Vilniaus elektrinė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
80 pridėta baitų ,  prieš 7 metus
(Patikslinta skulptoriaus vardas ir pavardė remiantis Laima Laučkaitė. Vilniaus dailė XX amžiaus pradžioje,2002, V., Baltos lankos)
 
== Muziejaus įkūrimas ==
{{main|Energetikos ir technikos muziejus}}
 
[[1982]] m. Lietuvos kultūros ministerija paskelbė, kad Vilniaus centrinė elektrinė yra vietinės reikšmės technikos istorijos paminklas, saugomas valstybės. [[1985]] m. TE-I buvo perduota Vilniaus šilumos tinklams. [[1997]] m. buvo sustabdyti garo katilai, tiekę garą pramonės įmonėms, [[1998]] m. sustabdyti ir vandens šildymo katilai.
 
[[2000]] m. AB „[[Lietuvos energija]]“ ir SPAB Vilniaus šilumos tinklai sudarė sutartį dėl Lietuvos energetikos muziejaus steigimo Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. [[2002]] m. [[lapkričio 29]] d. pasirašyta [[Energetikos ir technikos muziejus|Viešosios įstaigos Lietuvos energetikos muziejus]] steigimo sutartis. Steigėjai – [[Vilniaus miesto savivaldybė]], [[Nacionalinė elektros energetikos asociacija]] (NEEA) ir [[Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija]] (LŠTA). [[2003]] m. [[vasario 15]] d. Lietuvos energetikos muziejaus atidarymo diena sutapo su Vilniaus elektrinės 100-mečio minėjimu.
 
== Elektrinės direktoriai ==
90

pakeitimų

Naršymo meniu