Pasaulio regbio čempionatas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Ulras (aptarimas | indėlis)
Nėra keitimo santraukos
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 33: Eilutė 33:
==Istorija==
==Istorija==


Mintis surengti pasaulio regbio čempionatą [[Tarptautinė regbio taryba|Tarptautinė regbio futbolo tarybai]] (IRFB) buvo pasiūlyta dar šeštajame dešimtmetyje, bet dėl griežtai mėgėjiško požiūrio į sportą jos buvo atsisakyta. Galiausiai devintajame dešimtmetyje labiau komercializuotos Australijos regbio sąjunga ir Naujosios Zelandijos regbio sąjunga pasisiūlė nepriklausomai surengti pasaulio taurės turnyrą. IRFB, neturėdama kur trauktis, sutiko šį klausimą nagrinėti viešai. Australija, Naujoji Zelandija ir Prancūzija nuo pat pradžių labai palaikė šią iniciatyvą. Pietų Afrikos Respublika, nors ir žinodama, kad dėl [[apartheidas|apartheido]] jai nebus leista dalyvauti, IRFB valdyboje taip pat balsavo už pasiūlymą. To užteko, kad idėja nebūtų atmesta. Iki pakartotinio balsavimo buvo palenkti po vieną Anglijos ir Velso atstovą ir pasaulio regbio taurės turnyrui buvo pritarta 10 balsų prieš 6.
Mintis surengti pasaulio regbio čempionatą [[Tarptautinė regbio taryba|Tarptautinė regbio futbolo tarybai]] (IRFB) buvo pasiūlyta dar šeštajame dešimtmetyje, bet dėl griežtai mėgėjiško požiūrio į sportą jos buvo atsisakyta. Galiausiai devintajame dešimtmetyje labiau komercializuotos Australijos regbio sąjunga ir Naujosios Zelandijos regbio sąjunga pasisiūlė nepriklausomai surengti pasaulio čempionatą. IRFB, neturėdama kur trauktis, sutiko šį klausimą nagrinėti viešai. Australija, Naujoji Zelandija ir Prancūzija nuo pat pradžių labai palaikė iniciatyvą. Pietų Afrikos Respublika, nors ir žinodama, kad dėl [[apartheidas|apartheido]] jai nebus leista dalyvauti, IRFB valdyboje taip pat balsavo už pasiūlymą. To užteko, kad idėja nebūtų atmesta. Iki pakartotinio balsavimo buvo palenkti po vieną Anglijos ir Velso atstovą ir pasaulio regbio čempionatui buvo pritarta 10 balsų prieš 6.


Pirmasis pasaulio regbio čempionatas buvo surengtas [[1987]] m. [[Australija|Australijoje]] ir [[Naujoji Zelandija|Naujoje Zelandijoje]]. Turnyre dalyvavo 16 kviestinių rinktinių. Po demokratinių rinkimų [[1992]] m. [[Pietų Afrikos Respublika|PAR]] buvo patikėta [[ 1995]] m. surengti trečiąjį pasaulio taurės turnyrą. Jį [[Pietų Afrikos Respublikos regbio rinktinė|PAR rinktinė]] pati ir laimėjo. Šio turnyro pagrindu [[2009]] m. buvo sukurtas filmas [[Nenugalimas]]. [[2003]] m. Australijoje vykusį [[V pasaulio regbio čempionatas|V pasaulio regbio čempionatą]] primą kartą laimėjo [[Anglijos regbio rinktinė]]. Ji tapo pirmąja ir iki šiol vienintele Šiaurės pusrutulio rinktinė laimėjusį šį turnyrą.
Pirmasis pasaulio regbio čempiontas buvo surengtas [[1987]] m. [[Australija|Australijoje]] ir [[Naujoji Zelandija|Naujoje Zelandijoje]]. Turnyre dalyvavo 16 kviestinių rinktinių. Po demokratinių rinkimų [[1992]] m. [[Pietų Afrikos Respublika|PAR]] buvo patikėta [[ 1995]] m. surengti trečiąjį pasaulio čempionatą. Jį [[Pietų Afrikos Respublikos regbio rinktinė|PAR rinktinė]] pati ir laimėjo. Šio turnyro pagrindu [[2009]] m. buvo sukurtas filmas [[Nenugalimas]]. [[2003]] m. Australijoje vykusį [[V pasaulio regbio čempionatas|V pasaulio regbio čempionatą]] primą kartą laimėjo [[Anglijos regbio rinktinė]]. Ji tapo pirmąja ir iki šiol vienintele Šiaurės pusrutulio rinktinė laimėjusia turnyrą.


