (2011)katinas'', jie pradėjo prisidėti prie pilnametražių filmų kūrimo..<ref>{{cite news|last=Verrier|first=Richard|title='Puss in Boots' showcases work by India animators for DreamWorks|url=http://www.latimes.com/business/la-fi-ct-dwa-india-20111029,0,1526743.story|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Los Angeles Times|date=October 29, 2011}}</ref>
2012 metų liepą „DreamWorks Animation“ laimėjo 155 milijonų dolerių vertės siūlymą įsigyti „Classic Media“, kuriems priklausė daugiau nei 450 pramogų šeimai ir daugiau nei 6100 animacinių ir gyvo veiksmo epizodų, įskaitant tokius kaip „Casper“, „Lassie“, „Rocky and Bullwinkle“, „Rudolph the Red-Nosed Reindeer“, „Underdog, Gumby“, „Fat Albert“, „Frosty the Snowman“, „VeggieTales“ ir „Where's Waldo?“ „Classic Media“ ketinama pervadinti į „DreamWorks Classics“. „Walt Disney Pictures“ ruošia gyvo veiksmo filmo „The Lone Ranger“ adaptaciją. Filmo autorinės teisės įsigytos iš „DreamWorks Classics“.
 
Nuo 2009-ųjų studija buvo pastovus žurnalo [[Fortune | „Fortune“]] 100-o Geriausių Darbdavių sąrašo svečias. Kaip vienintelė pramogų pasaulio įmonė sąraše, ji buvo įvertinta 47-ąja vieta 2009-siais,,<ref>{{cite web | author=Fortune | url=http://money.cnn.com/magazines/fortune/bestcompanies/2009/snapshots/47.html | title=100 Best Companies to Work For 2009 | publisher=[[Fortune (magazine)|Fortune]] | date=2009-02-02 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> 6-ąja – 2010-siais,,<ref>{{cite web | author=Fortune | url=http://money.cnn.com/magazines/fortune/bestcompanies/2010/snapshots/6.html | title=100 Best Companies to Work For 2010 | publisher=[[Fortune (magazine)|Fortune]] | date=2010-02-08 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> 10-ąja 2011-ais,,<ref>{{cite web | author=Fortune | url=http://money.cnn.com/magazines/fortune/bestcompanies/2011/snapshots/10.html | title=100 Best Companies to Work For 2011 | publisher=[[Fortune (magazine)|Fortune]] | date=2011-02-07 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> 14-ąja 2012-ais,<ref>{{cite news|title=Best Companies to Work for 2012|url=http://money.cnn.com/magazines/fortune/best-companies/2012/snapshots/14.html|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=[[Fortune (magazine)|Fortune]]|date=January 19, 2012}}</ref> bei 12-ąja 2013-ais.<ref>{{cite news|title=DreamWorks Animation - Best Companies to Work For 2013|url=http://money.cnn.com/magazines/fortune/best-companies/2013/snapshots/12.html?iid=bc_fl_list|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Fortune|date=January 17, 2013}}</ref>. Kompanija buvo vertinama jos darbuotojų už atvirumą, bendradarbiavimo kultūrą ir nemokamus pusryčius bei pietus – privalumą, kurio nebuvo galima rasti daugelyje kitų įmonių.
Anot „Los Angeles Times“ laikraštyje esančio pranešimo, „DreamWorks Animation“ tarėsi su „Sony Pictures“ dėl tolimesnio filmų, tokių kaip „The Croods“ ir „Turbo“, platinimo. Pranešime taip pat paminėta, jog „Sony“ galimai užsiims platinimu Jungtinėse Valstijose, o „20th Century Fox“ tvarkys tarptautinį platinimą. Taip pat buvo paskelbta apie galimai atnaujintą sandėrį su „Paramount“, tačiau tik sutinkant su pastarajai labiau priimtinomis sąlygomis. Vis dėlto, 2012 metų rugpjūtį „DreamWorks Animation“ pasirašė penkių metų platinimo sutartį tiek vidaus, tiek tarptautinei rinkai. „Rise of the Guardians“ yra paskutinis „DreamWorks Animation“ filmas, platinamas „Paramount Pictures“, o „The Croods“ bus pirmasis „DreamWorks Animation“ filmas platinamas „20th Century Fox“.
 
