Pereiti prie turinio

Patirties taškai: Skirtumas tarp puslapio versijų

334 pridėti baitai ,  prieš 16 metų
S
nėra keitimo aprašymo
SNo edit summary
SNo edit summary
'''Patirties taškai''' (ang. ''Experience Points'') [[vaidmenų žaidimas|vaidmenų žaidimuose]] simbolizuoja veikėjo tobulėjimą. Jie skiriami veikėjui už nugalėtus oponentus, atliktas užduotis, gerai suvaidintą personažą ir kitką.
 
Stalo vaidmenų žaidimuose veikėjui skiriamų patirties taškų kiekįkiekis sprendžiaapsprendžiamas [[žaidimoįvairiai, meistras]]priklausomai žaidimonuo sesijoskonkrečios pabaigojesistemos taisyklių. Galimi variantai:
* Žaidimo sesijos pabaigoje kažkokį jų kiekį savo nuožiūra paskiria Žaidimo Meistras, atsižvelgęs į veikėjo progresą, žaidėjo vaidybą bei kitus faktorius.
* Veikėjas nustatytą taškų sumą gauna po kiekvieno svarbesnio atlikto veiksmo: užmušė priešą, rado lobį ar panašiai.
 
Pirmosios vaidmenų žaidimų sistemos ([[Dungeons and Dragons]], [[RIFTS]] ir kitos) buvo paremtos veikėjų lygiais, kurie simbolizavo bendrą veikėjo sugebėjimų lygį. Surinkęs tam tikrą patirties taškų kiekį, vaikėjas pasiekdavo aukštesnį lygį. Jo statistikos ir sugebėjimai pagerėdavo, jis galėdavo gauti naujų sugebėjimų. Veikėjų lygių principas dažniausiai naudojamas ir kompiuteriniuose vaidmenų žaidimuose.
33 280

pakeitimų