Pereiti prie turinio

Stasys Krasauskas: Skirtumas tarp puslapio versijų

53 baitai pašalinti ,  prieš 17 metų
nėra keitimo aprašymo
S (→‎Gyvenimo datos: kategorija)
No edit summary
Lietuvos dailininkas [[Grafika|grafikas]] '''Stasys Krasauskas''' ([[1929]] 06[[birželio 01–19771]] 11– [[1977]] [[lapkričio 10]]) užima reikšmingą vietą lietuvių- [[MenasLietuva|menoLietuvos]] beidailininkas kultūros gyvenime[[Grafika|grafikas]]. Jo kūriniai ne kartą reprezentavo Lietuvos meno laimėjimus užsienio šalyse. Jo personalinės parodos su dideliu pasisekimu apkeliavo daugybę buvusios Tarybų Sąjungos bei užsienio miestų. Daugelis jo darbų buvo įvertinti medaliais bei diplomais tarptautinėse parodose. 1967 m. jis tapo [[LTSR]] valstybinės premijos, o 1976 m.–[[TSRS]] valstybinės premijos laureatu.
== Stasys Krasauskas ==
Lietuvos dailininkas [[Grafika|grafikas]] '''Stasys Krasauskas''' (1929 06 01–1977 11 10) užima reikšmingą vietą lietuvių [[Menas|meno]] bei kultūros gyvenime. Jo kūriniai ne kartą reprezentavo Lietuvos meno laimėjimus užsienio šalyse. Jo personalinės parodos su dideliu pasisekimu apkeliavo daugybę buvusios Tarybų Sąjungos bei užsienio miestų. Daugelis jo darbų buvo įvertinti medaliais bei diplomais tarptautinėse parodose. 1967 m. jis tapo [[LTSR]] valstybinės premijos, o 1976 m.–[[TSRS]] valstybinės premijos laureatu.
 
Į mūsų gyvenimą Stasys Krasauskas įėjo ir kaip talentingas savito braižo dailininkas, ir kaip įdomi ir turtinga asmenybė. Suprantama, abi šios pusės – asmeninė patirtis ir kūryba – tarpusavyje glaudžiai siejasi. Ypač reikšminga dailininko kūrybai jo socialinė visuomeninė pozicija. S.Krasauskas nebuvo asketas, mylėjo gyvenimą ir buvo giliai visuomeniškas žmogus. Tiesa, plati visuomeninė veikla, pagal kurią dažnai vertinamas asmenybės aktyvumas, S.Krasauskui nebuvo būdinga. Jo santykį su gyvenimu nusako ne tiek veiklos, kiek pozicijos aktyvumas. Jį tiesiog asmeniškai lietė visa, kas vyko gyvenime, mene, kultūros sferoje. Ir visur – tiek kūryboje, tiek visokeriopoje kitokioje veikloje S.Krasauskas atkakliai ir suinteresuotai ieškojo atsakymo į keliamus klausimus, svarstė, gilinosi, polemizavo…
49 775

pakeitimai