2010-siais, „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' skelbė ketinanti išleisti 5 pilno metro animacinius filmus per dvejus metus.<ref>{{Cite press release | title = DreamWorks Animation Announces Plans to Release Five Feature Films Every Two Years | publisher=DreamWorks Animation SKG, Inc. | date = 2009-05-28 | url = http://ir.dreamworksanimation.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=540593 | accessdate = Mars 15, 2013}}</ref> Vis dėlto, šie planai buvo pakeisti ir po 2012-ųjų, ''Katzenberg‘as'' pareiškė, kad kino studija susilaikys nuo šio gamybinio skubėjimo, netgi tuo atveju, jei tai reikštų ansktesnio įmonės pareiškimo apie ambicingus įmonės planus ignoravimą."<ref>{{cite news | last=Bond | first=Paul | url=http://www.hollywoodreporter.com/news/dreamworks-animation-retreats-cg-film-161246 | title=DreamWorks Animation Retreats on Film Output Plan | publisher=[[The Hollywood Reporter]] | date=2011-02-24 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> 2010-siais „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' tapo pirmąja kino studija, kuri per metus išleido tris ''CGI''-animuotus filmus.
„DreamWorks Animation“ yra puikiai besiklostančiuose santykiuose su „HP“ ir naudoja išskirtinai tik „HP“ serverius ir darbo vietas. 2005m. „DreamWorks Animation“ tapo partneriais su „HP“ norėdami įvesti „HP Halo Telepresence Solutions“ technologijas, kurios leidžia žmonėms skirtingose vietose bendrauti akis į akį realiu laiku. 2005m. „AMD“ pasirašė 3 metų sutartį pasižadėdami tiekti procesorius „DreamWorks Animation“ įmonei. Šie santykiai nutrūko 2008m. ir „DreamWorks“ paskelbė, jog ateityje savo produkcijai jie naudos „Intel“ procesorius.
 
Tais pačiais metais ''DreamWorks Animation'' sukūrė naują padalinį pavadinimu ''MoonBoy Animation''.<ref>{{cite web | url=http://www.trademarkia.com/moonboy-animation-85019368.html | title=MOONBOY ANIMATION | publisher=Trademarkia.com | date=2010-04-21 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> Padalinio pirmąja laida buvo bendras darbas su ''Fox Television Animation'' - ''Neighbors from Hell''.
2010 metų liepos 4 dieną „DreamWorks Animation“ ir „Royal Caribbean“ paskelbė apie savo strategišką susivienijimą. „DreamWorks Animation“ 2011m. balandžio 27 dieną paskelbė apie savo planus pristatyti savo veikėjus į kurortus, priklausančius „Gaylord Entertainment“ – Nashville, Orlando, Dallas ir Washington D.C. Vakarienė ir nauji potyriai su „Shrek“, „Kung Fu Panda“ ir kitais „DreamWorks“ veikėjais yra dalis „DreamWorks Experience“.
 
