Georges Melies: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
3 baitai pašalinti ,  prieš 10 metų
S
Kai kurių rašybos, skyrybos, wiki ar kitų klaidų taisymas
S (r2.7.1) (robotas Pridedama: oc:Georges Méliès)
S (Kai kurių rašybos, skyrybos, wiki ar kitų klaidų taisymas)
Grįžęs iš Vokietijos dirbo tėvo fabrike ir tėvui išėjus į pensiją perėmė vadovavimą verslui. Šiose pareigose jis gerai uždirbo ir 1888 m. sugebėjo nupirkti žymųjį [[Jean Eugène Robert-Houdin|Robert-Houdin‘o]] magijos teatrą.
 
Nuo tada Žoržas Meljė tapo profesionaliu iliuzionistu. Savo pasirodymuose jis demonstruodavo magijos ir iliuzijų technikas, kurių išmoko gyvendamas Vokietijoje , Nigerijoje, o taip pat savo sukurtus triukus. Taip susidomėjo merginomis , pamilo Leną Straubel , bet del neištikimo mylimosios budo netyčia ją nužudė.
 
1895 m., išvydęs [[Broliai Liumjerai|brolių Liumjerų]] kino kamerą, jis susidomėjo kinu ir 1897 m. Paryžiuje įkūrė savo kino studiją. Pagal [[Magija (iliuzijos)|magijos]] ir [[muzikinis teatras|muzikinio teatro]] tradicijas aktoriai vaidindavo tapytų dekoracijų fone. Nuo 1896 iki 1914 m. šioje studijoje buvo sukurtas 531 filmas, kurių trukmė siekė nuo vienos iki keturiasdešimties minučių. Šie filmai neretai buvo panašūs į magijos teatro pasirodymus, kuriuose dalyvaudavo Žoržas Meljė: juose buvo vaizduojami triukai ir neįmanomi įvykiai, kaip antai dingstantys arba kintančio dydžio objektai.
174 866

pakeitimai

Naršymo meniu