VI amžius pr. m. e.: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
Atmestas Homobot pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (EmausBot keitimas)
S (Šalinamas perteklinis žodis „yra“ po brūkšnio.)
S (Atmestas Homobot pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (EmausBot keitimas))
* Nuo amžiaus vid. vyrauja mirusiųjų deginimo papročio pirmoji banga (iki I a.).
* [[Herodotas]] mini, kad [[Neurai]] iki vienos žmonių kartos prieš Darijaus užpuolimą 512 m. pr. m. e., t. y. amžiaus vidury, turėjo išsikelti iš savo žemių į [[Budinai|budinų]] žemes „užpuolus gyvatėms“ (t. y. priešams).
* '''([[514]])''' '''[[512 m. pr. m. e.]]''' - yra [[Herodotas|Herodoto]] paminėjimas, kad neurų caras (carai) kartu su kitais Didžiosios Skitijos carais dalyvaudavo garsioje Skitų carų Taryboje. [[Neurai]] galimai siejami su baltais, ypač jotvingiais, gyveno prie Bugo (Hypanis) upės (šių dienų rytų Lenkija ir vakarų Baltarusija).
* [[Herodotas]] praneša, kad skitai, kovojantys su persais, kreipėsi į [[androfagai|androfagų]] ([[Dniepro-Dauguvos kultūra]], siejama su latgalais) «carus» pagalbos.
* '''[[513]]'''-'''[[512 m. pr. m. e.]]''' – [[budinai]] su skitais dalyvavo kare prieš persus. [[Budinai]] - senovės Europos tauta, minima Herodoto, gyvenusi Dono aukštupio regione. Pasak istoriko, tauta buvusi gausi ir didelė, o jos žmonės - mėlynakiai ir rudaplaukiai. Budinai priskirtini Juchnovo kultūrai, kuri siejama su baltais.

Naršymo meniu