2012 m. vasario 17 dieną „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' paskelbė apie savo ir „China''China Media Capital“,Capital'' „Shanghai''Shanghai Media Group“Group'' ir „Shanghai''Shanghai Alliance Investment“Investment'' rizikingą sumanymą steigti pramogų kompaniją pavadinimu „Shanghai''Shanghai Oriental DreamWorks Film & Television Co“.Co'', kurikuris sutrumpintai pavadintavadintas „Oriental''Oriental DreamWorks“DreamWorks''. Šis naujas sumanymas turėtų išvystyti ir gaminti originalią kinų animaciją bei gyvo veiksmo filmus, skirtus Kinijai ir visam pasauliui. Kompanija taip pat teiks gyvas pramogas, kurs teminius pramogų parkus, žaidimus ir vartojamuosius produktus. „Oriental''Oriental DreamWorks“DreamWorks'', kurios 45% priklauso „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'', o 55% - partneriams iš Kinijos,<ref>{{cite news|title=DreamWorks Animation Looks East to Establish Leading China-Focused Family Entertainment Company|url=http://ir.dreamworksanimation.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=649700|accessdate=February 17, 2012|newspaper=DreamWorks Animation SKG|date=Mars 15, 2013}}</ref> pradėjo veiklą 2012m. rugpjūčio 6 dieną, turėdami 350 milijonų dolerių vertės kapitalą.<ref name=THRDWO>{{cite news|last=Szalai|first=Georg|title=DreamWorks Oriental to Eventually Produce Two, Three Films a Year in China|url=http://www.hollywoodreporter.com/news/dreamworks-oriental-eventually-produce-two-377804|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=The Hollywood Reporter|date=October 10, 2012}}</ref> Norėdami kurti animacinius filmus „37''37 Entertainment“Entertainment'', Kinijos animacijos studija, įdarbino 175 darbuotojus, kurie jau buvo dirbę su keletu „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' televizinių projektų. Pirmąjį jų sukurtą animacinį filmą, „Kung''Kung Fu Panda 3“3'', planuojama išleisti 2016 metais. Tai bus bendras jų ir „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' darbas, kurio viena trečioji dalis sukurta Kinijoje. Pirmasis originalus studijos animacinis filmas bus išleistas 2017 metais. Kasmet studija planuoja išleisti po naują animacinį filmą. Gyvo veiksmo filmą tikimasi išleisti per du metus.<ref>{{cite news|last=Lisa|first=Richwine|title=Dreamworks Animation heads to China|url=http://finance.yahoo.com/news/dreamworks-animation-heads-china-221458150.html|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Yahoo! Finance|date=February 17, 2012}}</ref> Sąjunga su Kinijos partneriais planuoja įrengti pramogų kompleksą pavadintą „Dream''Dream Center“Center''. Šis pramogų kompleksas statomas Šanchajuje, o į jį inverstuota net 2.7 milijardai Amerikos dolerių. Jame bus įrengta keletas teatro salių, taip pat kino teatrų, parduotuvių, galerijų, viešbučių, restoranų bei didžiausias pasaulyje „IMAX“''IMAX'' ekranas. Tikimasi, jog šis pramogų kompleksas duris atvers jau 2016 metais.
 
2012 metų liepą ''DreamWorks Animation'' laimėjo 155 milijonų dolerių vertės siūlymą įsigyti ''Classic Media'', kuriems priklausė daugiau nei 450 pramogų šeimai ir daugiau nei 6100 animacinių ir gyvo veiksmo epizodų, įskaitant tokius kaip [[Kasparas | „Kasparas“]], [[Lesė | „Lesė“]], ''Rokis ir Bulvinklis'', ''Rudolfas Raudonnosis'', ''Netikšunis'', ''Gumby'', ''Storulis Albertas'', ''Frosty the Snowman'', ''Daržovių šalyje'' ir ''Where's Waldo?''. ''Classic Media'' ketinama pervadinti į ''DreamWorks Classics''.<ref name=ClassicMedia>{{cite news|last=Lieberman|first=David|title=DreamWorks Animation Agrees To Pay $155M For Classic Media|url=http://www.deadline.com/2012/07/dreamworks-animation-buy-classic-media-rocky-bullwinkle/|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Deadline|date=July 23, 2012}}</ref> [[Walt Disney Pictures | „Walt Disney Pictures“]] ruošia gyvo veiksmo filmo ''Vienišas klajūnas'' adaptaciją. Filmo autorinės teisės įsigytos iš ''DreamWorks Classics''.
== Logotipas ==
„DreamWorks“ logotipe vaizduojamas ant pusmėnulio sėdintis ir žvejojantis berniukas. Idėja sukurti tokį logotipą kilo Stivenui Spilbergui, kuris pradžioje norėjo kompiuteriu sukurto paveikslėlio, tuo tarpu konsultantas vaizdo efektų kūrime Denisas Murenas (''Dennis Muren'') pasiūlė pieštinę versiją.
Sukurti logo buvo patikėta dizaineriui Robertui Hantui (''Robert Hunt''), kurio sūnus pozavo berniuko modeliui. Hantas pateikė abejas versijas ir Spilbergas pasirinko kompiuterinę. Muzika, skambanti pasirodžius logotipui, buvo parašyta [[John Williams|Džono Viljamso]].
 
