Ulrichas fon Jungingenas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
→‎Biografija: korekcija
S (r2.7.2+) (robotas Pridedama: bg:Улрих фон Юнгинген)
S (→‎Biografija: korekcija)
== Biografija ==
[[Vaizdas:Ulrich von Jungingen.PNG|thumb|left|[[Janas Mateika]]. [[Žalgirio mūšis]]. Fragmentas. <br />Ulricho fon Jungingeno mirtis]]
Vyresnysis brolis [[Konradas fon Jungingenas]]. Kartu su juo įstojo į Vokiečių ordiną. Gyveno [[Čluchovas|Čluchove]]. [[1391]]–[[1392]] m. didžiojo magistro [[Konradas Valenrodas|Konrado Valenrodo]] patikėtinis. Nuo [[1396]] m. [[Balga|Balgos]] [[komtūras]], nuo [[1404]] m. [[Karaliaučius|Karaliaučiaus]] komtūras ir Vokiečių ordino didysis maršalas. [[1407]] m., sergant broliui, vykdė didžiojo magistro funkcijas, jam mirus, išrinktas Vokiečių ordino didžiuoju magistru.
 
Bandė veikti brolio išbandytais dvigubos diplomatijos metodais. [[1409]] m. [[spalio 2]] d. su [[Švitrigaila]] sudarė sutartį dėl paramos šiam siekiant Lietuvos didžiojo kunigaikščio sosto. Tačiau, tai patyręssužinojęs, Vytautas suėmė Švitrigailą. <ref>Val. Dėdinas. Vytautas Didysis. 1350–1430. red. P. Šlešas. Kaunas, Sakalas, 1930 m. 67 psl.</ref>
 
[[1409]] m. prieš Ordiną sukilo [[žemaičiai]], kuriuos parėmė Lietuvos didysis kunigaikštis [[Vytautas]]. Į konfliktą įsitraukė ir [[Lenkija]]. Didysis magistras Ulrichas fon Jungingenas buvo priverstas paskelbti Lenkijai karą.
 
1410 m. liepos pradžioje [[Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė]] prie [[Vysla|Vyslos]] susijungė su Lenkijos kariuomene ir jos, tuo metu žemaičiams, siekiant nukreipti dėmesį, puldinėjant ordino pilis, kad[[liepos nukreiptų3]] dėmesį,d. nužygiavo Ordino sostinės link<ref>Jozefas Pficneris. Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas kaip politikas. Vilnius. Mintis, 1989  m. 178 psl.</ref>[[liepos 3]] d. nužygiavo Ordino sostinės link. Nors jungtinė kariuomenė turėjo apie 50 000 karių, o Vokiečių ordinas – tik 30 000, bet jo pusėje buvo galinga 100 patrankų [[artilerija]]. Tačiau Vytauto raiteliams staigiu puolimu išblaškius vokiečių artileriją, mūšio baigtis buvo nulemta.
 
Mūšyje žuvo ir Ordino didysis magistras Ulrichas fon Jungingenas. Vėliau jis buvo palaidotas [[Marienburgas|Marienburgo]] Šv. Onos koplyčioje greta brolio.
4 701

pakeitimas

Naršymo meniu