Ekologinė miškininkystė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 baitai pašalinti ,  prieš 10 metų
S
nėra keitimo aprašymo
S (r2.6.4) (robotas Pridedama: el:Δασική οικολογία)
SNo edit summary
{{Aplinkos technologijos}}
 
'''Ekologinė miškininkystė''' – [[miškininkystė]], pagrįsta giliu natūralių miško vystimosivystymosi procesų suvokimu su minimaliu žmogaus kišimusi į [[miškas|mišką]], kaip [[ekosistema|ekosistemą]]. Pagrindiniai [[ekologija|ekologinės]] miškininkystės principai: ekosistemų, [[Biotopas|biotopų]], [[Biologinė įvairovė|biologinės įvairovės]] išsaugojimas; nuolatinis miškas, natūralios miško struktūros ir funkcionavimo imitacija, natūralus miškų atkūrimas, kraštovaizdžio apsauga, žalos miškui minimizavimas.
 
== Miško tvarumas ==
Miško tvarumu paprastai laikoma miško geba išlaikyti našumą, biologinę įvairovę ir gerą miškų būklę bei ilgalaikį jų visų integralumą, kintant aplinkos sąlygoms ir žmogui mišką naudojant savo reikmėms. Paprastai tvariais laikomi sudėtingos struktūros (sudaryti iš dviejų ar daugiau ardų – daugiaardžiai) medynai, kuriuos sudaro keleto rūšių skirtingo amžiaus medžiai. Klimaksiniais medynais vadiname santykinai stabilius, aplinkos poveikiui atsparius medynus, kurių kaitos tempai beveik nepastebimi; tokiuose, paprastai vyresnio amžiaus, medynuose nebedidėja biomasė, jie daugiaardžiai, įvairiaamžiai, o jų struktūra mozaikiška. Manoma, kad medynų tvarumą didina tokios konkrečios miškininkystės priemonės:
medynus, kurių kaitos tempai beveik nepastebimi; tokiuose, paprastai vyresnio amžiaus, medynuose nebedidėja biomasė, jie daugiaardžiai, įvairiaamžiai, o jų struktūra mozaikiška. Manoma, kad medynų tvarumą didina tokios konkrečios miškininkystės priemonės:
* miškininkavimas be plynųjų kirtimų;
* mišrių ir įvairiaamžių medynų formavimas;
* Ozolinčius R., 1998: Miškai ir biologinė įvairovė. Mūsų girios, Nr. 7 (603), p. 5–6.
* Ozolinčius R., Mikšys V., 1999: Ekologinė miškininkystė: principai ir problemos. Mūsų girios, Nr. 5 (613), p. 7–8.
 
 
 
 
 

Naršymo meniu