Drūtgalys: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 baitas pašalintas ,  prieš 8 metus
S
nėra keitimo aprašymo
S
 
Pabūklai ir šaunamieji ginklai skirstomi į dvi grupes pagal tai, pro kur į vamzdį įstumiamas šovinys (šaudmuo):
* užtaisomi pro drūtgalį. Dauguma šiuolaikinių šaulių ginklų ir pabūklų priklauso šiai grupei. Išimtis – lengvieji ir vidutniaividutiniai minosvaidžiai, kurie praktiškai visi yra užtaisomi pro drūtgalįžiotis.
* užtaisomi pro žiotis. Tokie buvo praktiškai visi senieji šaunamieji ginklai ir parakinė artilerija. Dabar per žiotis užtaisomi lengvieji ir vidutiniai minosvaidžiai.
 
== Pabūklai ir minosvaidžiai ==
Pabūklų ir sunkųjųsunkiųjų minosvaidžių drūtgalys jungiasi su [[ginklo spyna|spyna]]. Drūtgalyje yra šovinio lizdas, į kurį užtaisant įstumiamas unitarinis ar kitoks šovinys. Drūtgalys, užrakintas spybaspyna, atlaiko [[šūvis|šūvio]] metu susidarančių parako dujų spaudimą ir nukreipia jas pirmyn, didindamas iššaunamo sviedinio [[greitis|greitį]].
 
Drūtgalys būna sujungtas su atošliaužos mechanizmais.
 
Šiuolaikinių pabūklų drūtgaliai dažniausiai būna atskira pabūklo dalis. Drūtgaliai ant paties vamzdžio būna užsukami ar įsukami:
* Užsukamieji drūtgaliai užsukami ant vamzdžio ar jo gaubto išorinių [[sriegis|sriegių]]. Dažnai toks užsukamas drūtgalisdrūtgalys su vamzdžiu jungiamas specialia sriegine [[mova]]. Tokie moviniai drūtgaliai būdingi šiuolaikinei sausumos [[artilerija]]i.
* Įsukamieji drūtgaliai dažniausiai naudojami stambaus kalibro pabūkluose su stūmoklinėmis spynomis.
Mažo kalibro pabūklų drūtgaliai dažnai yra vientisi su visu vamzdžiu.
34 231

pakeitimas

Naršymo meniu