Pereiti prie turinio

Utenos alaus darykla: Skirtumas tarp puslapio versijų

29 pridėti baitai ,  prieš 10 metų
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
1991 m. kombinatas tapo valstybine akcine įmone ,,Utenos gėrimai“ ir buvo restruktūrizuotas į AB ,,Utenos gėrimai“. Atgavus Nepriklausomybę Utenoje pradėtos virti naujos alaus rūšys. Tai „Lietuviškas“, „Aukštaitijos“, „Studentiškas“, „Gaudeamus“, „Sartų“, „Bočių“, „Baltų“, „Utenos“, „Utenos Premium“, „GJ“, „Turbo“ alus ir „Porteris“. Būtent tamsus, tirštas „Porteris“ pradėjo garsinti Utenos vardą pasaulyje: dar 1992 metais jis iškovojo pirmąjį sidabro medalį alaus parodose užsienyje, o vėliau buvo ne kartą apdovanotas auksu.
 
1997 metais AB ,,Utenos gėrimai“ sukūrė bendrą įmonę su Švedijos, Norvegijos ir Suomijos investuotojais BBH ([[Baltic Beverages Holding]]). BBH2001BBH 2001 m. Utenos ir Klaipėdos daryklas sujungė į AB „Švyturys-Utenos alus“. Nuo 2008 m. UAB „[[Švyturys-Utenos alus]]" yra sudėtinė „Carlsberg Group“ dalis.
 
==Statistika==
 
2011 m. [[„Utenos alaus“ darykla]] per metus išvirė 102 mln. litrų alaus ir 31 mln. litrų kitų gėrimų. Utenoje išvirtas alus eksportuojamas į daugiau nei 20 pasaulio šalių, jis ne kartą apdovanotas diplomais ir medaliais.
 
Darykloje įdiegta Kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistema įgyvendinama remiantis dviem standartais: kokybės standartu ISO 9001 ir aplinkos apsaugos standartu ISO 14000. [[„Utenos alaus“ darykla]] įkurta viename švariausių Lietuvos regionų – šalia Aukštaitijos Nacionalinio parko. Vanduo alui išgaunamas iš nuosavo 207 metrų gylio „Utenos alaus“ daryklos gręžinio. Darykla ypač rūpinasi šio krašto švara ir tvarkymu, įgyvendina ekologinę „Ežerų krašto“ programą
 
==Produkcija==
* „Utenos Radler Lemon“ (alaus kokteilis);
* „D-Light“ (alaus kokteiliai);
* „Kiss“, „Somersby“ ([[sidras]]);
* „Vichy Classique“ (geriamasis vanduo);
* „Vichy Classique Vivafresh“ (gaivieji gėrimai);
* 2000 m. Utenoje pradėtas gaminti geriamasis vanduo „Vichy Classique“, sidras „Kiss“, atnaujintas ir „Utenos alus“.
* 2000 m. „Utenos Porteris“ „Metų gaminio“ konkurse įvertintas aukso medaliu.
* 2001 m. „Utenos alaus“ ir „Švyturio„[[Švyturys alaus“(alaus darykla)|Švyturio alaus]]“ įmonės sujungtos į vieną bendrovę „Švyturys-Utenos alus“. Jos registracijos adresas – Utena, Pramonės g. 12.
* 2001 m. „Utenos Porteris“ „Chicago Beer Tasting Institute“ (JAV) ekspertų įvertintas aukso medaliu.
* 2004 m. „Utenos alus“ įvykdė visuomeninę akciją „Laisvė Joninėms“ – birželio 24-oji buvo paskelbta poilsio diena Lietuvoje.
==Utenos šiuolaikinės aludarystės centras==
 
Nuo 2012 m. rudens „Utenos alaus“ darykloje veikia modernus aludarystės istorijai ir pasiekimamsskirtaspažinimopasiekimams skirtas pažinimo centras, įsikūręs Pramonės g. 12, Utenoje.
 
==Nuorodos==
39

pakeitimai