Brokeris: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
4 205 baitai pašalinti ,  prieš 9 metus
nėra keitimo aprašymo
S (wz prastinimas)
'''Brokeris''' – [[fizinis asmuo|asmuo]] arba [[juridinis asmuo|įmonė]], kuri veikia kaip nepriklausomas [[finansų tarpininkas|tarpininkas]] tarp kliento ir [[Bankas|banko]]. Tai profesionalūs [[Finansų patarėjas|finansų patarėjai]], kurie atstovauja kliento interesams bankuose, taip pat rūpinasi, kad klientui būtų suteikiamos geriausios [[Paskola|paskolos]] sąlygos. Brokeriai taip pat gali teikti įvairias [[draudimas|draudimo]], [[nekilnojamasis turtas|nekilnojamojo turto]], [[finansų makleris|biržos patarėjų]] ir kitas paslaugas. Visi jie dirba kaip nepriklausomi tarpininkai tarp kliento ir trečiosios šalies – [[draudimo bendrovė]]s, [[nekilnojamojo turto agentūra|nekilnojamojo turto agentūros]] ir pan.
 
== Finansinių tarpinkų rūšys ==
== Paskolų brokeriai ==
Pagal veiklos pobūdį išskiriami šie finansiniai tarpinkai: [[dileris]], [[paskolų brokeris]], [[vertybinių popierių brokeris]], [[nekilnojamojo turto agentas]], [[draudimo agentas]], [[prekybos agentas]]
Paprastai paskolų brokeriai bendradarbiauja su daugeliu bankų bei kitų kredito institucijų ([[kredito unija|kredito unijų]] ir pan.), todėl gali savo klientams pasiūlyti optimaliausią jiems reikalingos paskolos variantą, detaliai išaiškinti paskolos suteikimo sąlygas.
Paskolų brokeriai gali padėti pasirinkti tinkamiausia paskolos mokėjimo būdą pagal finansines galimybes, išaiškinti, kodėl kinta palūkanos (pavyzdžiui, [[VILIBOR]] įtaka) ir kt. Profesionalūs paskolų brokeriai yra įgiję finansininko išsilavinimą ir gerai išmano bankuose bei kitose finansų institucijose sudaromų kredito sutarčių subtilybes, taikomus įkainius, žino apie bankų vykdomas akcijas, nuolat seka [[Kreditas|kreditų]] rinkos naujienas, jos pokyčius. Paskolų brokeriai:
*Padeda klientui surinkti ir tinkamai parengti visus paskolai gauti reikalingus dokumentus;
*Pristato visus dokumentus bankams;
*Praneša klientams apie bankų pasiūlymus;
*Padeda išsirinkti optimaliausią ir geriausiai kliento poreikius atitinkantį pasiūlymą.
 
[[Kategorija:finansaiProfesijos]]
Paskolų brokeriai savo klientams pateikia nešališkus patarimus ir sutaupo laiko, nes iš karto pristato kelių bankų pasiūlymus. Jie taip pat gali objektyviai įvertinti kliento finansines galimybes gauti paskolą, nes paskolų skaičiuoklių rezultatai būna abstraktūs.
Dažniausiai paskolų brokeriai savo paslaugas teikia nemokamai arba už nedidelį mokestį. Po to, kai klientas pasirašo paskolos sutartį su banku, už tarpininkavimą tarp banko ir kliento paskolų brokeris gauna komisinius. Visi komisiniai yra vienodo dydžio, nesvarbu kokio banko paskolos pasiūlymą klientas pasirinks.
Paskolų brokerių paslaugos naudingos ir bankams. Jie gali sumažinti klientų aptarnavimo kaštus, nes paskolų brokeriai atlieka dalį banko tarnautojų pareigų: aiškina paskolų išdavimo sąlygas, pateikia kitą reikalingą informaciją, renka įvairius dokumentus.
 
[[iten:Broker]]
=== Lietuvoje ===
Lietuvoje nuo 2006 m. paskolų brokerių paslaugas pirmoji pradėjo teikti bendrovė „JG GROUP“. Daugelyje pasaulio šalių paskolų brokeriai savo paslaugas teikia jau seniai – jiems tarpininkaujant išduodama daugiau nei pusė paskolų. Lietuvoje šios paslaugos taip pat populiarėja.
Šiuo metu Lietuvoje pagrindinės tarpininkavimo kryptys yra šios:
*fizinių asmenų paskolos būstui pirkti ar statyti,
*fizinių asmenų paskolos būstui remontuoti,
*paskolos įkeičiant nekilnojamąjį turtą,
*paskolų refinansavimas.
 
== VP brokeriai ==
VP Brokeris – asmuo arba įmonė, kuri kaip nepriklausomas tarpininkas vykdo prekių ir vertybinių popierių pirkimo - pardavimo sandorius prekių ir vertybinių popierių [[birža|biržose]]. Veikia kaip savo klientų, kurie negali ar nenori dalyvauti prekyboje patys, atstovas. Atsiradus [[automatizuota prekybos akcijomis sistema|automatizuotoms prekybos akcijomis sistemoms]] internete klientas dažnai neturi tiesioginių kontaktų su savo brokeriu. Brokerio sistema atlieka visas biržos tarpininko funkcijas: suranda geriausią kainą [[Rinka|rinkoje]] ir įvykdo sandorį. Kai kurie prekiautojai vertybiniais popieriai prekiauja grynai savo [[rizika]], tikėdamiesi, kad tam tikrų akcijų kaina pakils ar nukris. Šiuo atveju brokerių sąvoka jiems sunkiai taikytina, jie save dažnai vadina tiesiog [[Treideris|biržos prekeiviais]].
 
== Draudimo agentai ==
[[Draudimo agentas]] - asmuo arba įmonė, kaip tarpininkas sudaranti [[draudimas|draudimo]] paslaugos pirkimo-pardavimo sandorius. Veikia kaip nepriklausomas atstovas atstovaudamas įvairioms [[draudimo bendrovė]]ms. Paslaugos yra nemokamos, pelnas gaunamas iš draudimo bendrovių už surastus klientus.
 
== NT agentai ==
[[Nekilnojamojo turto agentas]] - asmuo, kuris tarpininkauja perkant bei parduodant [[Nekilnojamasis turtas|nekilnojamąjį turtą]] ir stengiasi surasti bei patenkint savo potencialių klientų poreikius, pavyzdžiui, įsigyti būstą ar parduoti žemės sklypą.
 
[[Kategorija:finansai]]
 
[[en:Mortgage broker]]
[[ru:Кредитный брокер]]
[[sh:Hipotekarni agent]]
 
 
[[Kategorija:Biržos]]
 
[[bat-smg:Bruokeris]]
[[da:Børsmægler]]
[[de:Börsenmakler]]
[[en:Stock broker]]
[[es:Agente (economía)]]
[[fr:Agent de change]]
[[id:Pialang saham]]
[[it:Broker]]
[[nl:Broker]]
[[no:Aksjemegler]]
[[pl:Makler papierów wartościowych]]
[[ru:Брокер]]
[[tr:Sarraf]]
[[vi:Công ty chứng khoán]]
[[yi:בערזע-מעקלער]]
[[zh:证券经纪人]]
7 007

pakeitimai

Naršymo meniu