Ultragarsas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
988 pridėti baitai ,  prieš 10 metų
nėra keitimo aprašymo
S (r2.6.4) (robotas Pridedama: kk:Ультрадыбыс)
No edit summary
 
== Kitas naudojimas ==
Ultragarsu[[Tecknika|Technikoje]] ultragarsas naudojamas medžiagoms kaitinti, oro pašalinimui iš metalo lydinių, ir skysčių, detalėms valyti ir suvirinti, taip pat aliuminiui ir jo lydiniams lituoti. [[Defektoskopija|Defektoskopijoje]] jis naudojamas medžiagų ir gaminių ydoms aptikti, o [[Hidrolokacija|hidrolokacijoje]] vandens telkinių gyliui matuoti, bei po vandeniu esantiems objektams aptikti. Be to ultragarsu gali būti sterilizuojami maisto produktai. Kartais jis naudojamas kaip sėklų dygimo, augalų augimo ir brendimo stimuliatorius.
 
== Gavimo būdai ==
 
* Ultragarsą galima išgauti šiais būdais:
* Magnetiniu - stipraus magnetinio lauko veikiami feromagnetikai (nikelis, geležis) keičia savo matmenis. Šiuo būdu gaunamo ultragarso dažnis siekia 50 000 Hz.
* Elektriniu - stipraus elektrinio lauko veikiamos kai kurios medžiagos (bario titanidas, kvarcinė plokštelės) virpa dideliais dažniais ir gali skleisti iki 10<sup>4</sup> kHz dažnio ultragarsą.
* Mechaniniu - pramoninės sirenos, mažų matmenų kamertonai, specialūs švilpukai sukelia virpesius, kurių dažnis daugiau kaip 20 000 Hz
 
 
{{Garso_bangos}}
130

pakeitimų

Naršymo meniu