Anot [[Los Angeles Times | „Los Angeles Times“ ]] laikraštyje esančio pranešimo, „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' tarėsi su „Sony''Sony Pictures“Pictures'' dėl tolimesnio filmų, tokių kaip „The Croods“''Krudžiai'' ir „Turbo“''Turbo'', platinimo. Pranešime taip pat paminėta, jog [[Sony | „Sony“ ]] galimai užsiims platinimu Jungtinėse Valstijose, o [[20th Century Fox | „20th Century Fox“ ]] tvarkys tarptautinį platinimą. Taip pat buvo paskelbta apie galimai atnaujintą sandėrį su „Paramount“''Paramount'',<ref>{{cite news|last=Horn|first=John|last2=Fritz|first2=Ben|title=DreamWorks Animation could be headed to Sony|url=http://www.latimes.com/entertainment/envelope/cotown/la-et-ct-dreamworks-animation-sony-20120712,0,6507312.story|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Los Angeles Times|date=July 13, 2012}}</ref> tačiau tik sutinkant su pastarajai labiau priimtinomis sąlygomis. Vis dėlto, 2012 metų rugpjūtį „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' pasirašė penkių metų platinimo sutartį tiek vidaus, tiek tarptautinei rinkai.<ref>{{cite „Risenews|last=Finke|first=Nikki|title=EXCLUSIVE: ofDreamWorks theAnimation Guardians“To Fox For New 5-Year Distribution Deal; Paying Fees Of 8% Theatrical And 6% Digital|url=http://www.deadline.com/2012/08/exclusive-dreamworks-animation-to-fox|accessdate=Mars 15, 2013|newspaper=Deadline.com|date=August 20, 2012}}</ref> ''Legendos susivienija'' yra paskutinis „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' filmas, platinamas „Paramount''Paramount Pictures“Pictures'', o „The Croods“„Krudžiai“ bus pirmasis „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' filmas platinamas „20th Century Fox“.
 
==Partnerystė==
* ''DreamWorks Animation'' yra puikiai besiklostančiuose santykiuose su [[HP | „HP“]] ir naudoja išskirtinai tik ''HP'' serverius ir darbo vietas. 2005m. ''DreamWorks Animation'' tapo partneriais su ''HP'' norėdami įvesti ''HP Halo Telepresence Solutions'' technologijas, kurios leidžia žmonėms skirtingose vietose bendrauti akis į akį realiu laiku.<ref>{{cite web | author=Hewlett-Packard | url=http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press/2005/051212xa.html | title=HP Unveils Halo Collaboration Studios: Life-like Communication Leaps Across Geographic Boundaries | publisher=[[Hewlett-Packard]] | date=2005-12-05 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref>
 
* 2005m. [[AMD | „AMD“]] pasirašė 3 metų sutartį pasižadėdami tiekti procesorius ''DreamWorks Animation'' įmonei. Šie santykiai nutrūko 2008m. ir ''DreamWorks'' paskelbė, jog ateityje savo produkcijai jie naudos ''Intel'' procesorius.<ref>{{cite web | author=Bloomberg News | url=http://articles.latimes.com/2008/jul/09/business/fi-intel9 | title=Intel to replace AMD as DreamWorks supplier |work=Los Angeles Times | date=2008-07-09 | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref>
 
*2010 metų liepos 4 dieną „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' ir „Royal''Royal Caribbean“Caribbean'' paskelbė apie savo strategišką susivienijimą. „DreamWorks''DreamWorks Animation“Animation'' 2011m. balandžio 27 dieną paskelbė apie savo planus pristatyti savo veikėjus į kurortus, priklausančius „Gaylord''Gaylord Entertainment“Entertainment''''Nashville'', ''Orlando'', ''Dallas'' ir ''Washington D.C.'' Vakarienė ir nauji potyriai su „Shrek“''Šreku'', „Kung''Kung Fu Panda“Panda'' ir kitais „DreamWorks“''DreamWorks'' veikėjais yra dalis „DreamWorks''DreamWorks Experience“Experience''.
 
