Užusalių seniūnija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 475 pridėti baitai ,  prieš 8 metus
 
==Istorija==
Užusalių seniūnija yra pietvakarinėje Jonavos rajono dalyje, ribojasi su Kauno ir Kaišiadorių rajonais. Seniūnijos teritorija užima 8103 ha, iš jų 48 proc. sudaro miškai, 36 proc. - žemės ūkio naudmenos, 16 proc. - vandenys ir kitos paskirties plotai. Seniūnijos centras – Užusalių gyvenvietė. 2010-12-01 duomenimis, seniūnijoje gyvenamąją vietą deklaravo 2463 gyventojai.
Iš viso yra 28 kaimai, didesni iš jų: Išorai (468 žmonės), Kalnėnai (242), Svilonys (123), Krėslynai (118), Girininkai II (111), Veseluvka (80). Seniūnijos teritorijoje yra 11 sodų bendrijų. Didžiausias kaimas ir seniūnijos centras – Užusaliai (813 gyventojų).
Seniūnijoje veikia pagrindinė mokykla, 2 VšĮ Jonavos PSPC medicinos punktai, 2 Jonavos viešosios bibliotekos filialai (jose įrengtos interneto prieigos), kultūros centras, paštas, 6 parduotuvės, 2 kavinės. Didžiausia seniūnijoje veikianti įmonė yra UAB „Plankmara". Įregistruotos 2 visuomeninės organizacijos.
Seniūnijos administracinės patalpos yra Taikos g. 30, Užusalių k., Jonavos r. Šiame pastate taip pat įsikūręs Jonavos viešosios bibliotekos Užusalių filialas bei Užusalių kultūros centras.
Lankytinos vietos: Užusalių stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė, vienas iš didžiausių Lietuvos upių akmuo – Gaidelis.
Užusalių stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė
 
{{sen-ist}}
|-
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu