Viktoras Miliūnas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 baitas pašalintas ,  prieš 8 metus
S
nėra keitimo aprašymo
S (Kai kurių rašybos, skyrybos, wiki ar kitų klaidų taisymas)
S
Gimė angliakasio ir namų šeimininkės šeimoje. [[1921]] m. su tėvais grįžo į Lietuvą, apsigyveno [[Vilkaviškis|Vilkaviškyje]]. Pirmasis eilėraštis žurnale išspausdintas [[1930]] m., o pirma autorinė knygelė „Šešios verpėjos“ – [[1935]] m. Baigęs [[Vilkaviškio gimnazija|Vilkaviškio gimnaziją]], 1935–[[1941]] m. studijavo prancūzų kalbą bei literatūrą [[Vytauto Didžiojo universitetas|Kauno Vytauto Didžiojo]] ir [[Vilniaus universitetas|Vilniaus universitetuose]]. Taip pat lankė [[Balys Sruoga|Balio Sruogos]] teatro seminarą, spaudoje spausdino eilėraščius, apsakymus, apybraižas, išvertė keletą knygų jaunimui. [[1940]] m. persikėlęs į Vilnių, vaidino Vaidilos, vėliau Vilniaus dramos teatre.
 
V.Miliūnas blaškėsi tarp kūrėjo ir kritiko pozicijų. Yra išspausdinęs daug straipsnių ir recenzijų apie respublikos teatrus bei juose pastatytus spektaklius. Taip pat, sukūrė nemažai pjesių mažajai scenai (tarp jų – „Sienlaikraštis“, „Neramūs žmonės“, „Savininkėliai“, „Į pakalnę“) bei originalių daugiaveiksmių pjesių („Še tau, kad nori!“, „Vidurdienio debesys„, „Žuvėdros palydi“, „Pasivaikščiojimas mėnesienoje“, „Karuselė“, etc.).
 
1953 m. V.Miliūnas su kūriniu „Tvirti kaip geležis“ debiutuoja vaikų literatūroje. Rašytojo tekstai vaikams pasižymi poetika, pedagogišku jautrumu. Kiti kūriniai pasirodė po 21 metų pertraukos. „Evalduko metai“ (1986) Pastaroji knyga – brandžiausias autoriaus kūrinys vaikams.

Naršymo meniu