==Apdovanojimai==
[[Oskaras | Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose]] kategorijoje už geriausią animacinį filmą ''Dreamworks'' studija buvo nominuota net 9 kartus. Iš jų du filmai tapo laimėtojais šioje kategorijoje. Tai yra ''Šrekas'' bei ''Volisas ir Gromitas: Kiškiolakio prakeiksmas''. Būtent šie filmai gavo ir ''Tarptautinės animacijos asociacijos'' įsteigtą ''ANNIE'' apdovanojimą kaip geriausi animuoti pilnametražiai filmai tais metais. Tarptautinės animacijos asociacijos pripažinimo sulaukė ir dar du ''DreamWorks'' animaciniai filmai, kurie buvo rodomi ir Lietuvoje. Tai yra ''Kung Fu Panda'' bei didelio populiarumo sulaukęs ''Kaip prisijaukinti slibiną''.
 
==Pelningiausi „DreamWorks Animation“ filmai==
[[Šrekas | „Šrekas“]] yra laikomas vienu sėkmingiausių ''DreamWorks'' studijos projektų, kuris pirmąją savaitę uždirbo net 42 348 JAV dolerius. Dar daugiau dėmesio ir pelno susilaukė būtent šio filmo tęsiniai. Antroji filmo dalis ''Šrekas 2'' sumušė populiarumo rekordus ir atnešė net 919 838 758 JAV dolerių pajamų ir vis dar yra pelningiausias animacinis filmas ''DreamWorks'' studijos istorijoje. Nors pats filmas užima 24 vietą bendrame pelningiausių visų laikų filmų saraše, tačiau sudėjus visų tęsinių, tai yra ''Šrekas 3'' ir ''Šrekas 4. Ilgai ir laimingai'' bendrus uždarbius visame pasaulyje gausime net 2,955,797,005 JAV dolerių. Tokia suma iš pirmos vietos išstumia net patį [[Įsikūnijimas (filmas) | „Avatarą“]].
Antroje vietoje atsidurtų [[Madagaskaras (filmas) | „Madagaskaras“]], sulaukęs net dviejų tęsinių ir bendrai uždirbęs net 1,872,688,997 JAV dolerių. Trečioje vietoje – ''Kung Fu Panda'' ir ''Kung Fu Panda 2''. Šie filmai uždirbo 1 297 524 046 JAV dolerių kartu sudėjus.
 
==„DreamWorks“ Lietuvoje==
''DreamWorks'' kino studijos kuriami animaciniai filmai, kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, yra ypač pripažįstami ir vertinami. 2010 metais, vos pasirodžius Lietuvoje jų dviem bene geriausiems animaciniams filmams, tai ''Šrekui. Ilgai ir laimingai'' bei ''Kaip prisijaukinti slibiną'', jie pateko į daugiausiai lėšų Lietuvos kino teatruose uždirbančių filmų penketuką. 2010 metų sausio – rugsėjo mėnesių premjerinių filmų dvidešimtuke, antrąją vietą užėmė ''DreamWorks'' vienas žymiausių darbų ''Šrekas. Ilgai ir laimingai'' uždirbęs net 1 649 253 litų, o penktoje vietoje netikėtai atsidūrė visus nustebinęs trimatis animacinis filmas ''Kaip prisijaukinti slibiną''. Ši kino juosta uždirbo 880148 litų.<ref>{{cite web | author=„Obuolys“ | date= 2010-10-29 | url=http://www.obuolys.lt/labas/naujiena/10560/ | title=Pirmus devynis mėnesius Lietuvoje karaliavo "Įsikūnijimas" | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref>
 
