Žaidimo automatas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
23 pridėti baitai ,  prieš 8 metus
S
nėra keitimo aprašymo
S
'''Žaidimo automatas''' – elektroninis prietaisas, skirtas žaisti arkadinius [[video žaidimas|video žaidimus]], juo pradedama žaisti įmetus monetą ar [[žetonas|žetoną]]. Dažniausiai žaidimo laikas yra ribotas ir priklauso, pvz., nuo bandymų skaičiaus, tam tikro tikslo, kurį reikia atlikti per numatytą laiką, žaidimo pabaigos ir pan.
 
Žaidimo automatas paprastai turi įmontuotą [[vairalazdėvairasvirtė|vairalazdęvairasvirtę]], pistoletą ar vairą, kiekvienam žaidimui pagal paskirtį.
 
== Sudedamosios dalys ==
* '''Rėmelis''' aplink monitorių, kuriame vaizduojamos instrukcijos ar tiesiog papuošimai.
* '''Valdymo skydelis''', lygus ir horizontalus paviršius, kuriame išdėstyti [[kontroleris|valdikliai]] ir mygtukai. Kartais vaizduojamos instrukcijos.
* '''Monetos įmetimo/grąžinimo langeliai''', kur metamos ar gražinamosgrąžinamos monetos/žetonai, taip pat gali būti galimybė juos iškeisti. Visa tai dažniausiai yra žemiau valdymo skydelio. Pirmieji monetų langeliai galėjo būti „apgaunami“ prie plieninio mašinos paviršiaus uždegant pjezoelektrinį [[žiebtuvėlis|žiebtuvėlį]] ar viryklės uždegiklį, taip leidžiant žaisti nemokamai. Kai kuriuose žaidimų automatuose monetų langeliai yra pakeisti kortelių skaitytuvais, kurie nuskaitonuskaitančiais informaciją nuo žaidimo kortelės, kurią galima nusipirkti pas žaidimų automatų operatoriųoperatoriaus.
 
Žaidimo automato šonai dažniausiai yra apklijuoti spalvingais paveikslėliais ar apipaišyti dažais, kurie apibūdina žaidimą.
34 572

pakeitimai

Naršymo meniu