==Turnyrai==
==Turnyrai==
Eilutė 139: Eilutė 139:
==Šaltiniai==
==Šaltiniai==
<references/>
<references/>

[[af:Rugbywêreldbeker]]
[[br:Kib rugbi ar bed]]
[[ca:Copa del Món de Rugbi]]
[[cs:Mistrovství světa v ragby]]
[[cy:Cwpan Rygbi'r Byd]]
[[da:VM i rugby]]
[[de:Rugby-Union-Weltmeisterschaft]]
[[el:Παγκόσμιο κύπελλο ράγκμπι]]
[[es:Copa del Mundo de Rugby]]
[[en:Rugby World Cup]]
[[eu:Munduko Errugbi Txapelketa]]
[[fr:Coupe du monde de rugby à XV]]
[[ga:Corn Rugbaí an Domhain]]
[[gl:Copa do Mundo de Rugby]]
[[ko:럭비 월드컵]]
[[hr:Svjetski kup u ragbiju]]
[[id:Piala Dunia Rugby]]
[[ia:Cuppa del Mundo de Rugby]]
[[it:Coppa del Mondo di rugby]]
[[ka:რაგბის მსოფლიო ჩემპიონატი]]
[[lv:Pasaules kauss regbijā]]
[[ms:Piala Dunia Ragbi]]
[[nl:Wereldkampioenschap rugby]]
[[ja:ラグビーワールドカップ]]
[[no:Verdensmesterskapet i rugby]]
[[pms:Copa dël Mond ëd Rugby]]
[[pl:Puchar świata w rugby]]
[[pt:Copa do Mundo de Rugby]]
[[ro:Cupa Mondială de Rugby]]
[[ru:Чемпионат мира по регби]]
[[si:රග්බි ලෝක කුසලානය]]
[[simple:Rugby World Cup]]
[[sk:Majstrovstvá sveta v ragby]]
[[sh:Svjetski kup u ragbiju]]
[[fi:Rugbyn maailmanmestaruuskilpailut]]
[[sv:VM i rugby]]
[[tr:Ragbi Dünya Kupası]]
[[uk:Кубок світу з регбі]]
[[zh:世界盃橄欖球賽]]

20:13, 8 gegužės 2012 versija

FIFA Pasaulio taurė

Vebo Eliso taurė

Įkurta 1987
Regionas Tarptautinis (IRB)
Dalyvių skaičius 20 (finaliniame etape)
96 (kvalifikacijoje)
Dabartiniai čempionai Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija (2-as titulas)
Sėkmingiausia ekipos Australija Australija, Pietų Afrikos Respublika PAR ir Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija (2 titulai)
Oficiali svetainė www.rugbyworldcup.com/
Sekantis čempionatas 2015 Anglija

Pasaulio regbio taurė yra kas ketverius metus vykstantis stipriausių pasaulio regbio rinktinių turnyras. Tai trečias didžiausias pasaulyje sporto renginys pagal žiūrovų skaičių po Olimpinių žaidynių ir FIFA Pasaulio taurės. [1] Nugalėtojams yra įteikiama Vebo Eliso taurė.

