Viktoras Miliūnas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
83 pridėti baitai ,  prieš 9 metus
nėra keitimo aprašymo
== Biografija ==
Viktoras Miliūnas gimė 1916 m. vasario 16 d. Blantaire, [[Škotija|Škotija]], angliakasio ir namų šeimininkės šeimoje. 1921 m. su tėvais grįžo į Lietuvą, apsigyveno [[Vilkaviškis|Vilkaviškyje]].
Pirmasis eilėraštis žurnale išspausdintas 1930 m., o pirma autorinė knygelė „Šešios verpėjos“ – 1935 m. Baigęs Vilkaviškio gimnaziją, 1935–1941 m. studijavo prancūzų kalbą bei literatūrą [[Vytauto Didžiojo universitetas|Kauno Vytauto Didžiojo]] ir [[Vilniaus universitetas|Vilniaus universitetuose]]. Taip pat lankė [[Balys Sruoga|B.Sruogos]] teatro seminarą, spaudoje spausdino eilėraščius, apsakymus, apybraižas, išvertė keletą knygų jaunimui. 1940 m. persikėlęs į Vilnių, vaidino Vaidilos, vėliau Vilniaus dramos teatre.
 
V.Miliūnas blaškėsi tarp kūrėjo ir kritiko pozicijų. Yra išspausdinęs daug straipsnių ir recenzijų apie respublikos teatrus bei juose pastatytus spektaklius. Taip pat, sukūrė nemažai pjesių mažajai scenai (tarp jų – „Sienlaikraštis“, „Neramūs žmonės“, „Savininkėliai“ , „Į pakalnę“ ) bei originalių daugiaveiksmių pjesių („Še tau, kad nori!“, „Vidurdienio debesys", „Žuvėdros palydi", „Pasivaikščiojimas mėnesienoje“, „Karuselė“, etc.).
2005 metais lapkričio 11d. Neringos savivaldybės tarybos sprendimu Nr.TI-180 Neringos savivaldybės viešajai bibliotekai suteiktas rašytojo, Nidos metraštininko Viktoro Miliūno vardas. Rašytojo žmona Angelė ir sūnus Kęstutis padovanojo bibliotekai dalį Viktoro Miliūno archyvo: rankraščių, knygų, fotonuotraukų.
 
== KūriniaiLiteratūra ==
 
* „Pirmoji meilė” arba “nusikaltimas” (1968)
19

pakeitimų

Naršymo meniu