Taigi 2010 metų balandžio pradžioje kino kompanija Lietuvoje pradeda rodyti 3D animacinį filmą ''Kaip prisijaukinti slibiną'' (How To Train Your Dragon), sukurtą pagal rašytojos Cressidos Cowell knygas. Animacinis filmas „Kaip prisijaukinti slibiną“ – tai pasakojimas apie paauglį Hikapą iš karingos vikingų genties, kuri jau daugelį metų kovoja su slibinais. Šią animacinę kino juostą lietuviškai įgarsino tokios Lietuvos žinomos asmenybės, kaip [[Džiugas Siaurusaitis]], [[Ramūnas Cicėnas]], [[Vytautas Rumšas]], [[Giedrius Savickas]], ''Agnė Kaktaitė ''ir kt. <ref>{{cite web | author=Marius Ambrozaitis | date= 2010-03-16 | url=http://www.obuolys.lt/labas/naujiena/9214-desimt-dreamworks-projekt.html | title=Dešimt "DreamWorks" projektų | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> Štai tokia trimatė animacinė komedija akivaizdžiai dominavo ir ugniniais spjūviais išdegino drakonišką starto rezultatą. 200 tūkst. litų pajamos per ypač nepalankų šventinį velykinį savaitgalį – tai solidi ir galinga paraiška milijonui. Išankstinė peržiūra ir reklaminiai klipukai nežadėjo tokio galingo susidomėjimo skrajojančiais drakonais ir raguotais vikingais.<ref>{{cite web | author=Edvinas Pukšta | date= 2010-04-06 | url=http://www.obuolys.lt/labas/naujiena/9332-edvinas-puksta-vaikisko-filmo-pajamos-neturt-stipriai-kristi.html | title=Vilniuje jau sklinda pirmieji pozityvūs atsiliepimai | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref>. Tačiau atsiliepimai buvo itin šaunūs ir žadėjo šio filmo gaunamų lėšų kilimą.
 
Taip pat 2010 metų birželio mėnesį Lietuvos kino teatrus pasiekė ir paskutinė ''Šrek''o istorijos dalis tai ''Šrekas. Ilgai ir laimigai''. Ketvirtoji šio animacinio filmo dalis taip pat buvo pristatyta ir 3D formatu, kas garantavo jai puikius pardavimus bei dar daugiau gerbėjų kino salėse. Pinigine išraiška tai yra pats geriausias "šrekiados" debiutas Lietuvoje. ''Šrekas. Ilgai ir laimingai'' patobulino kol kas finansiškai sėkmingiausio "Šreko Trečiojo" pirmo savaitgalio surinkimus (253 tūkst. Lt), bet pralaimėjo jam pagal parduotų bilietų kiekį. Naujaisiais nuotykiais siurealioje trimatėje pasakų karalystėje domėjosi 18 tūkst. Šreko fanų, kai 2007 m. birželį trečiąja dalimi mėgavosi 24,1 tūkst. mūsiškių. Bet čia reikėtų atkreipti dėmesį, kad ši ketvirtoji Šreko dalis jau iki savaitgalio spėjo susikrauti pirmąjį šimtą tūkstančių.<ref>{{cite web | author=Edvinas Paukšta | date= 2010-06-07 | url=http://www.obuolys.lt/labas/naujiena/9714-edvinas-puksta-pats-geriausias-srekiados-debiutas-lietuvoje.html | title=Pats geriausias "šrekiados" debiutas Lietuvoje | accessdate=Mars 15, 2013}}</ref> Be to šis DreamWorks kūrinys gali didžiuotis jog 2010 metų visą birželio mėnesį karaliavo pelningiausių kino filmų dešimtuko viršūnėje.
 
==Išnašos==
 
<references/>
[[Kategorija:Kino kompanijos]]
[[Kategorija:JAV įmonės]]
5

pakeitimai

Naršymo meniu