Pirmasis Pasaulio taurės turnyras vyko 1987. Septyniuose iki dabar vykusiuose čempionatuose pergales šventė keturios rinktinės: Australija, PAR, Naujoji Zelandija ir Anglija. Prancūzija žaidė trijuose finaluose ir dar tris kartus buvo patekusi į pusfinalį.

Istorija

Mintis surengti pasaulio regbio čempionatą Tarptautinė regbio futbolo tarybai (IRFB) buvo pasiūlyta dar šeštajame dešimtmetyje, bet dėl griežtai mėgėjiško požiūrio į sportą jos buvo atsisakyta. Galiausiai devintajame dešimtmetyje labiau komercializuotos Australijos regbio sąjunga ir Naujosios Zelandijos regbio sąjunga pasisiūlė nepriklausomai surengti pasaulio čempionatą. IRFB, neturėdama kur trauktis, sutiko šį klausimą nagrinėti viešai. Australija, Naujoji Zelandija ir Prancūzija nuo pat pradžių labai palaikė iniciatyvą. Pietų Afrikos Respublika, nors ir žinodama, kad dėl apartheido jai nebus leista dalyvauti, IRFB valdyboje taip pat balsavo už pasiūlymą. To užteko, kad idėja nebūtų atmesta. Iki pakartotinio balsavimo buvo palenkti po vieną Anglijos ir Velso atstovą ir pasaulio regbio čempionatui buvo pritarta 10 balsų prieš 6.

Pirmasis pasaulio regbio čempiontas buvo surengtas 1987 m. Australijoje ir Naujoje Zelandijoje. Turnyre dalyvavo 16 kviestinių rinktinių. Po demokratinių rinkimų 1992 m. PAR buvo patikėta 1995 m. surengti trečiąjį pasaulio čempionatą. Jį PAR rinktinė pati ir laimėjo. Šio turnyro pagrindu 2009 m. buvo sukurtas filmas Nenugalimas. 2003 m. Australijoje vykusį V pasaulio regbio čempionatą primą kartą laimėjo Anglijos regbio rinktinė. Ji tapo pirmąja ir iki šiol vienintele Šiaurės pusrutulio rinktinė laimėjusia turnyrą.

Turnyrai

Metai Šeimininkai Finalas Dėl trečios vietos
Nugalėtojas Rezultatas Antra vieta Trečia vieta Rezultatas Ketvirta vieta
1987
Išsamiau
AustralijaAustralija &
Naujoji ZelandijaNaujoji Zelandija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 29–9 PrancūzijaPrancūzija VelsasVelsas 22–21 Australija Australija
1991
Išsamiau
Anglija Anglija,
PrancūzijaPrancūzija,
Airija,
ŠkotijaŠkotija ir
VelsasVelsas
Australija Australija 12–6 AnglijaAnglija Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 13–6 ŠkotijaŠkotija
1995
Išsamiau
Pietų Afrikos RespublikaPAR Pietų Afrikos Respublika PAR 15–12
(po pratęsimo)
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija PrancūzijaPrancūzija 19–9 AnglijaAnglija
1999
Išsamiau
VelsasVelsas Australija Australija 35–12 PrancūzijaPrancūzija Pietų Afrikos Respublika PAR 22–18 Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
2003
Išsamiau
AustralijaAustralija AnglijaAnglija 20–17
(po pratęsimo)
Australija Australija Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 40–13 PrancūzijaPrancūzija
2007
Išsamiau
PrancūzijaPrancūzija Pietų Afrikos Respublika PAR 15–6 AnglijaAnglija ArgentinaArgentina 34–10 PrancūzijaPrancūzija
2011
Išsamiau
Naujoji ZelandijaNaujoji Zelandija Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 8–7 PrancūzijaPrancūzija Australija Australija 21–18 VelsasVelsas
2015
Išsamiau
Anglija Anglija
2019
Išsamiau
Japonija Japonija

Šaltiniai

  1. http://www.irb.com/aboutirb/organisation/index.html